медицинска застраховка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

медицинска застраховка

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Здравейте

Предстой ми да замина с работна виза за Реджайна 02.10.2013г. Моля Ви да ми да дете съвет колко би ми струвала медицинска застраховка за 100 дни направена в Канада. Имам приятел които ми предложи застраховка в ДЗИ за сума 30 000 евро за 100 дни
цената е 260 лева.
Предварително Ви благодаря
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: медицинска застраховка

Мнение от optics »

Не мога да ти отговоря с число, щото никога не съм се интересувал, но от което съм - българска застраховка излиза по-евтино.
Като ни гостуват баби, винаги с българска ги застраховаме. Не мога да сравня с твоята, защото не сме застраховали за 100 дни и защото си (предполагам ;)) на друга възраст.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: медицинска застраховка

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Много Ви благодаря за отговора
На 35г.съм.
Сетих се за още един въпрос. Имам шофьорска книжка от САЩ от Аризона изтекла е 2007 . Ще ми помогне когато реша да си извадя Канадска и дали има смисъл да я показвам при положение че е изтекла. Прочетох че с БГ книжка мога да карам 3 месеца.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: медицинска застраховка

Мнение от pumpy »

http://www.sgi.sk.ca/individuals/licens ... ments.html"

Ето от тук ще разбереш всичко необходимо. Много ме съмнява, че изтекла пореди повече от 5 години книжка би ти свършила някаква работа. Но нищо не губиш да ги питаш....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: медицинска застраховка

Мнение от roumensp »

Ако книжката беше валидна, директно се заменя за канадска. Изтекла няма да ти послужи за нищо.

Ето ти пример за временна застраховка в Канада:
http://www.visitorsinsurance.ca/?gclid= ... tAodejMAmA"

Това е за посетители, за нови имигранти и такива с работни визи може да правят отстъпка (на края има телефон и не е зле да се пита).
Последно промяна от roumensp на Нед Сеп 22, 2013 7:26 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: медицинска застраховка

Мнение от Павел »

roumensp написа:Ако книжката беше валидна, директно се заменя за канадска. Изтекла няма да ти послужи за нищо.

Не е точно така - когато аз преди 5 и нещо години си замених щатската за канадска (BC!), можеше да се замени с изтекла до не повече от 4 години. Сега не знам как е, но се съмнявам да стане с книжка изтекла 2007.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: медицинска застраховка

Мнение от roumensp »

Може и да си прав за 4-те години, забравил съм вече, но неговата си е доста архивна ....
Това, което помня е, че книжка от WA може да се поднови 5 г. след изтичане, после - изпит наново.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: медицинска застраховка

Мнение от the_coach »

PHOENIX ARIZONA написа:Здравейте

Предстой ми да замина с работна виза за Реджайна 02.10.2013г. Моля Ви да ми да дете съвет колко би ми струвала медицинска застраховка за 100 дни направена в Канада. Имам приятел които ми предложи застраховка в ДЗИ за сума 30 000 евро за 100 дни
цената е 260 лева.
Предварително Ви благодаря
В момента тъст ми ни е на гости, и е с травъл иншурънс от ДЗИ. Покритието е същото - до 30 000 евро, обаче се отнася само за спешни случаи. Трябва тоят приятел да ти обясни много добре условията. При събитие трябва да се обадиш на определен телефон, който е в Германия, явно ДЗИ там си презастраховат застраховките.
Ние водихме тъст ми на спешен кабинет, прегледа струваше 880$, но кога и дали ДЗИ ще възстановят сумата, ние не знаем.
Така че - Да, застраховка, правена в България е по-евтина. Не знам обаче как ти би могъл да си вземеш парите от Бг компания, при положение, че си в Риджайна. Уточни ги тези неща с твоя приятел.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: медицинска застраховка

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

много Ви благодаря
Ще си направа от България. Поздрави Дяко
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: медицинска застраховка

Мнение от Павел »

PHOENIX ARIZONA написа:много Ви благодаря
Ще си направа от България. Поздрави Дяко
Я по-добре някой дето е ползвал медицински услуги тук с бг застраховка да каже, взел ли си е после парите обратно или българските застраховки са по-евтини, само дето гориш с тях.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: медицинска застраховка

Мнение от pumpy »

Аз съм правил застраховка с ДЗИ за нашите през 2007. Майка ми ползва лекар за стотина кинта и когато се прибра в БГ си получи обратно парите. Аз съм ползвал лично през 2004 за първите 3 месеца при имигрирането, пак българска компания и като махнеш някакви 50 или 100 кинта, колкот беше моято част те си платиха всичко останало директно на болницата.
Ако обаче отивам да работя някъде мисля, че бих си взел местна застраховка.....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: медицинска застраховка

Мнение от the_coach »

Павел написа:
PHOENIX ARIZONA написа:много Ви благодаря
Ще си направа от България. Поздрави Дяко
Я по-добре някой дето е ползвал медицински услуги тук с бг застраховка да каже, взел ли си е после парите обратно или българските застраховки са по-евтини, само дето гориш с тях.
Като се прибере тъст ми в България, ще стане ясно ;)
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: медицинска застраховка

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Благодаря Ви за отговорите
Направих си с ДЗИ . Моя приятел ми каза че всичко ще бъде наред и да не се притеснявам.
Ето това е фирмата в Германия която е партньор на ДЗИ
http://www.axa-assistance.de/index.html"

Поздрави
Дяко
Публикувай отговор