Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Kpetrov »

caesarsbs написа:
Kpetrov написа:
caesarsbs написа:
Павел написа:
caesarsbs написа:Не ни взеха под внимание "Транспортните разходи"(метро пасовете).
Признават се само карти, не дейли пасове.
Зя карти става въпрос.
Как така не са ги взели под внимание? Ако си ги написал в правилната графа се взимат под внимание автоматично.
За да не ги вземат под внимание трябва да са ви направили одит или нещо бъркам!?
Таксите ни ги прави една жена безпланто от Торонто лайбари.Дадох ме и картите и касовите бележки и тя каза нещо че дохода ни е много малък за да ги включи.
По принцип това не е нейно решение, а на CRA. Те са агенцията която могат да признят предявения иск или не.

При доход под облагаемия минимум вероятно няма реална полза от тези карти, но и не пречи да се предявят като разход. Още повече, че никъде не е обявено при какви доходи могат да се предявяват исканията за транспортни карти.

При попълване на ръка може би спестява време и за това не ги е попълнила
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от tanyatais »

За двете таксови години тук си ходим до H§R Block ,плащаме си някакви 250 долара и не се занимаваме с нищо.
В пъти е о-лесно вместо да се търсят всякакви безплатни далавери.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от Godis »

Ако си достатъчно бос теоретично (каквото предполагам е положението), това което ти смята HR Block, може да е далече от истината, освен ако не си правила ревизия на техните изчисления при друг счетоводител.

А за транспортните карти - слагат се винаги в декларацията, за самите карти има изисквания какви да бъдат, и както каза някой - няма никакво значение от дохода. Даже може да отчетеш картите на децата за твой разход. И т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от ablood »

tonich написа:
ablood написа:... дефектна Li-ion батерия...
Не е Li-ion, Ni-MH е!
В тази връзка не я дръж постоянно на зарядното, за да не се дозарежда! Зареждай само като се изтощи!
От тогава насам купувам вече 4 такива четки за зъби (децата ги трошат) и все за твоята "компетентност" се сещам). :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от tonich »

ablood написа:
tonich написа:
ablood написа:... дефектна Li-ion батерия...
Не е Li-ion, Ni-MH е!
В тази връзка не я дръж постоянно на зарядното, за да не се дозарежда! Зареждай само като се изтощи!
От тогава насам купувам вече 4 такива четки за зъби (децата ги трошат) и все за твоята "компетентност" се сещам). :lol:
Май още ти държи влага, а?! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от ablood »

Завинаги

Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от joro »

Koko написа:
caesarsbs написа:Здравейте ,понеже съм новодошъл и не ми е ясно много за какво става въпрос?
Какви разходи мога да декларирам?Семеен съм без деца.Разбрах че трябва да си пазя касовите бележки от Метро пасовете,а други бележки признават ли(телевизор,климатик...).
По отношение деклариране и плащане на данъците за 2014
Периода за подаване на данъчната декларация е от 1-ви март до 30-ти април, т.е. наистина вече е време да се мисли за това, но все пак има още около два месеца.
Данъчната декларация се състои от две части – Федерални данъци, които са еднакви за всички провинции и съответно Провинциални данъци, които варират според провинцията.
Ако си бил в Канада само през част от годината, то може да се наложи някои неща да бъдат преизчислени само за периода от време в който си бил в Канада, като за времето преди да пристигнеш няма да е необходимо да декларираш доходи, съответно да плащаш данъци.
Вида на дохода който имаш определя какви са данъчно признатите разходи:
- Ако работиш като наемен работник на заплата, то тогава работодателя ти трябва в срок до края на февруари да ти даде така наречената T4 форма в която са посочени брутната ти заплата, както и какви удръжки – income tax, pension & unemployment insurance - са ти били удържани през годината. На база тази информация трябва да си попълниш и подадеш данъчната декларация, като възможностите да декларираш други данъчно признати разходи не са особено големи. В Онтарио например, но това е само за провинциалните данъци, преди се признаваха частично разходите за наем и за градския транспорт, но само в някакъв относително малък процент. Ако нямаш други приходи, както и някъкви други съществени разходи, то данъчната ти декларация няма да е особено сложна и поне според мене не би трябвало да е толкова трудна за попълване, отделно че самите данъчни могат да направят корекции в случай че нещо не е попълнено както трябва.
- Ако работиш като самонает – на първо място трябва да убедиш данъчните че попадаш в тази категория, което може да не е толкова лесно, но ако наистина си в тази категория то тогава би трябвало да ти признаят повече разходи, в този случай може би наистина е по-добре да подърсиш специалист по данъчни въпроси.
Не съм сигурен дали в момента е така, може и вече да е променено - първата данъчна декларация трябваше да се попълни на хартия и да се изпрати по пощата, формуляра може да се намери безплатно в пощенските офиси, а вече след като си влезнал в системата, т.е. от следващата година вече ще можеш да я изпращаш и по електронен път.
С първата декларация също се отбелязва че искаш да започнат да ти връщат някакъв процент от HST, който си плащал като си пазарувал през годината, но сумата едва ли ще е голяма, а пак влезнеш ли в системата на данъчните, евентуално ще започнат да ти връщат HST всяко тримесечие.
Боже Милостиви, моля те запази плоския данък в България за вечни времена! Амин!
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от roumensp »

Да съживя темата ... Вчера правих данъчни декларации и за пръв път ползвах SimpleTax. Според мен това е най-добрият и най-удобен онлайн софтуер за момента, при това безплатен, независимо от данъчната ситуация (освен ако не им дариш по желание). Преди съм ползвал онлайн версиите на TurboTax и H&R Block, които са гола вода в сравнение с този.

ПП
За Квебек обаче не е подходяща, не прави провинциалния ритърн.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от sunrise16 »

Аз ползвам три години http://www.ufile.ca/" и съм доволна, но има ограничения по отношение на дохода за безплатната версия.

А този, който препоръчваш няма както разбирам?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от roumensp »

Това са сертифицираните продукти:
Certified software for the 2016 NETFILE program

Ако погледнеш "Online products" ще видиш, че има 4 наистина безплатни продукта и UFile не е един от тях. Но както казах, SimpleTax не е подходящ за Квебек.

На същата страница са и безплатните десктоп продукти.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от sunrise16 »

Благодаря, не бях обърнала внимание, че не е подходящ са Квебек. А бе то ние тук пак сме ощетени, ама кво да се прави :(
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от the_coach »

roumensp написа:Да съживя темата ... Вчера правих данъчни декларации и за пръв път ползвах SimpleTax. Според мен това е най-добрият и най-удобен онлайн софтуер за момента, при това безплатен, независимо от данъчната ситуация (освен ако не им дариш по желание). Преди съм ползвал онлайн версиите на TurboTax и H&R Block, които са гола вода в сравнение с този.

ПП
За Квебек обаче не е подходяща, не прави провинциалния ритърн.
Ние ползваме счетоводител :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как стои въпроса за инкоме таксес за 2014 година?

Мнение от roumensp »

fighter написа:
roumensp написа:Да съживя темата ... Вчера правих данъчни декларации и за пръв път ползвах SimpleTax. Според мен това е най-добрият и най-удобен онлайн софтуер за момента, при това безплатен, независимо от данъчната ситуация (освен ако не им дариш по желание). Преди съм ползвал онлайн версиите на TurboTax и H&R Block, които са гола вода в сравнение с този.

ПП
За Квебек обаче не е подходяща, не прави провинциалния ритърн.
Ние ползваме счетоводител :)
Ти си собствен бизнес ... Тогава и аз бих ползвал, защото те знаят по-добре кое можеш да прекараш като разход на фирмата.
Публикувай отговор