Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:И не само това, но и таксуваните ще спечелят повече отколкото са им взели. ;)
Трюдо да увеличи таксите на 100% така ще спечелим още повече. :D
Невероятно, но факт - съгласявам се напълно с Кпетров в случая! :D
Мда, и аз. Вчера четох достатъчно за това, реакцията на 90% от хората е силно негативна.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Тоя Трудо е направо факир. Уж данък водород, уж "средностатистическото семейство" щели да му върнат повече, отколкото ще им струва (а за какъв к*р ще им е да живеят по-зелено, ако няма да ги удари по джоба?). Как точно ще стане това още не съм разбрал. Май ще го натикат на по-малките бизнеси (за кой ли път!?), на които ще им е по-трудно to pass on the extra costs to the consumer. Не могат като компанията за газ да лепнат "н" долара на сметката, например.

Поне федералните рибейти не са зависими от семейните доходи, поне не директно. Аз рибейт в Албърта ще видя през крив макарон, защото ние имаме провинциална програма, където над даден доход получаваш една кръгла нула. Тукашната схема си е чиста проба редистрибуция на пари по робихудски.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Marto написа:ТАз рибейт в Албърта ще видя през крив макарон, защото ние имаме провинциална програма, където над даден доход получаваш една кръгла нула. Тукашната схема си е чиста проба редистрибуция на пари по робихудски.
Ние имаме провинциална карбон такс от 10 години и дори не съм чувал какъв рибейт има, защото трябва да сте low income, за да закачиш. Цялата работа е именно редистрибуция на пари - дайте да дадем, пък времето може и да застудее, като дадат малко кеш на някой мързел (но гласоподавател). :D Трябва да си болен мозък, за да гласуваш за тоя нещастник през 2019. За съжаление нашата си такса в BC не е свързана с него, така че не храня надежди да изчезне скоро.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Ново двайсе, Статистиката щяла да обича да събира данни за лични транзакции без съгласие, че и без предизвестие даже :)
Англ.
https://globalnews.ca/news/4599953/excl ... knowledge/"
Фр.
https://www.tvanouvelles.ca/2018/10/28/ ... nsentement"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

c200 написа:Ново двайсе, Статистиката щяла да обича да събира данни за лични транзакции без съгласие, че и без предизвестие даже :)
Англ.
https://globalnews.ca/news/4599953/excl ... knowledge/"
Фр.
https://www.tvanouvelles.ca/2018/10/28/ ... nsentement"
Това за електронните, за кеша ми нищо не знаят, само се досещат. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

c200 написа:Ново двайсе, Статистиката щяла да обича да събира данни за лични транзакции без съгласие, че и без предизвестие даже :)
Англ.
https://globalnews.ca/news/4599953/excl ... knowledge/"
Фр.
https://www.tvanouvelles.ca/2018/10/28/ ... nsentement"
Това ако се осъществи, наистина ще бъде простотията на простотиите изобщо! :@
Бай дъ вей, мистър Чорап (каква изненада) се е хвърлил на барикадата да защитава въпросната уникална идиотщина:
Trudeau defends Statistics Canada move to collect banking info of 500,000 Canadians

ПП. Смятам да напиша един цветущ имейл на МП-то в моя район и да му тегля майните "с извинение по канадски". :devil:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
c200 написа:Ново двайсе, Статистиката щяла да обича да събира данни за лични транзакции без съгласие, че и без предизвестие даже :)
Англ.
https://globalnews.ca/news/4599953/excl ... knowledge/"
Фр.
https://www.tvanouvelles.ca/2018/10/28/ ... nsentement"
Това ако се осъществи, наистина ще бъде простотията на простотиите изобщо! :@
Бай дъ вей, мистър Чорап (каква изненада) се е хвърлил на барикадата да защитава въпросната уникална идиотщина:
Trudeau defends Statistics Canada move to collect banking info of 500,000 Canadians

ПП. Смятам да напиша един цветущ имейл на МП-то в моя район и да му тегля майните "с извинение по канадски". :devil:

"КЕША Е ЦАР !"

Гаци, пак не си си прочел подписа със мъдрите слова ! :rofl: :lol: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:"КЕША Е ЦАР !"

Гаци, пак не си си прочел подписа със мъдрите слова ! :rofl: :lol: :D
Ъхъ, ти твоя КЕШ под дюшека ли го държиш, мухЪ, или пак не разбра за какво точно става въпрос? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

c200 написа:Ново двайсе, Статистиката щяла да обича да събира данни за лични транзакции без съгласие, че и без предизвестие даже :)
Англ.
https://globalnews.ca/news/4599953/excl ... knowledge/"
Фр.
https://www.tvanouvelles.ca/2018/10/28/ ... nsentement"
И аз вчера го чух, но много се зачудих по друга причина.
Мислех, че транзакциите така или иначе се следят и не е нищо ново - сив сектор, пране на пари, наркотици и т.н.!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Kpetrov написа:И аз вчера го чух, но много се зачудих по друга причина.
Мислех, че транзакциите така или иначе се следят и не е нищо ново - сив сектор, пране на пари, наркотици и т.н.!
Транзакциите се следят от банките, но не и от правителството по принцип. CRA и RCMP могат да изискват справки, но това става при специално определена процедура и никога не се прави в такъв мащаб. Тия от статистиката избиха рибата, но пък знаят, че си имат мистър Чорап, на който смело могат да разчитат за всякакви простотии.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Транзакциите се следят баш от правителството, но засега само големите. FINTRAC се казва агенцията и получава данни за транзакции над 10К. И аз мислех да пиша до моя депутатин, обаче не вярвам да реагира, от либералите е :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

c200 написа:Транзакциите се следят баш от правителството, но засега само големите. FINTRAC се казва агенцията и получава данни за транзакции над 10К. И аз мислех да пиша до моя депутатин, обаче не вярвам да реагира, от либералите е :)
Мдам, така е, ама тия големите далавери са ясни. Не знам кой от нас тука ежедневно прави подобни транзакции от над 10К през личните си сметки, като изключим батката, мухЪтЪ и новопоявилия се хълбой разбира се. Опа, забравих, че те само с кеш боравят, демек никой от нас не е застрашен. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
c200 написа:Транзакциите се следят баш от правителството, но засега само големите. FINTRAC се казва агенцията и получава данни за транзакции над 10К. И аз мислех да пиша до моя депутатин, обаче не вярвам да реагира, от либералите е :)
Мдам, така е, ама тия големите далавери са ясни. Не знам кой от нас тука ежедневно прави подобни транзакции от над 10К през личните си сметки, като изключим батката, мухЪтЪ и новопоявилия се хълбой разбира се. Опа, забравих, че те само с кеш боравят, демек никой от нас не е застрашен. :D

голтак, от какво може да бъде застрашен бе Гаци ? :lol: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Не е простотия, а просто ;-) случайност.
Не бях сигурен дали съм я пускал преди.

"Където Стамбул пресича Крисмъс"

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Интересна статия, ако имате нерви да я прочетете.

Освен завързаната история, узнаваме, че в Онтарио има към 400 археолози и оттам законният въпрос - какво аджеба правят всичките тези археолози?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено