Да си направим домашна ракия? !?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от kiro »

azotos написа:Здравейте, вдигам темата с един леко страничен въпрос, надявам се модераторите да ми простят.

Та, живея в България и исках да зарадвам мои приятели живеещи в Канада, като им изпратя няколко бутилки българско вино.

За съжаление всички куриерски фирми, които питах ми отказаха -DHL, UPS, някаква производна от български пощи ....

Твърдят че дори и те да приемат пратката, тя ще бъде върната от летището.

Въпросът ми е има ли легален начин да бъде доставено вино в Канада от България ?

Благодаря предварително.

Поздрави.
Може да изпратиш виното с всяка куриерска фирма до 40 литра. Според провинцията има надценка за провинциалния алкохолен борд, мита, акцизи, еквивалента на ДДС, такса митническо предтавителство. Това се плаща от получателя и сумата може да е значителна - общо стотина долара за 3-4 бутилки ако е евтино виното.
Bulgayrian
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от tonny »

Аз съм получавал вече 3 пъти домашна ракия с нормалните пощи, малко е забранено ама минава номера. :D
azotos
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 1:32 pm

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от azotos »

@tonny, @ablood и @kiro, благодаря ви за отговорите.
Проблема е, че като звънях във офисите на dhl и ups , ме уверяваха, че дори и те да ми приемат пратката, няма вариант тя да мине митницата на летището ако има алкохол в нея и ще бъде върната задължително. :(

Както и да е, ще пробвам още веднъж.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от MrGeek »

azotos написа:@tonny, @ablood и @kiro, благодаря ви за отговорите.
Проблема е, че като звънях във офисите на dhl и ups , ме уверяваха, че дори и те да ми приемат пратката, няма вариант тя да мине митницата на летището ако има алкохол в нея и ще бъде върната задължително. :(

Както и да е, ще пробвам още веднъж.
Правилно са ти казали - алкохолът ще бъде конфискуван на границата, ако го регистрират.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от speedy »

azotos написа:
Както и да е, ще пробвам още веднъж.
Помисли, дали не можеш да им направиш подарък различен от алкохол. Дори и да успееш да пратиш виното, в Канада ще създадеш на приятелите си такива главоболия и разходи, че да им се приплаче.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от Panem et Circenses »

azotos написа:@tonny, @ablood и @kiro, благодаря ви за отговорите.
Проблема е, че като звънях във офисите на dhl и ups , ме уверяваха, че дори и те да ми приемат пратката, няма вариант тя да мине митницата на летището ако има алкохол в нея и ще бъде върната задължително. :(

Както и да е, ще пробвам още веднъж.
Варианта е да се консултираш с някои от "бабите" които ще пътуват скоро - и с някое подаръче от твоя страна да ги убедиш да вземат твоя алкохол вместо техен.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от kiro »

azotos написа:@tonny, @ablood и @kiro, благодаря ви за отговорите.
Проблема е, че като звънях във офисите на dhl и ups , ме уверяваха, че дори и те да ми приемат пратката, няма вариант тя да мине митницата на летището ако има алкохол в нея и ще бъде върната задължително. :(

Както и да е, ще пробвам още веднъж.
В коя провинция го изпращаш защото това има голямо значение? Кажи на куриерската фирма да провери в съответния си канадски офис.

И НЕ, няма да ти конфискуват алкохола, ако отговаря на изисванията - до 45 литра, за лична употреба, пратката да съдържа само алкохол. И само ако получателя плати съответните такси и мита, които както ти казах са високи, за да не насърчават такова изпращане по куриер.

Алкохолния борд на Онтарио например взима до 143% от цената на пратката, отделно от митата: http://www.lcbo.com/content/lcbo/en/cor ... rting.html"
Bulgayrian
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от MrGeek »

kiro написа:В коя провинция го изпращаш защото това има голямо значение? Кажи на куриерската фирма да провери в съответния си канадски офис.

И НЕ, няма да ти конфискуват алкохола, ако отговаря на изисванията - до 45 литра, за лична употреба, пратката да съдържа само алкохол. И само ако получателя плати съответните такси и мита, които както ти казах са високи, за да не насърчават такова изпращане по куриер.

Алкохолния борд на Онтарио например взима до 143% от цената на пратката, отделно от митата: http://www.lcbo.com/content/lcbo/en/cor ... rting.html"
Киро, защо заблуждаваш човека? Извинявай, но ти пробвал ли си лично тази процедура? Първо, тя е само за Онтарио. Второ, изглежда по-сложна и от процедурата за внос на законно огнестрелно оръжие. Трето и най-важно, просто НЯМА как да се направи от някой в чужбина, а трябва да се придвижва от канадски гражданин. Да повторим отново - това, за което човека пита, а именно изпращане на алкохол с пощенска пратка от чужбина като подарък на приятели в Канада може и да стане, но на свой собствен риск, както обичат да се изразяват тук. Такава пратка, ако бъде засечена на границта, алкохола се конфискува и унищожава, а до получателя пристига вместо подарък, едно "любезно" писъмце от CBSA.

За да бъда съвсем точен, ето какво казват от CBSA:
CBSA написа:Importing Intoxicating Liquors through the Mail
5. Under most circumstances, only intoxicating liquors consigned to Provincial Liquor Control Boards or authorized agents, licensed distilleries and breweries can be sent through the mail stream. For further information, please consult the Importation of Intoxicating Liquors Act
Както и от Канадските пощи:
Intoxicating beverages can only be imported into Canada by mail when:
  • they are imported by or mailed to a licensed distiller or body authorized by the board, commission, officer or other governmental agency in the province of destination, and
  • the alcohol content is no greater than 24% alcohol by volume (e.g. 48 proof).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от kiro »

Mr Geek, първият цитат, който си дал се отнася за внос с търговска цел, вторият за внос по пощите, не с куриер.
Bulgayrian
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от MrGeek »

kiro написа:Mr Geek, първият цитат, който си дал се отнася за внос с търговска цел, вторият за внос по пощите, не с куриер.
Киро, продължаваш да говориш глупости. Отиди в сайта на който и да е от основните куриери и виж какво пишат за вноса на алкохол в Канада. Прочети също така и въпросния Importation of Intoxicating Liquors Act.
  • UPS:
    As there is no approved process for clearing alcohol through the other Provinces, we do not expect to see alcohol shipments outside of Ontario and if we do, normal RTS processes will be in effect.
  • FedEx:
    General Restrictions:
    Perishable foodstuffs and any food item requiring temperature control from international express service.
    Import and export of alcoholic beverage shipments direct to consumers, only licensee to licensee
  • DHL:
    Alcoholic beverages: Cannot be cleared by DHL. Must be cleared by outside broker designated by Local Government Agency. Cannot move DDP. This includes personal importation.
Само с UPS можеш да внесеш алкохол по въпросната сложна процедура в Онтарио. Пак да повторя за последен път - човек от чужбина НЕ МОЖЕ да изпрати НИКАКЪВ алкохол в Канада по никакви пощи и куриери. В смисъл може, ако не го хванат (куриерите и CBSA). НЯМА официален начин за това. Великата процедура, валидна за Онтарио, НЕ СТАВА за чужденци, изпращащи алкохол като подарък. Да не говорим за това, че и пратките по тази процедура не отиват директно до получателя.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от kiro »

Oh.my.god :)

Квебек:
OBTAINING AUTHORIZATION TO BRING ALCOHOLIC BEVERAGES INTO QUEBEC

45 litres or less
https://www.saq.com/content/SAQ/en/a-pr ... liers.html"

Онтарио: линка е по-горе

Нова Скоуша: http://www.mynslc.com/Documents/Communi ... 20Info.pdf"

В останалите провинции или е уредено по подобен начин или е някаква grey area.

Препоръчвам на питащия да изпрати вино чрез местен уебсайт или местна dial-a-bottle фирма в зависимост от града в който се намира. Много по-евтино ще му излезе.
Bulgayrian
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от MrGeek »

kiro написа:Препоръчвам на питащия да изпрати вино чрез местен уебсайт или местна dial-a-bottle фирма в зависимост от града в който се намира. Много по-евтино ще му излезе.
Киро, ти продължаваш да си пишеш (без да четеш) някакви фантазии, нямащи нищо общо с това, което човека пита. Той живее в България и иска да изпрати като подарък някакъв български алкохол на приятели в Канда. Ти го пращаш по разни суперневъзможни процедури, които са достъпни само за канадци и изискват носене на вода от девет дерета в десето. Ако ми покажеш начин, по който напълно легално и безпроблемно някой от България може да изпрати по пощата алкохол като подарък на индивид в Канада, готов съм да ти изпратя един кашон със сингъл малц скоч (по същата процедура). :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от kiro »

Ако приятелят е в Онтарио, направо да му изпраща подаръка, а пък аз допълнително ще подаря на приятеля му кашона със скоч от теб
Bulgayrian
azotos
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 1:32 pm

Re: Да си направим домашна ракия? !?

Мнение от azotos »

От прочетеното по-горе стигам до извода,че просто не си струва да си правя експерименти. Дори и да бъде доставена пратката, може да навлече излишни разходи и неприятности на хората, които всъщност искам да изненадам приятно. Отчитам го като изцяло моя грешка - занимавах се да проуча и поръчам относително добри/скъпи вина, поръчах и луксозна, дървена подаръчна кутия,а не се сетих, да проверя дали това може да бъде доставено всъщност :headbang:

Ще помисля за някакъв друг подарък. Само да попитам още нещо за последно - до колкото знам, всички пратки се облагат с 20% такси на декларираната стойност. Но има ли вариант да декларирам пратката си като подарък или да обявя някаква по-ниска цена, ако реша да пращам някакви сувенири примерно ? Или примерно тези такси да бъдат платени още от изпращача ?


Изказвам още веднъж благодарности на всички, взели отношение по темата - не съм се и надявал на толкова много отговори .

Респект :y:
Публикувай отговор