Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ablood написа:Те са чували от нелегални бачкатори безброй пъти извинението "помагам безплатно на приятел".
Мисля че има разминаване на понятията. Ти май говориш за хора, които са ПР и работят на черно, докато този е турист. Ако тях ги хванат, носят отговорност към данъчните. А ако наистина говориш за хора без постоянен статут и работещи на черно, не мисля че има много такива (за разлика от Щатите), за толкова години аз съм виждал само един, от Мексико.

Но както и да е, при всички положения случката с тоя англичанин е голяма простотия. А за тия дето ме мразят на форума, сега е момента да ме наклепат, че тъщата плеви и чисти по двора тия дни. :D
Последно промяна от roumensp на Пет Юни 26, 2015 2:31 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

roumensp написа: Но както и да е, при всички положения случката с тоя англичанин е голяма простотия. А за тия дето ме мразят на форума, сега е момента да ме наклепат, че тъщата плеви и чисти по двора тия дни. :D
Ако някой наистина те мрази не би направил така, че да се появи риск да ти екстрадират тъщата...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

speedy написа:
roumensp написа: Но както и да е, при всички положения случката с тоя англичанин е голяма простотия. А за тия дето ме мразят на форума, сега е момента да ме наклепат, че тъщата плеви и чисти по двора тия дни. :D
Ако някой наистина те мрази не би направил така, че да се появи риск да ти екстрадират тъщата...
Защо се обаждаш, можеше и да не се сети сам. ;(
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

roumensp написа:
ablood написа:Те са чували от нелегални бачкатори безброй пъти извинението "помагам безплатно на приятел".
Мисля че има разминаване на понятията. Ти май говориш за хора, които са ПР и работят на черно, докато този е турист. Ако тях ги хванат, носят отговорност към данъчните. А ако наистина говориш за хора без постоянен статут и работещи на черно, не мисля че има много такива (за разлика от Щатите), за толкова години аз съм виждал само един, от Мексико.

Но както и да е, при всички положения случката с тоя англичанин е голяма простотия. А за тия дето ме мразят на форума, сега е момента да ме наклепат, че тъщата плеви и чисти по двора тия дни. :D
moral of the story: когато някой ти помага "нелегално" :D -- не му прави снимки !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от Pointzero »

да направиш резервирана (за автобуси и такси) лента с дължина около 50-60 метра.
Какво толкова ще спечели един автобус като изпревари 5-6 леки коли. Това е в Монреал по 40-та между двете 15-ки.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Не е било заради кредитната карта. Касиерът е бил просто ритардед.
Определението важи ли за бензинови колонки ? В много щати колонките искат ZIP-код на картата като security measure и тъй като никой канадец няма такъв, налага се да се плаща лично на касиер. ;)

По-добре да искат ID, отколкото някоя мутра във Флорида да ползва картата ми без проблем, преди да се усетя (подобие на подписа ми може да бъде надраскано от 7-годишно дете). BTW, Флорида е единствения щат, където съм виждал таксиметрови шофьори да се пазарят и да взимат по-малко, ако платиш с кеш (аз се възползвах :D ) ... и естествено не включват брояча. При нас дори индийците не го правят.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

optics написа:Като малък ми беше голяма мъка да се оправям със семките в динята. Всички деца обичат "петела" тоест средата дето няма семки, но ако има повече деца, ще ти се падне съвсем малко петел.
Чехи, руснаци и други "братски" плажни туристи, много се кефеха на дините, щото им идваха много евтини. Помня едно такова дете как хрускаше семките в динята с кеф и викаше, че били като тиквени или слънчогледови - не помня точно.
Марто ти хрускаш ли ги ?
В гроздето, подобно на roumensp ме нервят още повече - грозде със семки за мен си е направо провалено грозде. Понякога изплювам полвин шепа семки и си викам - ей тва колко олио щеше да стане :rofl:
Аз семките, които не съм ги изчистил, направо ги гълтам. За мен разликата между двата вида е във вкуса. Павел е прав, най-хубави са пресно обраните зрели плодове, но дините, които се продават в Канада са брани доста преди да са узрели. По една или друга причина, поне според мен, дините със семки са и по-сладки, и по-хрупкави. Напълно е възможно безсемните да са по-вкусни ако ги вземеш директно от бостана, но тука бостани нямаме.

Изглежда тези със семките започват да изчезват и в магазините в САЩ. Доста народ се оплаква по форумите.

Има нещо гнило в историята с англичанина. Че CBSA са педе***и, така е, ама ме съмнява да са му направили проблем за такова безобидно нещо. По тази логика, не само на Румен тъщата ами хиляди баби и дядовци дето помагат с децата като са на гости трябва да ги депортират. Да не говорим пък как англичаните си мислят, че Канада им е бащиния и че имиграционните закони са само за мургави и т.н. субекти.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonny »

roumensp написа:
speedy написа:
roumensp написа: Но както и да е, при всички положения случката с тоя англичанин е голяма простотия. А за тия дето ме мразят на форума, сега е момента да ме наклепат, че тъщата плеви и чисти по двора тия дни. :D
Ако някой наистина те мрази не би направил така, че да се появи риск да ти екстрадират тъщата...
Защо се обаждаш, можеше и да не се сети сам. ;(

ХАХАХАХАХХА, сещам се за онази максима, любовта към тъщата се измерва в КИЛОМЕТРИ. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Marto написа:Да не говорим пък как англичаните си мислят, че Канада им е бащиния и че имиграционните закони са само за мургави и т.н. субекти.
Знаеш ли ги ... ако съдим по тия, заради които приземяват самолети в България ... :D Хора всякакви.

В интерес на истината, възможно ли е наистина да кажат, че отнемаш работата на канадец, при положение че работиш без заплащане ? Това е все едно да те екстрадират, защото си отнел работата на тия от бърза помощ като си помогнал на човек, пострадал при катастрофа.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от klisurov »

Marto написа:... Има нещо гнило в историята с англичанина.
Не става ясно защо са ги спрели за щателна проверка.
Какво изобщо са търсели, та са проверявали паметта на фотоапарата, та да стигнат до въпросната снимка?
Струва ми се, че причината е друга, а това е само повода.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

klisurov написа:
Marto написа:... Има нещо гнило в историята с англичанина.
Не става ясно защо са ги спрели за щателна проверка.
Какво изобщо са търсели, та са проверявали паметта на фотоапарата, та да стигнат до въпросната снимка?
Струва ми се, че причината е друга, а това е само повода.
И аз мисля че има нещо гнило

Marto написа:За мен разликата между двата вида е във вкуса.
А, не се учудвам. В двора имаме малко ягоди - дори за един човек не стигат да се изкефи, какво остава да се наяде... но са мнооого по-вкусни от калифорнийските ягоди (не че не стават) от магазина. Излишно е да казвам че нашите са с диаметър не повече от тоя на куортър, а калифорнийските гонят размера на ябълка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

optics написа:Аз нещо не го схващам кефа в семките
Това е за рубриката "Помните ли?" - чинийка за плюене на семки до яденето на масата... нищо че минават през тракта.

Доматите.. искат толкова вода и усилия, че излизат по-скъпи от купешките. Дини в Канада - кой има толкова земя. Пък и нищо чудно да се окаже че семките са собственост на Монсанто и никой не може да ги сее.. :(
Embrace your climate change!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от grozdan »

Pointzero написа:да направиш резервирана (за автобуси и такси) лента с дължина около 50-60 метра.
Какво толкова ще спечели един автобус като изпревари 5-6 леки коли. Това е в Монреал по 40-та между двете 15-ки.
А, да, верно. Има една и на новата рампа към 520. Те обаче са логични. Виж, обаче на 20-ката посока център е върха - до 32-ро авеню е отдясно, после изведнъж се транспортира в най-лява лента, която свършва на следващия изход. Очевидно цял комитет от компетентни лица е мислил по проекта.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Друга простотия - излишният 3-ти за деня ръш-ауър, който се създава заради стремежа на много работещи да отскочат с возилото в обедната си почивка, имаща-нямаща 1 час, до любимия ресторант-закусвалня и да се върнат навреме на работното място. Движението става крайно изнервено до опасно. :n: Вместо да си носят обяд, да гладуват или се разходят до най-близката лавка.

Е, къде остана сиестата, няма я много вече и по европата, да има време да хапнеш, пийнеш, дремнеш и изтрезнееш, и ако ти се ходи на работа да отидеш някъде по късната икиндия евентуално. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Татуировките, обсъдихме ли ги? Масово, на всякакви възможни места, направо като пандизчии са тръгнали. Предполагам, тия хора се чувстват безлични и невзрачни, та гледат по нещо да се открояват от останалите.
Embrace your climate change!
Заключено