Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа: Синът ми е споменавал, че може да си купи марихуана в самото училище
Баси и училището, в което го пращаш! :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Bistra написа:
Kpetrov написа: Синът ми е споменавал, че може да си купи марихуана в самото училище
Баси и училището, в което го пращаш! :o
Аз се басирам, че във всеки хай-скул, и тука и в БГ, и дори в частните има по някой дето продава, просто родителите си нямат и понятие. Времената са други сега .... едно време учениците пушеха цигари в междучасията (и в най-престижните у-ща), сега - други работи. Като пораснат и им идва акъла, обикновено след университета или като почнат да бачкат.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Bistra написа:Баси и училището, в което го пращаш! :o
Бистре, изказваш се адски неподготвена по темата. Най-разпространени са наркотиците (от всички видове) в най-баровските училища, а познай защо.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

Защо ? :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Защо ? :rofl:
Питай чичо ти Гошо.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Канадски простотии

Мнение от todor73 »

Незнам за вас, и не че ме бърка много, защото един хляб го ядем почти една седмица, ама да е 4 $ за 600 грама си е баш по темата...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Е ти сега!
Сега ще се намери някой да ти го сметне като процент от заплатата и да ти пресметне, че си по надалавера да се преместиш в Канада само за да си купуваш хляб и да печелиш от процентната разлика в заплатата.
Това е горе долу като сметката, че е по-добре да си на социал, защото процентно заплащането за час труд е по-високо, отколкото и най-скъпо платената работа. Просто защото делено на 0ла лимеса клони към безкрайност ...
Парадокса е, че докато доста хора се подиграват на хора, правещи втората сметка, с пълна пара те самите правят първата.

Бтв бред машините вършат страхотна работа.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

todor73 написа:Незнам за вас, и не че ме бърка много, защото един хляб го ядем почти една седмица, ама да е 4 $ за 600 грама си е баш по темата...
Напоследък ям много малко хляб и се чувствам отлично. А тоя от 1 долар направо е неядлив...

Абе, ние хетеросексуалните, или дето се водим такива по презумпция, няма ли да си спретнем един горд, ама горд парад, пак някъде лятно време? :party: Даже и знамето съм го измислил - на квадратчета, в 50 отенъка на сивото... :lol:
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

7George написа:
todor73 написа:Незнам за вас, и не че ме бърка много, защото един хляб го ядем почти една седмица, ама да е 4 $ за 600 грама си е баш по темата...
Напоследък ям много малко хляб и се чувствам отлично. А тоя от 1 долар направо е неядлив...

Абе, ние хетеросексуалните, или дето се водим такива по презумпция, няма ли да си спретнем един горд, ама горд парад, пак някъде лятно време? :party: Даже и знамето съм го измислил - на квадратчета, в 50 отенъка на сивото... :lol:
50 "оттенъка" си е живо разхищение, по-точно недоизползване на целия (и без друго окупиран) ресурс. 50 оттенъка се кодират с 6 бита. Обаче ако така и така си заделил 6 бита, що не се отпуснеш до максимума - 64 оттенъка ?
8)
Едно на ръка, че 50 не се коренува и не мож' да се напрай квадратна форма от малки квадратчета. Докато с 64 не само може но и отдавна е направена.
Прочее, така се случи, че видях няколко сцени от въпросния филм, от което ми се затвърди мнението (то нещо като публична истина де) че е предназначен само за застарели недо-обслужени хаусуайвс.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Хетеропарадите са в бяло, не в сиво :)
Миналата събота например бях на хетеропарад на братовчедка ми. Яко шествие беше — с клаксони, балони и цветя; всички изтупани в празнични дрехи, а братовчедка ми — в огромна бяла карнавална рокля. Шествието ознаменуваше решението на братовчедка ми вече да се чука предимно с един определен мъж. С викове “Горчиво!” тълпата подканяше двойката да демонстрира сексуалността си чрез безсрамно целуване с език пред очите на множество деца и непълнолетни в центъра на София. Имаше и свещеник, който заръча на младите да се шибат интензивно и продуктивно.

Такива хетеропаради са регулярно събитие — веднага, след като напуснахме църквата (да, църквата!) в нея започна следващата демонстрация на сексуалност. Хетеросексуалните шествия са всъщност толкова чести, че общината не изисква разрешение или дори уведомление за тях. И всеки уикенд градовете се огласят от шумни кортежи, парадиращи намерението на поне двама от демонстрантите довечера да се счупят от ебане.
Bulgayrian
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

Kan_Tangra написа:Е ти сега!
Сега ще се намери някой да ти го сметне като процент от заплатата и да ти пресметне, че си по надалавера да се преместиш в Канада само за да си купуваш хляб и да печелиш от процентната разлика в заплатата.
Това е горе долу като сметката, че е по-добре да си на социал, защото процентно заплащането за час труд е по-високо, отколкото и най-скъпо платената работа. Просто защото делено на 0ла лимеса клони към безкрайност ...
Парадокса е, че докато доста хора се подиграват на хора, правещи втората сметка, с пълна пара те самите правят първата.

Бтв бред машините вършат страхотна работа.
Ако случайно визираш мен то прекалено много манипулираш мнението ми по въпроса. Единствено съм оправдавал по-високите цени в Канада при сравняване с другаде заради разликата в стандарта и заплащането. Няма как при толкова малко население в Канада да продаваш толкова много, че да можеш да поддържаш ниски цени особено когато трябва да се плащат по-високи заплати (сравнени с там където сравняваш цените). Повишената производителност на труда не може да компенсира ниските обороти заради малкия пазар. Всеки иска по-високи заплати, а не си дава сметка откъде се генерират парите за тях.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Не, разира се!
Не помня кой какво е казал.
Прочел съм сигурно 20 различни мнения през годините, където се обяснява колко евтин е интернета и мобилният телефон в Канада, защото като процент от заплатата е малко.
Но кой го е писал, нямам идея. Сигурен съм, че са множество различни хора.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от ivanko13 »

kiro написа:Хетеропарадите са в бяло, не в сиво :)
Миналата събота например бях на хетеропарад на братовчедка ми. Яко шествие беше — с клаксони, балони и цветя; всички изтупани в празнични дрехи, а братовчедка ми — в огромна бяла карнавална рокля. Шествието ознаменуваше решението на братовчедка ми вече да се чука предимно с един определен мъж. С викове “Горчиво!” тълпата подканяше двойката да демонстрира сексуалността си чрез безсрамно целуване с език пред очите на множество деца и непълнолетни в центъра на София. Имаше и свещеник, който заръча на младите да се шибат интензивно и продуктивно.

Такива хетеропаради са регулярно събитие — веднага, след като напуснахме църквата (да, църквата!) в нея започна следващата демонстрация на сексуалност. Хетеросексуалните шествия са всъщност толкова чести, че общината не изисква разрешение или дори уведомление за тях. И всеки уикенд градовете се огласят от шумни кортежи, парадиращи намерението на поне двама от демонстрантите довечера да се счупят от ебане.
Големи селяни са хетеросексуалистите... Прайда му е майката Киро...

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Канадски простотии

Мнение от Rall »

Е доживяхме, педер@стите да се подиграват на хетеросексуалните. :@
Dead Eyes See No Future
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Иванко13, успял си да намериш отвратителна снимка, поздрави.

Всяко нещо обаче има две лица. Ето една добре изглеждаща канадка, почти без грим - Джижи. Потърси в интернет за Gigi Gorgeous, по рождение Грегъри:

Изображение

Изображение
Bulgayrian
Заключено