Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Връщането на канчета си е егати кушията !
Някой ако е връщал да сподели подробности - кой ги брои, може ли да са смачкани и прочие.
Когато ги връщаш на машина, както е при нас, не трябва да са смачкани, нито канетките, нито пластмасовите бутилки.
Машината чете баркода за да ги разпознае.
Бирените бутилки се връщат на гише. Броят ги лесно, когато ги върнеш в оригиналния кашон в който си ги закупил.
Който събира с години... не знам да се оправя както може!
Аз бих ги връщал дори и без пари. Нищо не ми коства.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Такива безалкохолни като "алтай" или пък "етър" и аз не ги харесвах, но пък и днес бих си пийнал с удоволствие "ресенка", "оранжада", "фруктоза" или швепс "ананас". Ако има и в добавка шоколодави бонбони "черноморец" и лимонови резанки - супер. :)
Черноморец минаваха за по "народни", докато истински аристократичните бонбони бяха - Тримонциум.
А иначе аз харесвах "народния" етър, струваше ми се две нива над лимонадата :) за оранжади ишвепсове да не говорим, те са в друга лига.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

Безплатното здравеопазване :puke: :puke: :puke: :puke:

Местните стоматолози :puke: :puke: :puke: :puke: (в голям процент)
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

agent Ozo написа:Такива безалкохолни като "алтай" или пък "етър" и аз не ги харесвах, но пък и днес бих си пийнал с удоволствие "ресенка", "оранжада", "фруктоза" или швепс "ананас". Ако има и в добавка шоколодави бонбони "черноморец" и лимонови резанки - супер. :)
Швепс, фанта, бонбони Амфора (отваратителни), консерви Икра (бългаски с руски етикети) и др. стоки за носталгици има по руските и полските магазини в Торонто поне. Не са дефицитни! За алтая чудесен заместител е руския квас. Скоро намерих и паста Астера и сокове БББ, но това са вече стоки от 90-те

За най-хардкор носталгиците - от България може да си донесете чушкопеци (тук са дефицитни) и да си правите лютеница в задния двор или пред блока. Бидони за кисело зеле има в Канадска Гума, буркани за консерви също там. Банани има през цялата година, но може да си ги купувате само по нова година. Кубинско кафе се намира, полско кафе Инка също
Bulgayrian
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Нищо не ми липсва от едно време. Явно съм свикнала с канадските простотии, ама ето вчера ми се счупи вградената микровълнова фурна и точно след 1 час имах нова без записване и без връзки.
P.S. Алтаят беше отвратителен. Бонбоните Тримонциум бяха от чист марципан.
Дефицит на български шоколад не сме имали никога в къщи. Дядо беше лекар и му подаряваха редовно благодарни пациентки. Ама що ли ни беше? На фона на швейцарския и белгийския, българският не ставаше за ядене. :doh:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

kiro написа:Швепс, фанта, бонбони Амфора (отваратителни), консерви Икра (бългаски с руски етикети) и др. стоки за носталгици има по руските и полските магазини в Торонто поне. Не са дефицитни! За алтая чудесен заместител е руския квас. Скоро намерих и паста Астера и сокове БББ, но това са вече стоки от 90-те
Да не би и теб да те е налегнала носталгията по онези години та си ги търсел тези стоки по руските и полски магазини? Не те ли задоволява изобилието в канадските хипермаркети и молове? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

agent Ozo написа:
kiro написа:Швепс, фанта, бонбони Амфора (отваратителни), консерви Икра (бългаски с руски етикети) и др. стоки за носталгици има по руските и полските магазини в Торонто поне. Не са дефицитни! За алтая чудесен заместител е руския квас. Скоро намерих и паста Астера и сокове БББ, но това са вече стоки от 90-те
Да не би и теб да те е налегнала носталгията по онези години та си ги търсел тези стоки по руските и полски магазини? Не те ли задоволява изобилието в канадските хипермаркети и молове? :)
Аз имам много слаби спомени от социализма, съответно никаква носталгия. В руския магазин ходя да си купувам шоколад Милка - корекомски - другаде рядко се намира. Имат също пържена цаца готова и "болгарский специалитет" тутманик :)
Bulgayrian
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

Тутманици не обичам, защото като са пресни ми се заплескват в устата и гърлото и трудно преглъщам. А като са стари са ронливи и безвкусни.
Но, виж, тук си намерих една турска баничарница, от която си купувам чат-пат бюрек или баница със сирене. Страшно си падам по тях. Също както и по всичко друго, което е вредно за здравето. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

На бременни жени място никой никъде не отстъпва :puke:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от eva-vet-eva »

Как да не отстъпват на бременни(ако са бременни от вчера може и да не им отстъпват,де). Аз като бях син кит, само се позавъртах и поизпъвах шкембарата и се изтрепваха да ме пускат отпред по опашките в магазините и да скачат от седалките по градския транспорт, и торбите в багажника са ми товарели. Да не говорим като требеше с количката с бебоците като требеше да се слизат/качват стълби-винаги притърчаха по 2ма-3ма сладури да я носят, че и дребовците забавляваха, докат носят.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

eva-vet-eva написа:Как да не отстъпват на бременни(ако са бременни от вчера може и да не им отстъпват,де). Аз като бях син кит, само се позавъртах и поизпъвах шкембарата и се изтрепваха да ме пускат отпред по опашките в магазините и да скачат от седалките по градския транспорт, и торбите в багажника са ми товарели. Да не говорим като требеше с количката с бебоците като требеше да се слизат/качват стълби-винаги притърчаха по 2ма-3ма сладури да я носят, че и дребовците забавляваха, докат носят.
:y: :y: :y: :y:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Някои очевидно живеят в паралелна импотентна реалност, където не се раждат деца, светът е мрачен и злото дебне от всеки ъгъл в образа на наточен джихадист. :rofl: :D
Естествено, че помагат! Неслучайно навсякъде майките с деца и бременните са с предимство. Имат си и специални паркоместа даже. :$
Това да не ти е България, да пребиеш бременна жена от бой и да отидеш вечерта на бар, вместо в прегръдките на загорял негър! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Канадски простотии

Мнение от analgin »

Kpetrov написа:
optics написа:Връщането на канчета си е егати кушията !
Някой ако е връщал да сподели подробности - кой ги брои, може ли да са смачкани и прочие.
Когато ги връщаш на машина, както е при нас, не трябва да са смачкани, нито канетките, нито пластмасовите бутилки.
Машината чете баркода за да ги разпознае.
Бирените бутилки се връщат на гише. Броят ги лесно, когато ги върнеш в оригиналния кашон в който си ги закупил.
Който събира с години... не знам да се оправя както може!
Аз бих ги връщал дори и без пари. Нищо не ми коства.
В локалният вестник бяха писали, че са хванали някой, който върху баркода лепял втори баркод който бил за по-скъпи канетки.
Какви печалби е реализирал не беше написано.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

analgin написа: В локалният вестник бяха писали, че са хванали някой, който върху баркода лепял втори баркод който бил за по-скъпи канетки.
Това сигурно също е в категорията "канадски простотии"......
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

analgin написа:
Kpetrov написа:
optics написа:Връщането на канчета си е егати кушията !
Някой ако е връщал да сподели подробности - кой ги брои, може ли да са смачкани и прочие.
Когато ги връщаш на машина, както е при нас, не трябва да са смачкани, нито канетките, нито пластмасовите бутилки.
Машината чете баркода за да ги разпознае.
Бирените бутилки се връщат на гише. Броят ги лесно, когато ги върнеш в оригиналния кашон в който си ги закупил.
Който събира с години... не знам да се оправя както може!
Аз бих ги връщал дори и без пари. Нищо не ми коства.
В локалният вестник бяха писали, че са хванали някой, който върху баркода лепял втори баркод който бил за по-скъпи канетки.
Какви печалби е реализирал не беше написано.
Ха ха ха, за това не се бях сещал, че може да го правят.
Че сменят етикети на стоката съм чувал, но това не.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Заключено