Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от ivannklv »

agent Ozo написа:някои са щастливи в Канада и без каквато и да връзка с това какво работят или са работели където и да е и когато и да е. А други пък наобратно - не се чувстват щастливи в Канада, независимо какво работят и колко печелят. И е съвсем нормално, след като не им е добре, последните да се преместят отново някъде другаде, включително и да се върнат в България.

:y: :handshake:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Ако може да не се намесва Паисий в темата за канадски простотии. Паисий е посочил простотията да се срамуваш че си българин в българските територии и да се правиш на грък (щото е "престижно"). В България сега има достатъчно примери за това - детски имена като Мелани, Роберт или Никол не са рядкост. Хората са фенове на Биг Брадър, следят трендовете в промоциите докато чатят по смартфоновете и сейват селфитата.

Канада си има достатъчно простотии.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Ivan1007 написа:
agent Ozo написа:Проблемът е, че тъпунгери като теб не могат да вдянат, че и хора с по-ниски заплати от техните, които работят някаква непрестижна според кривите ви разбирания работа, може да са щастливи в Канада. Както и такива, които не се чувстват добре, макар и да имат високи доходи и престижна, според парвенюшките ти разбирания, работа.
Ама той си е ваш проблем, де. :)
Проблемът е , че за айсети път пишел по принцип, а аз за конкретни комлексирани неудачници, дето се нервят, когато им го напишеш :D
Ама, моля ти се, щастливият човек дотолкова задълбава в нещастието на другите, че като се почне...
С кого са пили кафе в 8ми клас първия срок, мине се през плажните снимки на нещастника и се свърши със здравното му състояние в момента. Да се чудиш, кога ли му остава време за щастие, толкова ангажиран с нещастието на другите. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

prace написа:В Чилиуак се завряхме заради работата на съпруга ми. После и аз започнах работа в Аботсфорд и т.н...
Аз първо избрах къде да живея и после почнах да търся работа, затова и като видех нещо в Норт или Уест Ванкувър веднага го отхвърлях, не мога да пътувам толкова. Работа лесно се сменя, купено жилище - не. Освен ако мъжът ти не е дошъл с работна виза за позиция в тоя район, тогава няма мърдане, а ако не - грешна стратегия (поне според моите разбирания). Като търсехме къща първо гледахме в Пит Медоус, който не е особено далеч от центъра и не беше скъп, но като го видя жена ми, заяви че няма да живее в такова село, въпреки че сега щяхме да сме с двойно по-голяма къща ...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Ако може да не се намесва Паисий в темата за канадски простотии. Паисий е посочил простотията да се срамуваш че си българин в българските територии и да се правиш на грък (щото е "престижно"). В България сега има достатъчно примери за това - детски имена като Мелани, Роберт или Никол не са рядкост. Хората са фенове на Биг Брадър, следят трендовете в промоциите докато чатят по смартфоновете и сейват селфитата.

Канада си има достатъчно простотии.
Всъщност да си с гръцко самосъзнание едва ли е било простотия - доста по-изгодно е било, а не просто внуците престижно. И това си е останало за дълго така -
внуците на първия последовател на Паисий Хилендарски и първи преписвач на историята му Стефан и Атанас Богориди са с гръцко самосъзнание, правнука му и пръв управител на Източна Румелия Алеко Паша дори не знае български.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
speedy написа:Ако може да не се намесва Паисий в темата за канадски простотии. Паисий е посочил простотията да се срамуваш че си българин в българските територии и да се правиш на грък (щото е "престижно"). В България сега има достатъчно примери за това - детски имена като Мелани, Роберт или Никол не са рядкост. Хората са фенове на Биг Брадър, следят трендовете в промоциите докато чатят по смартфоновете и сейват селфитата.

Канада си има достатъчно простотии.
Всъщност да си с гръцко самосъзнание едва ли е било простотия - доста по-изгодно е било, а не просто внуците престижно. И това си е останало за дълго така -
внуците на първия последовател на Паисий Хилендарски и първи преписвач на историята му Стефан и Атанас Богориди са с гръцко самосъзнание, правнука му и пръв управител на Източна Румелия Алеко Паша дори не знае български.
Разбирам да коригираш останалите за това в какво число пишат, но в същото време да разказваш за хора живели преди векове, като пръв познат и в сегашно време!!!
Колкото до изгодата, така е. Нееднократно сме го коментирали. Преди ти е било изгодно да ходиш до СССР, сега ти е изгодно да негодуваш срещу демокрацията в България.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Това че си неграмотен е ясно, но и друг път съм ти го писал, че ако не се обаждаш няма да ти личи толкоз.
Сегашно историческо време и употтебата му се учат вероятно в пети или шести клас
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Това че си неграмотен е ясно, но и друг път съм ти го писал, че ако не се обаждаш няма да ти личи толкоз.
Сегашно историческо време и употтебата му се учат вероятно в пети или шести клас
Ами то в пети клас ни учеха и да не употребяваме различни времена в един текст, ама явно някой си спал тогава :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

kiro написа:
Павел написа:Понеже няма отделна тема за американската простотия, го поствам тук, + това мечката като заиграе хоро у съседа, ще дойде и при теб.

От догодина, по нареждане на либерастите контролиращи Калифорния, променят закона - ако някой зарази УМИШЛЕНО със спин, това вече няма да се счита за фелъни, а за мисдемийнър и ще се наказва само с до 6 месеца затвор. В същото време ще лежиш по-дълго в затвора, ако обидиш някого на джендър (вече има ново понятие – мисджендъринг (канадския Bill C-16)). Обърнете внимание на наглият либераст, опониращ на Такър и одобряващ промените, щото видите ли, педалите (най-големите разпростанители на болестта, които дори не смее да назове) били вечно преследвани и щото спина вече не бил смъртоностна болест?!?! Чудя се, ако някой му спраска задника и го зарази със спин, дали ще пропее друга песен, или ще полее новата си излечима настинка :D

33:00
https://www.youtube.com/watch?v=wvVIPeRaqKA"
Защото, приятелю, ХИВ вече се смята за нелечимо хронично заболяване подобно на хепатит или диабет, и лекарствата които се прилагат повече от 20 години се смятат за ефективни.

Отделно, вече има лекарство за хора случайно изложени на вируса. Ако го вземеш до 72 часа след exposure, ефективността е близо до 100%. Във всяко спешно отделение могат да ти го дадат. Пробвай в гугъл - PEP (post exposure prophylaxis). Но ти няма как да ги знаеш тези неща, тъй като още живееш в 1980-те
Пардон моето невежество, че съм чувал само за хапчета анти-бебе, а за педерастки не съм.
Я ми кажи умнико, кой заразява умишлено с нелечима болест от любов, т.е., каква е вероятността жертвата да разбере, че да вземе мерки до 72 часа? И кой ще плаща скъпото лечение?

това са данни от преди 10 години
600 К

http://www.nbcnews.com/id/15655257/ns/h ... ffAbLpFyow"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
Ivan1007 написа:Това че си неграмотен е ясно, но и друг път съм ти го писал, че ако не се обаждаш няма да ти личи толкоз.
Сегашно историческо време и употтебата му се учат вероятно в пети или шести клас
Ами то в пети клас ни учеха и да не употребяваме различни времена в един текст, ама явно някой си спал тогава :rofl:
Да, ти си спал и още си заспал. :D
Искаш ли да се напънеш и да напишеш първото изречение от текста в сегашно време да видиш, че ще е по-голяма смехория и от мъдруванията ти за правилно транскрибиране от английски и мандарин на български :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Павел написа:

Пардон моето невежество, че съм чувал само за хапчета анти-бебе, а за педерастки не съм.
Темата беше за простотиите в калифорнийското законодателство, но я обърнахме в просветяване на невежите :)

В Канада съзнателното излагане на вируса на хив се смята за aggravated sexual assault - доста сериозно престъпление - до 25 години в затвор.
Bulgayrian
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
Павел написа:
Ivan1007 написа:Това че си неграмотен е ясно, но и друг път съм ти го писал, че ако не се обаждаш няма да ти личи толкоз.
Сегашно историческо време и употтебата му се учат вероятно в пети или шести клас
Ами то в пети клас ни учеха и да не употребяваме различни времена в един текст, ама явно някой си спал тогава :rofl:
Да, ти си спал и още си заспал. :D
Искаш ли да се напънеш и да напишеш първото изречение от текста в сегашно време да видиш, че ще е по-голяма смехория и от мъдруванията ти за правилно транскрибиране от английски и мандарин на български :D
Ти си по напъванията по селските нужници или по дупките в кукурузяка. Аз няма нужда да се напъвам за нещо елементарно - разкарваш сегашното историческо в края и готово " Алеко Паша дори не знае(л) български."

Ама то не е едно и също да мислиш и да копаш дупки по индианските чукари
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

И защо трябва да го разкарвам ве шопе?
Щото другарката Петрова не е чувала за него?
Да земат да го разкарат от всички исторически публикации на български щото на английски са в минало време? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:И защо трябва да го разкарвам ве шопе?
Щото другарката Петрова не е чувала за него?
Да земат да го разкарат от всички исторически публикации на български щото на английски са в минало време? :D
С проста Стрина имате много общи неща, едно от което е, че като ви хванат на тясно, вместо да се скриете в някоя от многото изкопани от теб дупки, вие продължавате да твърдите, че другарката Петрова е виновна, щото сте блеели в час.
Ако искаш използвай минало бешело или дори ракиено време - все ми е тая, само недей да се присмиваш на другите, че са неграмотни. И най-големия пикап на планетата да подкараш, пак си оставаш :censored: от един амбулантен търговец :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

Павел написа:
Ivan1007 написа:И защо трябва да го разкарвам ве шопе?
Щото другарката Петрова не е чувала за него?
Да земат да го разкарат от всички исторически публикации на български щото на английски са в минало време? :D
С проста Стрина имате много общи неща, едно от което е, че като ви хванат на тясно, вместо да се скриете в някоя от многото изкопани от теб дупки, вие продължавате да твърдите, че другарката Петрова е виновна, щото сте блеели в час.
Ако искаш използвай минало бешело или дори ракиено време - все ми е тая, само недей да се присмиваш на другите, че са неграмотни. И най-големия пикап на планетата да подкараш, пак си оставаш :censored: от един амбулантен търговец :rofl:

А,Не.Общи неща м/у Каката и Ванката както цитираш може да има ,но те са съвсем незначителни сравнимо разликите м/у двата индивида на база цялостно представяне.
Ванката винаги се е афиширал като пич докато Каката ту е мъж,ту е жена,ту представител на третия пол.Там просто е много сложно даже и за специалисти.
Така,че с приликите до тук.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Заключено