Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Kpetrov »

Старите версии е невъзможно да се ползват реално.
Може да ги пробваш и да си играеш, като прехвърляш кредити от един член на семейството на друг за да видиш как е най-изгодно, да погледнеш кое в коя графа се попълва и т.н., но реално не може да пратиш декларация попълнена на стара версия. Може да я ползваш като помагало в най-добрия случай.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от yahoo »

В случая за новопристигнали с малък доход заради непълна първа година могат да ползват безплатно UFile онлайн и ако дохода им е до $20,000 ще е наистина безплатно. На много места се организира и безплатно попълване на декларации за такива хора от доброволци. Проблема е обаче дали ще успеят да разберат всичко което трябва да попълнят и къде точно ако решат да го правят сами. Затова се очаква, че специалистите биха им помогнали повече. Ако човек е наясно какво трябва да се включи в декларацията не виждам разлика дали ще се прави на ръка, с програма или от счетоводител - въпрос на лични предпочитания.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от IRA »

Аз лично обичам да знам какво ми пише в даначната декларация и с мъжа ми ги правил сами. Ползвам UFILE. Преди време един данъчен специалист ( имена няма да казвам) беше писал на един приятел повече РРСП отколкот той има право да вкарва тази година и му се наложи да плати данък. Хубавото беше, че даначните го хванаха веднага, още същата година и не му се наложи да плаща много лихви.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от optics »

Отначало ги правех на ръка декларациите. Преди години си купих софтуер който обещаваше че го купуваш веднъж и завинаги и всяка година ще имаш достъп до обновена версия. Няколко години обещанието работеше... след което... стана още по-добре :-) - обявиха че програмата става достъпна и без да си платил (никога, нищо) но са отворени за донейшънс. Казва се genutax и съм доволен. Както някой писа (за неговия си) - пазят се предишните години и могат да се зареждат и прехвърлят неща от предишни години (и го правим!). Готовите декларации се пращат по електронен път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Marto »

Ufile винаги имат дискаунт кодове ако човек потърси онлайн (от рода на 5 долара). Мене така ме хванаха в началото безплатно (за студенти) и след това всичко вече въведено не ми се ходеше да пробвам други.

Все пак, възможно е човек да не се е сетил или знаел за някой deduction/tax credit и това е нещо, където професионалистът може да е полезен.
gaitan vegdu
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 12:20 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от gaitan vegdu »

Аз ползвам Studio tax http://www.studiotax.com/en/. Безплатна е, но има бутон за плащане ако си доволен и искаш да палтиш. Инсталира се на компютъра и си попълваш данните само първия път. Декларацията може да се прати по електронен път или да се разпечати. Ползвям я вече няколко години и съм доволен.
Миналата година реших да сравня резултата със софта на H&R Block, но не стигнах до края... Според мен Studio tax е направена по-добре.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от analgin »

IRA написа:....Преди време един данъчен специалист ( имена няма да казвам) беше писал на един приятел повече РРСП отколкот той има право да вкарва тази година и му се наложи да плати данък. Хубавото беше, че даначните го хванаха веднага, още същата година и не му се наложи да плаща много лихви.
И на мен ми се случи веднъж преди доста години, но беше за сметка на счетоводителя (каза, че такава е политиката на фирмата му - неговите грешки са за негова сметка, но той не е българин).
gaitan vegdu
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 12:20 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от gaitan vegdu »

До 18.01.2015 софта на H&R Block може да се изтегли безплатно http://www.hrblock.ca/promos/2014/hrb-s ... -ab-fr.asp
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от caesarsbs »

Благодаря на всички за инфото. :handshake: :handshake: :handshake:
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от caesarsbs »

Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Павел »

caesarsbs написа:Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Признават се само карти, не дейли пасове.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от caesarsbs »

Павел написа:
caesarsbs написа:Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Признават се само карти, не дейли пасове.
Зя карти става въпрос.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Kpetrov »

caesarsbs написа:
Павел написа:
caesarsbs написа:Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Признават се само карти, не дейли пасове.
Зя карти става въпрос.
Как така не са ги взели под внимание? Ако си ги написал в правилната графа се взимат под внимание автоматично.
За да не ги вземат под внимание трябва да са ви направили одит или нещо бъркам!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от pumpy »

Ако някой може да ми каже, колко е съответната икономия от "признати" карти и от платен професионалист, който да ви направи декларациите, така че картите да са ви "признати"
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от caesarsbs »

Kpetrov написа:
caesarsbs написа:
Павел написа:
caesarsbs написа:Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Признават се само карти, не дейли пасове.
Зя карти става въпрос.
Как така не са ги взели под внимание? Ако си ги написал в правилната графа се взимат под внимание автоматично.
За да не ги вземат под внимание трябва да са ви направили одит или нещо бъркам!?
Таксите ни ги прави една жена безпланто от Торонто лайбари.Дадох ме и картите и касовите бележки и тя каза нещо че дохода ни е много малък за да ги включи.
Публикувай отговор