Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от caesarsbs »

Здравейте ,понеже съм новодошъл и не ми е ясно много за какво става въпрос?
Какви разходи мога да декларирам?Семеен съм без деца.Разбрах че трябва да си пазя касовите бележки от Метро пасовете,а други бележки признават ли(телевизор,климатик...).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от optics »

caesarsbs написа:Разбрах че трябва да си пазя касовите бележки от Метро пасовете,а други бележки признават ли(телевизор,климатик...).

Тия за касовите бележки кой ти ги е наприказвал - някой самоосигуряващ се ? А ти самоосигуряващ ли си ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от ablood »

Медидицински разходи, последният наем, детска градина, обучение и подобни.

Иначе правилото е вярно - не изхвърляш никакви касови бележки. Дори и бележките за храна би трябвало да пазиш, докато не я изядеш(не, че аз го правя). Иначе отваряш последната кофичка кисело мляко, вътре виждаш причина да я върнеш, но нямаш бележка.

Тази седмица безпеоблемно ми изпратиха нова четка за зъби, след като старата (13 мес) почна да вибрира по-слабо (подозирам изпускане, или дефектна Li-ion батерия).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от kiro »

caesarsbs написа:Здравейте ,понеже съм новодошъл и не ми е ясно много за какво става въпрос?
Какви разходи мога да декларирам?Семеен съм без деца.Разбрах че трябва да си пазя касовите бележки от Метро пасовете,а други бележки признават ли(телевизор,климатик...).
Зависи в коя провинция си и дори в коя част на провинцията. Бележките от месечните метропас-ове (или самите метропасове) са данъчен кредит в Онтарио
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от pumpy »

Личен опит : виждаш се с финансов съветник, данъчен специалист. От него получаваш най-добрия и правилен съвет за твоя случай. Ако го направиш в началото на годината още по-добре защото можеш да планираш как легално да платиш най-малко.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от tonich »

ablood написа:... дефектна Li-ion батерия...
Не е Li-ion, Ni-MH е!
В тази връзка не я дръж постоянно на зарядното, за да не се дозарежда! Зареждай само като се изтощи!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от optics »

Мойта ел- четка е на има-няма 12 години. С две АА батерии. Кеф ти алкални, кеф ти NiCd, кеф ти NiMH. Дълги години работеше и сега си работи, но аз спрях да я ползвам поради твърде изтънелият ми емайл.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от ablood »

tonich написа:
ablood написа:... дефектна Li-ion батерия...
Не е Li-ion, Ni-MH е!
В тази връзка не я дръж постоянно на зарядното, за да не се дозарежда! Зареждай само като се изтощи!
Явно единият от двама ни е злобен и глуповат трол. Може и да съм аз. Офтопик.

Забравих да спомена - за разход минават бележките от карти за транспорт и при някои професии - инструменти, дрехи и екипировка.

Трябва си консултант.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от the_coach »

От консултацията със счетоводител само ще спечелите, личен опит. Първата година (която беше половин всъщност) си попълнихме сами данъчните декларации и ни върнаха 600$ данъци. Миналата година декларациите ни ги изготвя счетоводител и ни върнаха 2000$.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от optics »

За не-самоосигуряващи - безплатен софтуер - караш наред, отговаряш на въпросите, той си смята и си готов и без помагачи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от pumpy »

optics написа:За не-самоосигуряващи - безплатен софтуер - караш наред, отговаряш на въпросите, той си смята и си готов и без помагачи.
И толкова ще ти е и рифънда - безплатен...... Аз бих дал едни 100 - 150 кинта на специалист, ще си ги избиеш поне на 100%
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от optics »

pumpy написа:
optics написа:За не-самоосигуряващи - безплатен софтуер - караш наред, отговаряш на въпросите, той си смята и си готов и без помагачи.
И толкова ще ти е и рифънда - безплатен...... Аз бих дал едни 100 - 150 кинта на специалист, ще си ги избиеш поне на 100%

Съгласен че ти би дал, защото твоето не е просто. Сега... не се наемам да твърдя дали на повечето хора е сложно или на повечето е просто, но винаги ми е било интересно да разбера.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Kpetrov »

За не-самоосигуряващи се, както казаха само градски транспорт, спортни занимания за децата и ако плащаш някой да ти гледа детето за да работиш или учиш. Детска градина и т.н.
Касови бележки за стоки които си закупил са безполезни за целта за която питаш. Наемът също не се признава за данъчно облекчение.
Финансовият съветник може да измъкне повече рефънд единствено ако не си си попълнил декларацията правилно или си от сложните случаи.
Всъщност ако не си я попълнил правилно "нарочно" може да се окаже, че ще вземеш и десетократно повече рефънд отколкото финансовия съветник може да ти осигури. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от kiro »

pumpy написа:
optics написа:За не-самоосигуряващи - безплатен софтуер - караш наред, отговаряш на въпросите, той си смята и си готов и без помагачи.
И толкова ще ти е и рифънда - безплатен...... Аз бих дал едни 100 - 150 кинта на специалист, ще си ги избиеш поне на 100%
"Консултант", който взима $100 със сигурност печели от финансовите продукти, които ще се опита да ти набута като RRSP и др.

Наемът е такс кредит в Онтарио и то значителен -уточнявайте за коя провинция пишете.
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от pumpy »

optics написа:
pumpy написа:
optics написа:За не-самоосигуряващи - безплатен софтуер - караш наред, отговаряш на въпросите, той си смята и си готов и без помагачи.
И толкова ще ти е и рифънда - безплатен...... Аз бих дал едни 100 - 150 кинта на специалист, ще си ги избиеш поне на 100%

Съгласен че ти би дал, защото твоето не е просто. Сега... не се наемам да твърдя дали на повечето хора е сложно или на повечето е просто, но винаги ми е било интересно да разбера.
2004 и 2005 само аз работех и въпреки това Даниел ми е изкарвал почете от колкото аз сам. А аз се интересувам от данъци, защото си уважавам парите и не ги давам лесно друг да ми ги харчи. Но всеки сам си преценява, за мен инвестицията в специалист си е струвала винаги....
Публикувай отговор