Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
roumensp написа:Навремето го споменах най-вече с цел да разбия илюзиите на някои, че единствено лекари и ИТ са добре платени, нещо което е абсолютно невярно. Предполагам днес някои научиха, че и преподавател в университет може да е много добре платен.
Бе то имаше и една анкета, според която средният доход на участник в нея се въртеше около 150К, ама аз за преуспели българи в Канада не съм чувал с изключение на Канев, инак щяха да дават интервюта. :D
Професорите на дъщеря ми са до един хонорувани лекари. Такова чудо като щатен професор май само в България има.
П.П. BTW, аз не съм я попълвал. Не обичам да лъжа. :)
Лъжеш дори в изречението, в което казваш, че не обичаш да лъжеш, освен ако случайно си пропуснала "а" в края на "попълвал" :rofl: :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Павел написа: Лъжеш дори в изречението, в което казваш, че не обичаш да лъжеш, освен ако случайно си пропуснала "а" в края на "попълвал" :rofl: :rofl:
Не мога да съм отговорен за ненормалните ти фантазии. Сори! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

На третия пол не му ли слагат друга буква накрая, тоест отзад... ;)
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
Павел написа: Лъжеш дори в изречението, в което казваш, че не обичаш да лъжеш, освен ако случайно си пропуснала "а" в края на "попълвал" :rofl: :rofl:
Не мога да съм отговорен за ненормалните ти фантазии. Сори! |(
ха,ха.кой го казва.дженДърмена Щерю
са напикая от смях :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Брех! Много модерни думи измисляте в тоя Булгаристан. Ми...пикай! После с един удар 2 заека, почистваш хем посраното, хем опиканото. Ама аз бих ти препоръчал памперс за възрастни. Явно вече имаш нужда :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Според следния сайт:
https://www.quora.com/What-salary-in-Ca ... -of-salary"
Топ 10 е 90к кад.
Топ 5 е 130к кад.

Аз лично се вмествам и в 2те. Това брои ли ме за "успял" по канадски. :rofl:
Не, не се брои, най-малкото защото темата не се казва "Фантазиите на Танграта от 1001 нощ". :D
Що не питаш Румбата, аз на него преди му бях казал подробности.
Т.е., колкото ми е дохода от работа, умножи по 2 заради бизнеса.
И с уговорката, на тия 130 да им махнем данъците.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

Разчепкахте ми доходите :D след тях можете да се захванете с годишната ми (платена) отпуска която е в размер на 82 дена (работни) към тази година 8) и колко ли имам не използвана от предишни години :rofl: Ще ми е интересно сравнението на чертожичката с нейната отпуска, а след това можем да си сравним масажите, педикюрите, фитнесите, картите за ски, тенис и другите блага които дивият капитализъм предлага на служите си :D
Отивам след малко на дълга разходка сред природата, че и кучетата са полудели да стоят в къщи, а като се върна ще ми е интересно да прочета какво се натворило тук.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:
MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Според следния сайт:
https://www.quora.com/What-salary-in-Ca ... -of-salary"
Топ 10 е 90к кад.
Топ 5 е 130к кад.

Аз лично се вмествам и в 2те. Това брои ли ме за "успял" по канадски. :rofl:
Не, не се брои, най-малкото защото темата не се казва "Фантазиите на Танграта от 1001 нощ". :D
Що не питаш Румбата, аз на него преди му бях казал подробности.
Т.е., колкото ми е дохода от работа, умножи по 2 заради бизнеса.
И с уговорката, на тия 130 да им махнем данъците.
Ma то навремето имаше един такъв, дето в България се представяше за крупен бизнесмен (щото няма как да се провери), а тук в Монреал лежеше по цял ден на цоциал и чакаше мама и татко да му изпратят пари та да си плати наема. Така че "казване" не се приема! Само сканирани документи. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

shany написа:Разчепкахте ми доходите :D след тях можете да се захванете с годишната ми (платена) отпуска която е в размер на 82 дена (работни) към тази година 8) и колко ли имам не използвана от предишни години :rofl: Ще ми е интересно сравнението на чертожичката с нейната отпуска, а след това можем да си сравним масажите, педикюрите, фитнесите, картите за ски, тенис и другите блага които дивият капитализъм предлага на служите си :D
Отивам след малко на дълга разходка сред природата, че и кучетата са полудели да стоят в къщи, а като се върна ще ми е интересно да прочета какво се натворило тук.
Нищо не сме разчепкали! Аз за теб имам съмнение, че пишеш от някой мол, щото денем ви гонят от приюта, пък и там няма уай-фай.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:
MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Според следния сайт:
https://www.quora.com/What-salary-in-Ca ... -of-salary"
Топ 10 е 90к кад.
Топ 5 е 130к кад.

Аз лично се вмествам и в 2те. Това брои ли ме за "успял" по канадски. :rofl:
Не, не се брои, най-малкото защото темата не се казва "Фантазиите на Танграта от 1001 нощ". :D
Що не питаш Румбата, аз на него преди му бях казал подробности.
Т.е., колкото ми е дохода от работа, умножи по 2 заради бизнеса.
И с уговорката, на тия 130 да им махнем данъците.
Ти броиш доходи от наеми, ама имаш да плащаш сума ти ипотеки. Т.е. изкараното си заминава по бързата процедура. Поне няма да се притесняваш за пенсия, но дотогава няма да ти е особено широко около врата, изплащането на нещо е досадна работа.

Не знам дали е коректно да се броят подобни доходи .... аз например мога да ползвам кредитната си линия от един милион за покупка в кеш на двa таунхауса, чиито наем да ми носи приличен доход, но в същото време ще имам огромен дълг, който все пак трябва да се изплаща малко по малко. Затова и не бих броил подобен доход. HELOC можеш да плащаш малко по малко докато си жив, за разлика от времевите лимити на ипотеката, но това живот ли е ? Повечето хора в подобно положение се надяват цените да се вдигнат, да ги продадат с печалба и да имат далавера от цялата работа ... и обикновено така става. Но аз вече съм прекалено мързелив за подобни начинания, ударил съм го на уволнение както викаха в родната казарма ... :D

Затова пъблик компаниите като си оповестяват резултатите за тримесичието казват приходи, разходи и след това теглят чертата.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа:
shany написа:Разчепкахте ми доходите :D след тях можете да се захванете с годишната ми (платена) отпуска която е в размер на 82 дена (работни) към тази година 8) и колко ли имам не използвана от предишни години :rofl: Ще ми е интересно сравнението на чертожичката с нейната отпуска, а след това можем да си сравним масажите, педикюрите, фитнесите, картите за ски, тенис и другите блага които дивият капитализъм предлага на служите си :D
Отивам след малко на дълга разходка сред природата, че и кучетата са полудели да стоят в къщи, а като се върна ще ми е интересно да прочета какво се натворило тук.
Нищо не сме разчепкали! Аз за теб имам съмнение, че пишеш от някой мол, щото денем ви гонят от приюта, пък и там няма уай-фай.
Нали ? Ти и за Павел имаше съмнения, че пише от някое село в Родопите, а не от Ванкувър. А Гийка е като йети, не му трябва панталон, защото си има по рождение ... :rofl: Аз вече забравих откъде пиша, доста време мина откакто ми обясни.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

Pyrelight написа:Нищо не сме разчепкали! Аз за теб имам съмнение, че пишеш от някой мол, щото денем ви гонят от приюта, пък и там няма уай-фай.
За тебе знаем, че няма кой да ти разчепка вълната у вас или където и да е ;) защото ако имаше някой да го прави нямаше да висиш ден и нощ като сопол в бгканада! :rofl:
Разликата между теб и хилядите регистрирани тук е, че ти си хуманоид израснала в пропаднало семейство без да си била обградена от обич и домашен уют. За това се опитваш да експортираш твоята злоба и жлъч които се дължат на мизерният живот който водиш и сега на хиляди километри от България - болни амбиции, неосъществени мечти, липса на професионална реализация за каквото си мечтала и силно наранено его, комшии от най-ниското ниво на работническата класа (бараби, и всякакъв вид лейбъри)
Според мен в бгканада от Канада пишат основно хората когато са на работа, а когато вечер се приберат у дома те имат любящи съпруги/съпрузи, обичани деца на които отделят достатъчно внимание и любов (такива каквито ти не си има никога като дете, съпруга и не си осигурила на твоето семейство защото си заета да ръсиш мозък тук) и не желаят да откраднат от времето за семействата си за да ти правят компания.
Много време ти отделих отново, любимите ми кучета са потърпевши защото чакат да ги изкарам на разходка. :)

BTW ако си достатъчно квалифицирана при нас търсят нов колега/колежка, дори няма изискване към момента да е в Канада, ако отговаря на изискванията ще получи работна виза със скоростта на светлината без да се занимава с нищо, има кой да го направи вместо него/нея. Стартовата заплата е гарантирано на 100 000 CAD работната седмица 36 часа (4 дена Х 9 часа). Такива обяви няма в бюрото по труда и в агенциите посредници където такива като теб търсят работа.
The responsibilities and range of activities may vary, but in general will include:

Providing link design and capacity analysis as technical inputs to the development of business plans for new satellite initiatives;
Modelling all aspects of the link performance including interference and other impairments;
Recommending and contributing to improvements of system engineering software tools;
Conducting systems analysis to support regulatory filings and coordination with satellite operators;
Customizing software for systems engineering link design and capacity analysis.

REQUIRED SKILLS AND EXPERIENCE

Minimum of 5 years’ experience in satellite system design.
Specialization in RF and/or telecommunications engineering;
Knowledge of ground equipment and satellite payload performance;
Highly skilled at optimizing link budget analyses to achieve overall system performance;
Proficient with MATLAB to model complex communication systems;
Understanding of protocols for satellite communications;
Expert at analyzing interference of shared spectrum;
Familiarity with advanced wireless networks such as 5G;
Ability to summarize complex problems, solutions and recommendations;
Fluent in English, written and oral

EDUCATION:
Masters Electrical Engineering

The successful candidate must be able to work in Canada and obtain clearance under the Canadian Controlled Goods Program (CGP).

International travel is anticipated; therefore, candidates will need to maintain an up-to-date passport and remain legally able to travel internationally.
Командировъчните, ако работиш извън Канада са доста високи и за 2 месеца командировка можеш да спестиш повече пари от твоята мизерна заплата за година, те не се облагат с данъци и не ти трябват оправдателни документи ;)

Преди 3 години при нас пристигна колега направо от България и е от тези който ти наричаш "шапкари" :rofl: завършил е военното училище в Шумен, там е защитил и докторат, за твое сведение не се различава с нищо от другите колеги в неговият департамент, всички го уважават и казват, че е утвърден специалист. Твоите лакардии започват да ми идват в повече.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Не бе, аз съм осиновено сираче от циганската махала! Ти не знаеше ли?
Ми като ти идват повече, пий си хаповете и не чети в бг-канада!
Все съм чувал, че лудите имат твърде развинтено въображение, ама ти на моменти се оливаш! :D
Това, което си го постнал/а дори не е обява за работа, а извадка от такава, случайно копната в Интернет. :tmi:
Aре със здраве, доколкото можеш да го имаш! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Обърках се вече.
Тия 400к Шаната в частната Телесат (която е пуснала горната обява), ли ги прави или на държавна служба.
:rofl:
Колко мъка има, казал Моканина, и се зачел във форума. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:Обърках се вече.
Тия 400к Шаната в частната Телесат (която е пуснала горната обява), ли ги прави или на държавна служба.
:rofl:
Колко мъка има, казал Моканина, и се зачел във форума. :rofl:
A, ти си си направил труда дори да ѝ проверяваш обявата. :lol:
Дори и това не правя и се учудвам, че някой ѝ се връзва. :tmi:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено