Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

newcomer написа:местните драйвъри се чувстват длъжни да влязат със 120 км на екзита и за да ти е мирна главата по добре си карай у лево
Не се ли влиза от вход ;-)
Действително ме удивлява как доста влизащи са убедени, че ти трябва да му направиш път, махайки се ако случайно си в най-дясната лента.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

optics написа:
newcomer написа:местните драйвъри се чувстват длъжни да влязат със 120 км на екзита и за да ти е мирна главата по добре си карай у лево
Не се ли влиза от вход ;-)
Действително ме удивлява как доста влизащи са убедени, че ти трябва да му направиш път, махайки се ако случайно си в най-дясната лента.
и ако караш на магистрала в града като ти влезе със 100 или трябва да набиеш спирачки и да спънеш задните зад теб или да се преустроиш в лявата на теб лента
а с 22 м мисията е почти невъзможна ,заради това си караш в лявата лента за да разтоварваш трафика и да не натоварваш себе си
макар,че за шоф на дългия камион е най удобно да кара в най дясната лента и да ангажира внимание само с ляво огледало,а не в средна на две
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

optics написа:
newcomer написа:местните драйвъри се чувстват длъжни да влязат със 120 км на екзита и за да ти е мирна главата по добре си карай у лево
Не се ли влиза от вход ;-)
Действително ме удивлява как доста влизащи са убедени, че ти трябва да му направиш път, махайки се ако случайно си в най-дясната лента.
Ontario Ministry of Transportation Driver’s Handbook instructs: “As you leave the ramp, you enter the acceleration lane. In the acceleration lane, drivers increase their speed to the speed of traffic on the freeway before they merge with it. Signal and increase your speed to merge smoothly with traffic. Freeway drivers should move over, if it is safe to do so, leaving room for merging vehicles.”
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

miteto написа: Ontario Ministry of Transportation Driver’s Handbook instructs: “As you leave the ramp, you enter the acceleration lane. In the acceleration lane, drivers increase their speed to the speed of traffic on the freeway before they merge with it. Signal and increase your speed to merge smoothly with traffic. Freeway drivers should move over, if it is safe to do so, leaving room for merging vehicles.”
:D Узаконена "простотия"

Е къде ще се "move-не over" фрийуей драйвъра не ми е ясно?? особено ако има движение в съседното (ляво) платно.. makes zero sense to me.. Ама щом така пише... :x
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

ivandaman написа:
miteto написа: Ontario Ministry of Transportation Driver’s Handbook instructs: “As you leave the ramp, you enter the acceleration lane. In the acceleration lane, drivers increase their speed to the speed of traffic on the freeway before they merge with it. Signal and increase your speed to merge smoothly with traffic. Freeway drivers should move over, if it is safe to do so, leaving room for merging vehicles.”
:D Узаконена "простотия"

Е къде ще се "move-не over" фрийуей драйвъра не ми е ясно?? особено ако има движение в съседното (ляво) платно.. makes zero sense to me.. Ама щом така пише... :x

ми набива спирачки както кара със 120 и няколкото заспали му влизат отзад
заради това камионите в градската част на фриуея кара в ляво на най дясната лента
извън града е лесно,там си държиш дясно и като наближиш екзит особенно ако нямаш и видимост превантивно се местш в ляво и после пак в дясно
навик на американците особенно извън градска част на магистралата е да се засилят за да се влеят със 120 без да им дреме дали някой ще им скочи отгоре щото закона ги пази
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

newcomer написа:ми набива спирачки както кара със 120 и няколкото заспали му влизат отзад
То влизането в магистрала не е за идиоти, затова се получават невероятни изпълнения на тези места. Например някои уникални китайски шофЕри точно в лентата за ускоряване имат навика да набиват яко спирачки, при което правят включването в магистралата next to impossible. Иначе ако всички мислеха с главите си, просто този, който е в най-дясната лента само леко намаля скоростта, за да може идващия от ускоряващата лента да се включи и така няма нужда от никаква рискова смяна на ленти. За съжаление това в действителността рядко се случва както поради идиотите, които вместо да ускоряват направо спират преди включването, така и поради другите идиоти, които карат броня в броня в дясната лента без никакъв шанс за включващите се. В час пик на магистралите в наше село обаче тази забава отсъства, поради факта, че трафика на магистралата е почти спрял. В този случай традиционната "забава" е друга, но май трябва да отворим специална тема за това. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Аз като възпитан гражданин им давам път точно както Митето е цитирал правилника. Обаче дайте да се разберем кой аджеба от двамата има предимство. Щото пожелателни напътствия е едно, но когато става дума за реална опасност, трябва да е еднозначно ясно кой има предимство. Ако съм длъжен да набия спирачки (след като наляво е гъч) за да пусна някой който се е набрал да влиза, това автоматично означава че той има предимство. Което е антилогично. По-логично е влизащият да се ускори или забави, така че да се намести.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Предимството хубаво, но цялата идея на "он-рампата" е да може влизащия в магистралата да набере скорост сходна с тази на колите на магистралата. Ако знам, че по принцип всички на магистралата карат с по 120, аз ускорявам така, че да стигна 120 там където ще се вливам.

Допълнително, на магистралата има сума табели преди да стигнеш мястото на вливане (а често и се вижда колко коли са на рампата) и ако условията позволяват, редовно се престройвам в ляво. Ако не съм в най-дясната лента, винаги оставям достатъчно дистанция на колите, които са пред мене в дясно, за да могат и те да се престроят (или да не ме ударят ако решат да го направят в последния момент), за да могат да се влеят влизащите на магистралата. Доста рядко се възползват от това, което ме дразни.

Най-зле в тая насока са италианците. Там редовно караха с около 50 км/час при вливане на автострада, което си е адски опасно.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Апа може и така да ги учат там. Не знам кой е писал това, но според мен е супер тъп съвет:
Entering and Exiting
The exit and entrance ramps for the Autostrada frequently have very tight curves, so drive carefully. When you are getting on the Autostrada, you may find that the entrance lane is short and you are merging with fast-moving traffic. Make sure there is room to enter the highway before you merge from the entry lane and once on the road, speed up quickly. Wait in the entry lane until you see enough space in the traffic to safely join the highway.
http://www.slowtrav.com/italy/driving/autostrada.htm"
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от Pointzero »

7George написа: Това си е подмяна на вота, но явно всичко вече е възможно и в тая страна.
Хахаха
те ти булка "Спасов ден"
Че тези "транзакции" в БГ парламент са си еже-мандат!
Що Канада да е по-различна?
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Аз като възпитан гражданин им давам път точно както Митето е цитирал правилника. Обаче дайте да се разберем кой аджеба от двамата има предимство. Щото пожелателни напътствия е едно, но когато става дума за реална опасност, трябва да е еднозначно ясно кой има предимство. Ако съм длъжен да набия спирачки (след като наляво е гъч) за да пусна някой който се е набрал да влиза, това автоматично означава че той има предимство. Което е антилогично. По-логично е влизащият да се ускори или забави, така че да се намести.
Движещият се по магистрата има предимство. Това че не трябва да е кон с капаци, а трябва да улеснява включващите се, както пише в правилника и Митето е цитирал не значи, че включващите се са с предимство.
Колкото до въпроса с камионите... моето мнение е, че в повечето случай просто нямат избор от толкова заспи на пътя и размерите им разбира се.
Просто - много шофьор, малко акъл!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

За другите провинции не знам как е ,но за Торонто и Онтарио важи правилото на по нахалния !
За смяната на лентите е същото,всеки ден на пътя има по 2 милиона автомобила - затова и застраховките при нас са по солени ! :!:
Обаче да ви призная онея в Монреал ми скриха шапката на просташко каране и никаква колегиалност !
Не ги знам как карат там колегите от форума ! :puke:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

myhata II написа:За другите провинции не знам как е ,но за Торонто и Онтарио важи правилото на по нахалния !
За смяната на лентите е същото,всеки ден на пътя има по 2 милиона автомобила - затова и застраховките при нас са по солени ! :!:
Обаче да ви призная онея в Монреал ми скриха шапката на просташко каране и никаква колегиалност !
Не ги знам как карат там колегите от форума ! :puke:
от тия 2 милиона автомобила смятай 1,5 милиона се управляват от пакита ,индийци и китайци
наистина преодоляването на 401 от край до край си е истинско предизвикателство
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

myhata II написа:Обаче да ви призная онея в Монреал ми скриха шапката на просташко каране и никаква колегиалност !
Не ги знам как карат там колегите от форума ! :puke:
Свиква се. Всички карат по подобен начин и няма проблеми докато не се появи някоя баба да задръсти движението или някой бързак да почне слалом между колите на магистралата. Един от проблемите при нас е борбата за най-лявата лента на магистралата. Дори и другите да са свободни повечето се бутат в ляво като си мислят че там винаги е най-бързо, но като реши някой че трябва да се спазва точно лимита от 100 и изнервя всички след него.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

На мен много ми харесва, че всички карат в лявата лента. За мен остава свободна дясната.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено