Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Павел написа:След "не купувайте от всеки, а само от сигурен дръг дилър" и "не се инжектирайте сами, а ми с приятел", поредното идиотско послание на местните политици - "джънки, друсайте се на воля - балъците-собственици на жилища във Ван ще спонсорират вашия кеф"


Vancouver approves 0.5% property tax hike to fight overdose crisis

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3894726"
Това е идиотизъм. :@
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

ivandaman написа:Опитват се да убедят децата че е "cool" да си гей, лезбийка , трансексуален и т.н.
И за мен е cool, а не wrong. Гейовете са твърде голяма част от обществото, с нищо не са виновни за ориентацията си и 99% от тях са нормални, дискретни съграждани. Популизъм е да се вторачваме в единия процент скандални позьори и да изграждаме демонизиращ стереотип за останалите 99%.

Тъпи копелета има и сред хетеросексуалните и сред хомосексуалните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

"Discrimination against the LGBTQ community is not tolerated in this school" = гей, лезбийка, трансексуален и т.н. са "cool"???

Ти сигурен ли си, че точно това има предвид този надпис?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

anxeli написа:Много е лесно да се каже опасни са, на съвременния човек това не му е достатъчно. Защото други казват - хубави са. Наполседък все секънд опинион търсим, нали, и не вярваме на всяко дофторче :).
Да се обясни колко са опасни е прекалено сложно да се обясни накратко и без много терминология, но наистина на децата вместо секс обучение е добре да им се обясни в подробности как опиатите физически променят мозъка. Взимаш хероин, оксиконтин - мозъка отделя допамин. Рецепторите обаче се приучават на все по-големи количества, за да произведат същото усещане за щастие. Броят на рецепторите също се увеличава! И неусетно нищо от живота вече не носи удоволствие - нито храна, нито секс, нито любими хора и занимания (неща, които са стимулирали достатъчно допамин преди вече не работят).
Това обаче не е най-лошото. Отначало хероина приспива, притъпява усещанията. Мозъкът обаче решава да се справи и с това и започва да произвежда все по-големи количества норадреналин, за да накара организма да е буден, съсредоточен, с нормално дишане и кръвно налягане. И познайте какво става като спре хероина. Тялото изпада в тотален дистрес от хиперстимулацията - паника, истерия, конвулсии, повръщане, диария.
Ако се сложи и налтрексон в хапчето оксиконтин няма да се образува зависимост, но засега производителят ПърдЮ си прави оглушки.
Може би тук е отговорът на много въпроси, свързани с наркоманията и всяка зависимост.
Обществото на Канада и Щатите като цяло е много болно. Причините са много. Държави без история, направени от хора, останали без корен и родина, а и проклятието на геноцида над индианското население тегне...Знам ли?

https://www.youtube.com/watch?v=PY9DcIMGxMs"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

tonich написа:"Discrimination against the LGBTQ community is not tolerated in this school" = гей, лезбийка, трансексуален и т.н. са "cool"???

Ти сигурен ли си, че точно това има предвид този надпис?
Преди няколко седмици те посъветвах да не коментираш в нетрезво състояние.. Никъде не съм казвал че горният надпис означава това което ти твърдиш.. Или не можеш да четеш или четеш но не разбираш..

Имах предвид "the sex ed" не надписа който е self explanatory ..

Като изтрезнееш пробвай пак.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

Защо намесваш този надпис на полицията тогава?
Какво общо има с "the sex ed"?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

ivandaman написа:Опитват се да убедят децата че е "cool" да си гей, лезбийка , трансексуален и т.н.
Не знам дали точно това се опитват, но историята сочи, че с убеждение никой не мой те ревъртна. Нито наляво, нито надясно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

ivandaman написа:Моят син е в 5ти клас и първият им урок по секс ед беше че трябва да приемат LGBTQ като нормални.
Тъй като ти повече от веднъж си писал, че "пушек без огън няма" предполагам, че си се наплашил от популярните твърдения, че хомосексуализмът се придобива и дори е заразен. Та идеята на sex ed е точно да образоват децата, че това са пълни глупости.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

ablood написа: предполагам, че си се наплашил от популярните твърдения, че хомосексуализмът се придобива и дори е заразен. .
Никога не съм твърдял подобно нещо, и нямам идея защо асоциираш горните твърдения с мен.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

ablood написа:..популярните твърдения, че хомосексуализмът се придобива и дори е заразен. Та идеята на sex ed е точно да образоват децата, че това са пълни глупости.
Верно е пълна глупост измислицата на Блъда, че хомосексуализмът е заразен, но дали се придобива или е генетично обусловен е все още спорен въпрос в средите на учените.
И това, че не много отдавна - едва през 1973 г., Американската психиатрична асоциация го изважда от списъка с психиатрични заболявания под въздействието на разни гей- организации нищо не означава.

Тази същата асоциация, между другото, обяви селфито за психична болест под името selfitis. :)
Американски им работи.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Тази същата асоциация, между другото, обяви селфито за психична болест под името selfitis. :)
Американски им работи.
Озо, айде малко по-полека с глупостите от фейсбук:
Selfitis: Disorder Not Found
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Тази същата асоциация, между другото, обяви селфито за психична болест под името selfitis. :)
Преди няколко дена за пръв път в живота си си направих селфи, досега го считах за страшно глупаво. Пропадаме бавно ... :D
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Озо, айде малко по-полека с глупостите от фейсбук:
Selfitis: Disorder Not Found
А, не от фейсбука идат глупостите, Гийк, в него те само се споделят. :)

Ей ти един източник на тази новина, която според теб е чиста лъжа - NewsGram. Има я и на много други места в почи същата редакция, та не може да се разбере кой точно е лъжеца. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

roumensp написа:Преди няколко дена за пръв път в живота си си направих селфи, досега го считах за страшно глупаво. Пропадаме бавно ... :D
Пусни сърч за one finger challengе. Е това се казва изобретение!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Ей ти един източник на тази новина, която според теб е чиста лъжа - NewsGram. Има я и на много други места в почи същата редакция, та не може да се разбере кой точно е лъжеца. :)
Изключително авторитетния източник NewsGram, seriously? След като от самата Асоциация на американските психиатри пишат в сайта си, че няма такова нещо (линка, който ти дадох), кой според теб е лъжеца? Всъщност аз напълно подкрепям основната идея в линка за фалшивата новина в NewsGram, щото все пак там говорят за "an obsessive compulsive disorder of taking too many selfies", а не изобщо за правене на селфита. Както винаги не ти се получи със заклеймяването на гадните англосакси. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Заключено