Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа: Бтв, днес се чудех, кое е женския род на 'дърт пръч'?
Елементарно Уотсън - Стара коза !
Да не се бърка с Коза Ностра, то е друго ;-) В българската традиция старата коза е нещо което ако си ярето ѝ - значи си мноо печен.
8) 8) 8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Kan_Tangra написа: Бтв, днес се чудех, кое е женския род на 'дърт пръч'?
Не може да е дърта пръчка, защото става омоним и двусмислие със селска пръчка. Може би 'пръчкиня'?
Женския род на 'дърт пръч' се казва Caitlyn

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
Kan_Tangra написа: Бтв, днес се чудех, кое е женския род на 'дърт пръч'?
Елементарно Уотсън - Стара коза !
Да не се бърка с Коза Ностра, то е друго ;-) В българската традиция старата коза е нещо което ако си ярето ѝ - значи си мноо печен.
8) 8) 8)
Това твърдение може да е вярно за вашия район от света, но не и за нашия.
Съществената разлика е, че при старата коза може и да има някаква женственост, докато при женския пръч има само мачовщина, ехидство и наглост. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

newcomer написа:
grozdan написа:
grozdan написа: Идиотите от Скоша Банк ми пращат "специална" оферта за някаква върховна кредитна карта. Обикновено такива писма отиват директно в кофата, но това реших да го разгледам. Попълних апликацията онлайн, където нямаше поле да напиша reference number от поканата. Отговориха ми, че не покривам изискванията. Което пък не е вярно. Но нищо, след няколко месеца пак ще пратят. Не ми се разправя за глупости.
Забравих да пиша тука по-рано:
Реших, че е по-добре да проверя лично как стоят нещата и отидох в местния клон на Скоша. Викат: ама бай Гроздане, много са извинявами, вие вече сте одобрен, въобще не е било нужно да си губите времето да попълвате онлайн. Тя нашата система не е от най-добрите и някой се е престарал. Ей сега ще оправим нещата. Веднага се появи една синиор лелка, която ми обясни, че "те някой път в Торонто не знаят какво правят".

Извод:
Бий, за да те уважават!

гроздане ти за туй ли отиде в канада на кредитни карти ли да чакаш за да живееш

аз съм се върнал вече шеста година в българия мога да ти кажа ,че нямам кредитна карта даже и за 1 стотинка,ама не ми и трябва
нямам и дебитна,нито и банкова сметка
клиентите ми се разплащат единствено кеш и не разчитам на банкови кредити в ;труден; момент,а на личните си спестявания
А ако един ден разраснеш "бизнеса" си в Албания, единствената по-занзибарска д-ва от БГ в региона, ще ти е още по-лесно - там клиентите ще ти се разплащат в натура - с боб, яйца и ориз :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Боли ме гърлото. Какво лекарство ще ми препоръчате за бързо оправяне на лятна настинка? |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Канадски простотии

Мнение от JoroF »

Ми нещо топло за вьтрешно загряване.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:Боли ме гърлото. Какво лекарство ще ми препоръчате за бързо оправяне на лятна настинка? |(
Тук правилният въпрос би бил, сигурна ли си, че те боли от настинка!? ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

За гърло - Черен Холс !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Канадски простотии

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Боли ме гърлото. Какво лекарство ще ми препоръчате за бързо оправяне на лятна настинка? |(

Изображение



Помага също и за умствен и речеви сюргюн! :rock: :rock: :rock: :rock:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Bistra написа:Боли ме гърлото. Какво лекарство ще ми препоръчате за бързо оправяне на лятна настинка? |(
Бързането не дава добър резултат. Обличай се по-дебело, всякакви топли чайове, никакво топене в басейна, спираш алкохола и форума - до минимум... ;)
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Tц, не става! Само точката за алкохола изпълнявам от всичките. Инак съм все в басейна и ям сладолед. Онзи белият с шоколадва глазура най го обичам.
Резултатът е, че ми мина гърлото. Сега да оправя и хремата и всичко ще е ОК! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Tц, не става! Само точката за алкохола изпълнявам от всичките. Инак съм все в басейна и ям сладолед. Онзи белият с шоколадва глазура най го обичам.
Резултатът е, че ми мина гърлото. Сега да оправя и хремата и всичко ще е ОК! :D
Спри Б комплекса !!!!!! :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

7George написа:
И като съм почнал на модна вълна... малко в страни от темата се сетих за изтърканите дънки - е, не го разбирам това - да си купя изтъркани и/или скъсани дънки. И не защото нося само нови... Неведнъж съм носил такива дънки, дето едвам се крепяха и Васко Кръпката би могъл да взема уроци от мен. Обаче сами са се скъсали и сам съм ги кърпил. А това - някой друг да ти ги къса, захаби и закърпи а ти да си ги платиш - не мерси !
Понякога се виждат татуировки точно в дупките, та съм се чудил как го правят - първо купуват скъсаните дънки и си прявят татуировки без да ги свалят, или обратно. Залитането по татуировки е друга тукашна простотия също...
А аз съм виждал хора с дрехи, точно с цвета и шарките на татуировките си. Примерно ръце, до лакътя и блуза без един ръкав. И аз съм се чудел как го правят.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Ми, Мухи, аз си драскам разни работи...
Който се обажда, то той има недостиг на нещо си. :P Виж за справка мненията на Танграта! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

С настъпването на дългия уикенд и хубавото време /без значение всъщност/ започват да влачат напред-назад огромни каравани, демонстрирайки преуспялост. 8) А имането на каравана, ако не живееш в нея за постоянно, си е голяма набутвация всъщност...
Embrace your climate change!
Заключено