Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Adios, Bate! Още желаещи? :^)
:lol:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

fighter написа:
YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Не съм съгласен. Това е хубав начин държавата да те накара да ги връщаш за рециклиране.
Да ги вдигнат даже. Правилно е.
Найлоновите торби от магазините може въобще да ги махнат или да ги вдигнат и тях.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Аз съм си купил от плат, за многократна употреба :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Аз пък винаги пазарувам в кашони (по рафтовете е пълно). Не ми се търкалят продукти из багажника, не се притискат един в друг и мога да сложа 2-3 един върху друг.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от grozdan »

IRA написа:Аз не знам за какъв феномен за черните говорите, можете ли да разсните малко повече, че ми е любопитно?
Не ти ли е правило впечатление, че винаги се сещат да поискат торбичка след като са платили? Не че е края на света, не ми пука за торбичката, ама ми е интересно, че те са 90% от случаите.
Другото е, че честичко връщат стока на касата.

Загледай се и ще видиш.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

Сигурно пазарувате в различен клас магазини и оттам са различните наблюдения :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Баси популярната тема ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

Kpetrov написа:
fighter написа:
YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Не съм съгласен. Това е хубав начин държавата да те накара да ги връщаш за рециклиране.
Да ги вдигнат даже. Правилно е.
Найлоновите торби от магазините може въобще да ги махнат или да ги вдигнат и тях.
Ми да вдигнат поне два - три пъти таксите. Нали там е включено и прибирането и обработката на рециклажа :y:

Каква обработка правят на една бирена бутилка, та прибират 15% такси върху тарата на каса бира? Пък и не само там. Хем плащаш една услуга три пъти по-скъпо, хем и такси. Нищо чудно Тим Хортън да поискат +15с за чашка :devil: Заради рециклажа после.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

YOUPPI написа:
Kpetrov написа:
fighter написа:
YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Не съм съгласен. Това е хубав начин държавата да те накара да ги връщаш за рециклиране.
Да ги вдигнат даже. Правилно е.
Найлоновите торби от магазините може въобще да ги махнат или да ги вдигнат и тях.
Ми да вдигнат поне два - три пъти таксите. Нали там е включено и прибирането и обработката на рециклажа :y:

Каква обработка правят на една бирена бутилка, та прибират 15% такси върху тарата на каса бира? Пък и не само там. Хем плащаш една услуга три пъти по-скъпо, хем и такси. Нищо чудно Тим Хортън да поискат +15с за чашка :devil: Заради рециклажа после.
Каквато и обработка да и правят на бутилката нали ти връщат парите след като върнеш амбалажа.
Рециклажа на боклука няма нищо общо с връщането на бутилките. Веднъж стигнали до рециклаж загубите са големи, сортиране и незнам си какво още.
Точно за да не вдигат таксите нямам нищо против да таксуват колкото се може повече амбалаж, който подлежи на връщане.
Чашките в тим Хортън и долар да ги направят. Носи си твоя чаша!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

Kpetrov написа:
YOUPPI написа:
Kpetrov написа:
fighter написа:
YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Не съм съгласен. Това е хубав начин държавата да те накара да ги връщаш за рециклиране.
Да ги вдигнат даже. Правилно е.
Найлоновите торби от магазините може въобще да ги махнат или да ги вдигнат и тях.
Ми да вдигнат поне два - три пъти таксите. Нали там е включено и прибирането и обработката на рециклажа :y:

Каква обработка правят на една бирена бутилка, та прибират 15% такси върху тарата на каса бира? Пък и не само там. Хем плащаш една услуга три пъти по-скъпо, хем и такси. Нищо чудно Тим Хортън да поискат +15с за чашка :devil: Заради рециклажа после.
Каквато и обработка да и правят на бутилката нали ти връщат парите след като върнеш амбалажа.
Рециклажа на боклука няма нищо общо с връщането на бутилките. Веднъж стигнали до рециклаж загубите са големи, сортиране и незнам си какво още.
Точно за да не вдигат таксите нямам нищо против да таксуват колкото се може повече амбалаж, който подлежи на връщане.
Чашките в тим Хортън и долар да ги направят. Носи си твоя чаша!
Те ми връщат парите като върна амбалажа, ама забравят да ми върнат начислените такси върху него. Те за това иде реч.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

YOUPPI написа: Те ми връщат парите като върна амбалажа, ама забравят да ми върнат начислените такси върху него. Те за това иде реч.
В Квебек няма ДДС върху депозитите за амбалаж.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

аве вие там в богата канада до там ли я докарахте да си оправяте бюджета с издаване на амбалажа.
тука в българия това е бизнес на мангалите.нормалните хора си хвърлят амбалажа в контейнерите за разделно събиране и никой не се реди по касите в супермаркета да му връщат стотинките от канетките и бутилките
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Децата растат и им трябват нови обувки. Палците им взеха да се показват. Ако ги нямаше тия $50-$60 на месец от бутилки и канчета, как да им купи човек?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

speedy написа:Децата растат и им трябват нови обувки. Палците им взеха да се показват. Ако ги нямаше тия $50-$60 на месец от бутилки и канчета, как да им купи човек?
:y:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

speedy написа:Децата растат и им трябват нови обувки. Палците им взеха да се показват. Ако ги нямаше тия $50-$60 на месец от бутилки и канчета, как да им купи човек?
ми кажи на шефа да ти даде още 2 часа на месец ,че трябва да обуеш децата и не се занимавай с глупости
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Заключено