Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

След като Канада махат визите за България, Румъния и Мексико, мисля следващата фаза е да отменят визите и за Китай и Индия.
:rofl:
Сигурен съм, че много избиратели ще са доволни от този стратегически ход!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Тази сутрин жената си остана вкъщи и аз взех неиния Авенджър да и пробвам зимните гуми. От години не бях карал седан в трафик. Отначало реших, че е случайно, но за 40 мин път в мен се затвърди убеждението: С МАЛКА КОЛА НЕ МЕ ВЗИМАТ НА СЕРИОЗНО.

Разните закъсняващи нерваци и тарикати без колебание ми режат пътя. Нещо което рядко ми се случва с голям, тъмен трък.

Мислех, че това важи само в Булгаристан.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

За съжаление, острова се превръща все повече в един - СТАН, или сган......
Последния път когато бях там се ужасих от карането по улиците...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Няколко пъти ми се наложи това лято да пътувам на изток от Декари (15 Hwy.).
Рушат се магистрали в центъра на града, в същото време ремонти и по половината улици... хората са доста изнервени и не е никак чудно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

То монреал не е ли на изток от Декари?
:D

За шофирането, лошото е, че Канада прихваща всички негативи от балканския и близкоизточния стил шофиране,
но нито един от позитивите му.
Демек, всички са станали супер нагли и безразборни, но продължават да нямат грам усет и умение за шофирането и да се мотат като пате в кълчища. Комбинацията е наистина ужасяваща. :D

Може би единствено по-лошо е, китайци, които шофират с манталитет на балканци, но без промяна в уменията. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Един познат от Бургас викаше:
- Виж го тоя де се муши - хем не може, хем се пъне. То и аз нарушавам, но поне знам как!

Тouché!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Kan_Tangra написа: Може би единствено по-лошо е, китайци, които шофират с манталитет на балканци, но без промяна в уменията. :D
Oh, You have no idea.... :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

След "не купувайте от всеки, а само от сигурен дръг дилър" и "не се инжектирайте сами, а ми с приятел", поредното идиотско послание на местните политици - "джънки, друсайте се на воля - балъците-собственици на жилища във Ван ще спонсорират вашия кеф"


Vancouver approves 0.5% property tax hike to fight overdose crisis

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3894726"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Павел написа:След "не купувайте от всеки, а само от сигурен дръг дилър" и "не се инжектирайте сами, а ми с приятел", поредното идиотско послание на местните политици - "джънки, друсайте се на воля - балъците-собственици на жилища във Ван ще спонсорират вашия кеф"
Vancouver approves 0.5% property tax hike to fight overdose crisis
http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3894726"
Ние май сме старомодни и не хващаме, че трябва да се дрогираш (почти задължително) за да не усещаш колко шити е живота наоколо. Има и тръпка - риска от свръхдоза пак си остава, даже и с общински хапчета.
Аз все още не разбирам - как да продаваш наркотици е незаконно (или бъркам?), а да ги купуваш и използваш може, най-много да те обявят за болен, уязвим, разстроен и тнт. Май въпроса е само: "чии дръгс да се продават и законно употребяват". - Нашите, естествено. Вашите или техните са незаконни. :)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

7George написа:
Павел написа:След "не купувайте от всеки, а само от сигурен дръг дилър" и "не се инжектирайте сами, а ми с приятел", поредното идиотско послание на местните политици - "джънки, друсайте се на воля - балъците-собственици на жилища във Ван ще спонсорират вашия кеф"
Vancouver approves 0.5% property tax hike to fight overdose crisis
http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3894726"
Ние май сме старомодни и не хващаме, че трябва да се дрогираш (почти задължително) за да не усещаш колко шити е живота наоколо. Има и тръпка - риска от свръхдоза пак си остава, даже и с общински хапчета.
Аз все още не разбирам - как да продаваш наркотици е незаконно (или бъркам?), а да ги купуваш и използваш може, най-много да те обявят за болен, уязвим, разстроен и тнт. Май въпроса е само: "чии дръгс да се продават и законно употребяват". - Нашите, естествено. Вашите или техните са незаконни. :)
Не е законно нито да продаваш, нито да консумираш, но за второто шансът да те напъхат в панделата е много по-малък. А иначе и алкохол можеш да консумираш съвсем законно, но да продаваш - не (освен ако не си лицензиран).
BTW, фентанилът е и лекарство (както и морфинът впрочем) и един от начините да го докопаш е от аптеки и болници.

А иначе горното си е чиста простотия, mayor Moonbeam strikes again. :D Хубаво че не ми е кмет, ама те и нашите ще намерят някакъв предлог да вдигнат пропърти таксите.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Канадски простотии

Мнение от anxeli »

BTW, фентанилът е и лекарство (както и морфинът впрочем) и един от начините да го докопаш е от аптеки и болници.
Фентанил едва ли ще намериш в аптеката, защото е упойка, която трябва да се разреди идиотски много, за да не те довърши, някъде 100-200 пъти. Всичките свръхдози са поради грешно разреждане ако се предозира просто спира дишането.
В аптеката може да има patches за пейн контрол, за разни фибромиалгии и палативни грижи.
По някакъв начин си поръчват фентанил по пощата, от Индия ли, от Пакистан ли :?:, заради това вече ще проверяват всеки колет, а не рандом.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Нуждаещите се от хирургическа интервенция, чакат с месеци, а по СБС вече редовно показват предавания в които предозирали ги обработват по няколко пъти на ден.
Преди ден два, даваха предаване... изписват я и докато чака такси предозирана отново в тоалетните. Друг пък за един ден го приели в интензивното седем пъти!
Защо не оставят естествения подбор да си свърши работата подяволите?!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Kpetrov написа:Нуждаещите се от хирургическа интервенция, чакат с месеци, а по СБС вече редовно показват предавания в които предозирали ги обработват по няколко пъти на ден.
Преди ден два, даваха предаване... изписват я и докато чака такси предозирана отново в тоалетните. Друг пък за един ден го приели в интензивното седем пъти!
Защо не оставят естествения подбор да си свърши работата подяволите?!
Някаква странна хуманност цари вокруг. Ако ти е скучно, нещастно или подтиснато на парти, на улицата или другаде, едвали не е нормално да лапаш от ония сините хапчета. Производителите са виновни, че не ги правят еднакво силни, може би по БДС стандарт? А защо се стига до тия състояния, това явно е много сложен въпрос.

Няма ли кой да напише някъде: "Наркотиците са опасни за здравето и живота ви, вземайте ги на собствен риск." Явно и това е част от някакъв бизнес и се тлерира все повече.
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Канадски простотии

Мнение от anxeli »

Много е лесно да се каже опасни са, на съвременния човек това не му е достатъчно. Защото други казват - хубави са. Наполседък все секънд опинион търсим, нали, и не вярваме на всяко дофторче :).
Да се обясни колко са опасни е прекалено сложно да се обясни накратко и без много терминология, но наистина на децата вместо секс обучение е добре да им се обясни в подробности как опиатите физически променят мозъка. Взимаш хероин, оксиконтин - мозъка отделя допамин. Рецепторите обаче се приучават на все по-големи количества, за да произведат същото усещане за щастие. Броят на рецепторите също се увеличава! И неусетно нищо от живота вече не носи удоволствие - нито храна, нито секс, нито любими хора и занимания (неща, които са стимулирали достатъчно допамин преди вече не работят).
Това обаче не е най-лошото. Отначало хероина приспива, притъпява усещанията. Мозъкът обаче решава да се справи и с това и започва да произвежда все по-големи количества норадреналин, за да накара организма да е буден, съсредоточен, с нормално дишане и кръвно налягане. И познайте какво става като спре хероина. Тялото изпада в тотален дистрес от хиперстимулацията - паника, истерия, конвулсии, повръщане, диария.
Ако се сложи и налтрексон в хапчето оксиконтин няма да се образува зависимост, но засега производителят ПърдЮ си прави оглушки.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

anxeli написа:Много е лесно да се каже опасни са, на съвременния човек това не му е достатъчно. Защото други казват - хубави са. Наполседък все секънд опинион търсим, нали, и не вярваме на всяко дофторче :).
Да се обясни колко са опасни е прекалено сложно да се обясни накратко и без много терминология, но наистина на децата вместо секс обучение е добре да им се обясни в подробности как опиатите физически променят мозъка. Взимаш хероин, оксиконтин - мозъка отделя допамин. Рецепторите обаче се приучават на все по-големи количества, за да произведат същото усещане за щастие. Броят на рецепторите също се увеличава! И неусетно нищо от живота вече не носи удоволствие - нито храна, нито секс, нито любими хора и занимания (неща, които са стимулирали достатъчно допамин преди вече не работят).
Това обаче не е най-лошото. Отначало хероина приспива, притъпява усещанията. Мозъкът обаче решава да се справи и с това и започва да произвежда все по-големи количества норадреналин, за да накара организма да е буден, съсредоточен, с нормално дишане и кръвно налягане. И познайте какво става като спре хероина. Тялото изпада в тотален дистрес от хиперстимулацията - паника, истерия, конвулсии, повръщане, диария.
Ако се сложи и налтрексон в хапчето оксиконтин няма да се образува зависимост, но засега производителят ПърдЮ си прави оглушки.
:y: :y: :y:
Tова горе трябва да се преведе на двата официални езика и да бъде разпостранено като листовки, надписи и да бъде държавен приоритет в образованието..

Но приоритете разбира се са различни.. Моят син е в 5ти клас и първият им урок по секс ед беше че трябва да приемат LGBTQ като нормални. Дори на вратата в училището Vancouver Police Dpt e залепил един стикър който строго напомня че: Discrimination against the LGBTQ community is not tolerated in this school.

Цялата идея е да се ерозират и подкопаят "Семейните Ценности" Явно идеята е бъдещите поколения да са зависими от държавата а не да са част от здраво и функционално семейство.. Опитват се да убедят децата че е "cool" да си гей, лезбийка , трансексуален и т.н.
Много внимателно ще наблюдавам сек-ед следващият срок.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Заключено