Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

Снощи снегоринът мина два пъти във всяка посока и изстърга качествено улицата, натрупвайки добра планина киша пред колите ни. Вече бях къпан, нахранен и хич не ми се излизаше.

Естествено тази сутрин кишата беше лед (feels like -28) и бая загрях за да направя възможно излизането на жена ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Така е, който иска къща/бунгало/ ,зимно време трябва да рине сняг, а лятно да подстригва трева и да събира шума като гламав, това са едни от малките удоволствия да имаш имот в Канада !
А ето като си под наем, всичко ти е включено в наема, ток, чистачка,топъл подземен гараж и спортна зала с басейн и джакузи !
Тази сутрин -18, в целя апартамент 27
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Времето в Канада

Мнение от IRA »

Не е нуждно, има си контрактори, дори не е скъпо.
27 е малко прекалено, не може да се диша при такава темература, 22-23 е нормално.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от mama mia »

Ако се мисли малко повече отколкото се виси по форумите, се избягват някои неприятности.
Постоянно има информация колко ще падне или ще се качи температурата. Вчера например си пишеше, че тази нощ ще падне до -21 без вятъра. Предвидливо си изчистих пасажа и сутринта нямах никакъв проблем с изваждането на колата. За съжаление съседите ги домързя както обикновено и днес видяха голям зор. Важното е не само да се потрудиш, а да е навреме.
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Така е, който иска къща/бунгало/ ,зимно време трябва да рине сняг, а лятно да подстригва трева и да събира шума като гламав, това са едни от малките удоволствия да имаш имот в Канада !
А ето като си под наем, всичко ти е включено в наема, ток, чистачка,топъл подземен гараж и спортна зала с басейн и джакузи !
Тази сутрин -18, в целя апартамент 27
На мен ми го чистят. Месечната ипотека ми е вече около 500 $. За къща на 3 етажа без да броя подземното ниво, никак не е лошо. ;) Скоро смятам да я зануля съвсем, освобождавайки парите за малки и големи удоволствия в Канада (то не, че и сега липсват, ама апетитът казват, идвал с яденето ;) ) без помощта на цялата рода от България.
Е, гаражът ми е надземен, ама не можеш да имаш всички луксове наведнъж! :$
При 27 градуса, както каза Ира ще изпаднеш в делириум тременс и без да си пил, ама на собственика му пука, нали те чарджи теб за това. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Времето в Канада

Мнение от domino »

При нас температурата, без вятъра, тази нощ падна до -23. Барабар с нея ми падна и акумулаторът.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

mama mia написа:Ако се мисли малко повече отколкото се виси по форумите, се избягват някои неприятности.
Постоянно има информация колко ще падне или ще се качи температурата. Вчера например си пишеше, че тази нощ ще падне до -21 без вятъра. Предвидливо си изчистих пасажа и сутринта нямах никакъв проблем с изваждането на колата. За съжаление съседите ги домързя както обикновено и днес видяха голям зор. Важното е не само да се потрудиш, а да е навреме.
Много обичам, когато някой ме обявява за тъп, помпайки закъсалото си его. Наясно съм с прогнозата и бях разчистил всичко, ама явно само във вашата махала обявяват в колко часа ще мине булдозерът за да изхвърли кишата от улицата на драйвуея. Съвсем ясно написах, че това стана вечерта!?!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

То да беше закъсало его! Заболяването е същото като при Миеле и за жалост нелечимо. |(
На нас ни спряха сутринта, точно в часа на излизането ми, тока. Да се бях сетила да си оставя отворена вратата на гаража от вечерта, нямаше да имам проблем!
А аз помолих детето преди да излезе за училище да ми помогне, задържайки ми вратата за да мога да изкарам колата. Това ще да е също от много висене по форума и неследене на бюлетина за локалните аварии. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от mama mia »

Далеч от мисълта съм, че си тъп, но щом ти казваш... казах само да се мисли, но това бе по-скоро съвет, а не обвинение. А по въпросът на помпане на его, тук вие сте рекордьори, аз подобни амбиции нямам.
Гледам и Бистра се е изказала, но аз нея съм я хвърлила в коша отдавна и не й виждам мненията :)
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

Yes, системата работи! :rock: :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от Павел »

Bistra написа:То да беше закъсало его! Заболяването е същото като при Миеле и за жалост нелечимо. |(
На нас ни спряха сутринта, точно в часа на излизането ми, тока. Да се бях сетила да си оставя отворена вратата на гаража от вечерта, нямаше да имам проблем!
А аз помолих детето преди да излезе за училище да ми помогне, задържайки ми вратата за да мога да изкарам колата. Това ще да е също от много висене по форума и неследене на бюлетина за локалните аварии. :D
Стрина кърти блак айс :rofl:
Що си мисля, че съвременните гаражни врати имат обшъна да се отварят, стоят в отворено положение и после затварят ръчно. Явно или това е новина за всичкознаещата, или последната е много ниска и не може да докачи висящия кабел който трябва да дръпне, за да дисингейджва вратата :rofl: ...или бънгалото е строено през 18 век.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от Павел »

Bistra написа:
myhata II написа:Така е, който иска къща/бунгало/ ,зимно време трябва да рине сняг, а лятно да подстригва трева и да събира шума като гламав, това са едни от малките удоволствия да имаш имот в Канада !
А ето като си под наем, всичко ти е включено в наема, ток, чистачка,топъл подземен гараж и спортна зала с басейн и джакузи !
Тази сутрин -18, в целя апартамент 27
На мен ми го чистят. Месечната ипотека ми е вече около 500 $. За къща на 3 етажа без да броя подземното ниво, никак не е лошо. ;) Скоро смятам да я зануля съвсем, освобождавайки парите за малки и големи удоволствия в Канада (то не, че и сега липсват, ама апетитът казват, идвал с яденето ;) ) без помощта на цялата рода от България.
Е, гаражът ми е надземен, ама не можеш да имаш всички луксове наведнъж! :$
При 27 градуса, както каза Ира ще изпаднеш в делириум тременс и без да си пил, ама на собственика му пука, нали те чарджи теб за това. :D
При 2% лихва трябва да си много умен да искаш да си зачистиш моргиджа, при положение, че и най-големия лаик в инвестирането би намърдал тези пари другаде и излязъл по на далавера.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Времето в Канада

Мнение от davidT »

Някъде в Канада :D :D

Изображение
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от Kpetrov »

Това май беше в Япония. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Ventsi66
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 4:24 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от Ventsi66 »

Студено, дявол да го вземе!
Студът те реже като ножици!
Човек, за да се посъвземе,
са нужни барем две госпожици!

:D
Заключено