Работна виза за Манитоба...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
s73fan0vv
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 12:18 pm

Работна виза за Манитоба...

Мнение от s73fan0vv »

Здравейте! Значи ситуацията е следната имам братовчед който от години вече е в Канада има гражданство и фирма(с всичките и там легални неща).Работи като шофьор на камион,като сега е купил един чисто нов.Може ли по някакъв начин да получа работна виза за такава професия,и ако отговора е да евентуално как стоят нещата с документите, тоест какво трябва да направи той от там и какво аз за да замина възможно най- бързо ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от optics »

Хора, ползвайте гугъл!
Ето тука трябва да чете бра7чеда: http://www.cic.gc.ca/english/hire/worker.asp"
а ако го мързи, ти трябва да изчетеш и да му обясниш. Общо взето най-големия проблем ще му е да докаже че няма канадци за тая работа. Тука един при нас наемаше за работници плочкаджии, сънародници преди години, но за плочкаджии (професионалисти алабала) все ми се струва по-лесно да докаже, отколкото за шофьори.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от newcomer »

кажи на братовчед ти да не се прави на луд.нещата са много лесни за човек в неговата ситуация с фирма,гражданство на всичко отгоре и с камион.
стига да иска за 2 дни може да ти уреди документите,но доколкото разбирам май не гори от това желание и си търси повод да те замотае
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от the_coach »

Батка, нещата са достатъчно сложни и трудни, та да не иска братчеда да се занимава родата от Бг. Още повече, вземи прочети още веднъж изказа на момчето :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от pumpy »

А с каква книжка ще го кара тоз камион момчето от България ?
s73fan0vv
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 12:18 pm

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от s73fan0vv »

Въпроса е в това,че той иска свой човек там с планове да се прибира за повече време при семейството му което е в България...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от optics »

s73fan0vv написа:Въпроса е в това,че той иска свой човек там с планове да се прибира за повече време при семейството му което е в България...
Да беше казал мерси първо на който ти помага ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
s73fan0vv
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 12:18 pm

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от s73fan0vv »

optics написа:
s73fan0vv написа:Въпроса е в това,че той иска свой човек там с планове да се прибира за повече време при семейството му което е в България...
Да беше казал мерси първо на който ти помага ?
Мерси братле това ще ми помогне, а иначе преди това ме нервираха hate коментарите и съм те пропуснал...

Иначе имам някакъв мизерен шанс все пак за Канада.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от optics »

Не гледай коментарите, фокусирай се над важните неща.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от pumpy »

Извинявайте, но никой ли не се притеснява от липсата на професионална канадска книжка ?
Или аз съм тотално не на място ?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от the_coach »

pumpy написа:Извинявайте, но никой ли не се притеснява от липсата на професионална канадска книжка ?
Или аз съм тотално не на място ?
Абе братчеда има фирма с всичките й там легални неща. Сега за една книжка ли ще си правим проблеми ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от optics »

pumpy написа:Извинявайте, но никой ли не се притеснява от липсата на професионална канадска книжка ?
Или аз съм тотално не на място ?
Да, не.
Ти си си на място, но защо трябва да се притесняваме щом нито брадчеда се е притеснил нито братчет му.
Естествено че книжката е от важните неща.
Но човека първо мисли как да се оправи с хейтърите, а после всичко останало.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
s73fan0vv
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 12:18 pm

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от s73fan0vv »

Да кажеме ,че и за книжката имаме човек при който по най бързия начин ще я взема, въпроса е в това може ли да се замине с виза за тая цел.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от newcomer »

s73fan0vv написа:Да кажеме ,че и за книжката имаме човек при който по най бързия начин ще я взема, въпроса е в това може ли да се замине с виза за тая цел.

НЕ
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Работна виза за Манитоба...

Мнение от speedy »

За да замине с работна виза някой, например s73fan0vv, трябва в Канада да не може да се намери квалифициран и желаещ човек.

Подразбира се, че човекът с визата, ще трябва да е квалифициран. За шофьор на камион, това означава наличие на канадска книжка, която се изкарва в Канада. Малко като проблема за яйцето и кокошката.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор