Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Bistra написа:По темата...Изключителна проява на дебилност.
Една приятелка отива онзи ден в SAQ (това е официалният кебекски ликър стор). Придружава я дъщеря и, която е непълнолетна. Взимат в ръце 4 бутилки поради невземане на количка. 2 от бутилките ги е носила тя, другите 2 - дъщеря и. Касиерката буквално се запекла да таксува бутилките, които носела дъщерята, тъй като по закон нямат право да продават алкохол на непълнолетни, макар че майката е плащала всичко.
Тогава приятелката заявила, че отива да пазарува на друго място и онази зорлем кандисала.
Това обаче е нищо на фона на поисканата карта за самоличност във флоридски ликър стор на баща ми. Той е на 65 години и не може да мине за тинейджър. :lol:
Предвид физиономията му, касиерката е искала да види дали не е издирван.

Време беше - цели два поста не бе споменавала пернишкия бизнесмен.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

optics написа:Като малък ми беше голяма мъка да се оправям със семките в динята. Всички деца обичат "петела" тоест средата дето няма семки, но ако има повече деца, ще ти се падне съвсем малко петел.
Чехи, руснаци и други "братски" плажни туристи, много се кефеха на дините, щото им идваха много евтини. Помня едно такова дете как хрускаше семките в динята с кеф и викаше, че били като тиквени или слънчогледови - не помня точно.
Марто ти хрускаш ли ги ?
В гроздето, подобно на roumensp ме нервят още повече - грозде със семки за мен си е направо провалено грозде. Понякога изплювам полвин шепа семки и си викам - ей тва колко олио щеше да стане :rofl:
Семките нямат отношение към вкуса - важен е сорта и кога плода е откъснат - много рано, навреме или много късно. За гроздето със семки не съм много съгласен, че е провалено. При нас продават едно, подобно на Кардинала в Бг, само че още по-едро, почти като орех - колкото пъти съм купувал от него, никога не е било скапано - винаги е много твърдо и сладко. Семките не са чак такъв проблем - разрязвам зърното на две и много лесно ги махам.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Канадски простотии

Мнение от davidT »

Павел написа: и кога плода е откъснат - много рано, навреме или много късно.
Някой хора,колкото и да се стараят не могат да скрият селския си произход :D

Няма ли да ни отвориш на някакви други агро техники ? :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Посочването на селски произход, като някаква подигравка, е класическа българска простотия.

А истинска канадска простотия е глоба за плевене на бурени в градски парк без разрешение.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Това обаче е нищо на фона на поисканата карта за самоличност във флоридски ликър стор на баща ми. Той е на 65 години и не може да мине за тинейджър. :lol:
Ако е плащал с кредитна карта са му поискали ID не защото изглежда като тинейджър, а за да докаже, че картата е негова. Доста редовна практика в Щатите в последните години, вероятно измамите с карти са зачестили ... Когато най-после почнат да поддържат карти с чип, подобни проверки ще изчезнат автоматично.
А ако е плащал с кеш, не знам ... най-вероятен ми се вижда отговора на Павел. :D
Последно промяна от roumensp на Чет Юни 25, 2015 4:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

speedy написа:А истинска канадска простотия е глоба за плевене на бурени в градски парк без разрешение.
Тази история далеч не е толкова абсурдна, колкото се опитва да я изкара този "журналист". Чичката всъщност си е садил свои си неща в парка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Joe Fiorito не е "журналист" и Toronto Star не е жълт вестник.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Заглавието казва едно нещо, статията друго, а продължението (от същия автор) трето. Оказа се, че сприхавият дядка не бил глобен за плевене, а за садене. Преди години бил садил полезни неща, но напоследък бил изперкал и почнал да сади щуротии въпреки многократните забрани на властите. От години го молели да не си сади собствена градина в обществения парк. Опитали се да му предложат друго място за садене в community garden, но паркът му бил до къщата и се заинатил. Накрая го глобили и то ЗА САДЕНЕ, НЕ ЗА ПЛЕВЕНЕ.

Това да ти прилича на сериозна журналистика?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Плевелите да не са били от семейството на конопа ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

roumensp написа: А ако е плащал с кеш, не знам ... най-вероятен ми се вижда отговора на Павел. :D
Кешът е цар! ( myhata II) :rock: :party:
Отговорът на Павел не го виждам, а и няма нужда да го виждам. Вероятно е ръснал поредната си простотия. :)
P.S.Шегувам се разбира се. Плащал е, както всички нас. Да не е луд да мъкне една бала с пари! Не е било заради кредитната карта. Касиерът е бил просто ритардед.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Bistra написа:
roumensp написа: А ако е плащал с кеш, не знам ... най-вероятен ми се вижда отговора на Павел. :D
Кешът е цар! ( myhata II) :rock: :party:
Отговорът на Павел не го виждам, а и няма нужда да го виждам. Вероятно е ръснал поредната си простотия. :)
liar liar pants on fire :rofl:

P.S.Шегувам се разбира се.
.
Разбира се, че се шегуваш - отговорите ми ги виждаш и препрочиташ по 10 пъти и то в двете посоки.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Изгонили британец че помагал на гаджето:

https://ca.news.yahoo.com/blogs/daily-b ... 21493.html"

разбира се, това е само едната гледна точка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Те са чували от нелегални бачкатори безброй пъти извинението "помагам безплатно на приятел".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от scoubidou »

ablood написа:Те са чували от нелегални бачкатори безброй пъти извинението "помагам безплатно на приятел".
Няма да говориш така за колегите си :lol:
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от Pointzero »

Да те глобят за недаване предимство на улична котка на кръстовище.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Заключено