Работа в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Работа в Канада?

Мнение от jimtashev »

Някой да знае някоя фирма държана от българин , транспортна , строителна да помогне с оферта за работа в процеса на емиграция?Отговарям на условията на federal skilled worker program и имам точките но ... cap reached за съжаление, за NOC 1112 както се очакваше за нула време и по който мога да кандидатствам в общи линии..Разглеждах и останалите програми и ... невъзможна работа ми се вижда. Някакъв съвет от живеещи там за възможности? Май само мога да се запиша в алкайда , те ще ми осигурят самолетен билет :) Е малко е твърдо приземяването ....
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Канада?

Мнение от ablood »

Наемането на чуждестранен работник е много по-сложно, отколкото си мислиш.

Не е невъзможно но се изисква сериозна мотивация за работодателя.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада?

Мнение от myhata II »

Няма да стане,и ще ти обясна защо :
Изискванията за наемане на чуждестранен работник са в периметър от еди колко си километра от седалището на фирмата да няма регистриран местен такъв за търсене на същата позиция !
В твоя случай трябва да кандидатстваш в много тясна и рядко търсена специалност !
Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Работа в Канада?

Мнение от newcomer »

забрави.няма как да стане по простата причина за да те наеме някой в транспортна фирма ти нямаш шоф книжка любителска ,к
амо ли и професионална.българските не се признават.за да се добереш до професионална канадска книжка ще ти вземе 1 година време.кой ще те търпи.
за строителна фирма още по зле.нямаш лайсън за строител,дърводелец,ел техник или бояджия.отнема от 1 до 3 години време.без него няма как да влезеш в юниъна,а не си ли там работа за теб НЯМА

ориентирай се към западна европа.след 01.01.2014 ограниченията падат,бълг проф шоф книжки се признават,а за да се качиш на скелето лайсън не ти трябва освен здрав гръб.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от Koko »

jimtashev написа:Някой да знае някоя фирма държана от българин , транспортна , строителна да помогне с оферта за работа в процеса на емиграция?Отговарям на условията на federal skilled worker program и имам точките но ... cap reached за съжаление, за NOC 1112 както се очакваше за нула време и по който мога да кандидатствам в общи линии..Разглеждах и останалите програми и ... невъзможна работа ми се вижда. Някакъв съвет от живеещи там за възможности? Май само мога да се запиша в алкайда , те ще ми осигурят самолетен билет :) Е малко е твърдо приземяването ....
Погледни тази обява, уточнявам само че аз нямам нищо общо с тази фирма и не мога да ти кажа нищо по отношение на качеството на услугите които предлагат

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 35&t=45520"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Работа в Канада?

Мнение от minchev »

jimtashev написа:Някой да знае някоя фирма държана от българин , транспортна , строителна да помогне с оферта за работа в процеса на емиграция?Отговарям на условията на federal skilled worker program и имам точките но ... cap reached за съжаление, за NOC 1112 както се очакваше за нула време и по който мога да кандидатствам в общи линии..Разглеждах и останалите програми и ... невъзможна работа ми се вижда. Някакъв съвет от живеещи там за възможности? Май само мога да се запиша в алкайда , те ще ми осигурят самолетен билет :) Е малко е твърдо приземяването ....

Колега, не смятай мисията за толкова невъзможна колкото я описват, хората по горе,с цялото ми уважение към тях. Трудно е но не е невъзможно, ще ти пиша на лични след седмица, отне ми около два месеца, и от 100% невъзможно както всеки казва съм вече 70/30 да се получат нещата. Е все пак не е на 100%, но то с тази Канада няма сигорно :rofl:
Прави са в едно, голямо обременяване за работодателя.
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от pumpy »

minchev написа:
jimtashev написа:Някой да знае някоя фирма държана от българин , транспортна , строителна да помогне с оферта за работа в процеса на емиграция?Отговарям на условията на federal skilled worker program и имам точките но ... cap reached за съжаление, за NOC 1112 както се очакваше за нула време и по който мога да кандидатствам в общи линии..Разглеждах и останалите програми и ... невъзможна работа ми се вижда. Някакъв съвет от живеещи там за възможности? Май само мога да се запиша в алкайда , те ще ми осигурят самолетен билет :) Е малко е твърдо приземяването ....

Колега, не смятай мисията за толкова невъзможна колкото я описват, хората по горе,с цялото ми уважение към тях. Трудно е но не е невъзможно, ще ти пиша на лични след седмица, отне ми около два месеца, и от 100% невъзможно както всеки казва съм вече 70/30 да се получат нещата. Е все пак не е на 100%, но то с тази Канада няма сигорно :rofl:
Прави са в едно, голямо обременяване за работодателя.
Всяко едно мнение от мухата и батето относно Канада е меко казано "неверно" защото е изкривено през тяхния мироглед, а той е такъв на определен лузър.
Иначе работа има и чужденци се наемат. Е няма да е даунтаун Торонто (от там идва проблема на гореспоменатите двама), но аз самия се занимавам в момента с наемането на американец за офиса в БК, така че невъзможни неща няма
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
minchev написа:
jimtashev написа:Някой да знае някоя фирма държана от българин , транспортна , строителна да помогне с оферта за работа в процеса на емиграция?Отговарям на условията на federal skilled worker program и имам точките но ... cap reached за съжаление, за NOC 1112 както се очакваше за нула време и по който мога да кандидатствам в общи линии..Разглеждах и останалите програми и ... невъзможна работа ми се вижда. Някакъв съвет от живеещи там за възможности? Май само мога да се запиша в алкайда , те ще ми осигурят самолетен билет :) Е малко е твърдо приземяването ....

Колега, не смятай мисията за толкова невъзможна колкото я описват, хората по горе,с цялото ми уважение към тях. Трудно е но не е невъзможно, ще ти пиша на лични след седмица, отне ми около два месеца, и от 100% невъзможно както всеки казва съм вече 70/30 да се получат нещата. Е все пак не е на 100%, но то с тази Канада няма сигорно :rofl:
Прави са в едно, голямо обременяване за работодателя.
Всяко едно мнение от мухата и батето относно Канада е меко казано "неверно" защото е изкривено през тяхния мироглед, а той е такъв на определен лузър.
Иначе работа има и чужденци се наемат. Е няма да е даунтаун Торонто (от там идва проблема на гореспоменатите двама), но аз самия се занимавам в момента с наемането на американец за офиса в БК, така че невъзможни неща няма
Направо си е едно и също - наемаш бъргарин като шофьор, нали? :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от pumpy »

Павел написа: Направо си е едно и също - наемаш бъргарин като шофьор, нали? :D
Не знам, на мен ми трябва стоматологичен асистент, не шофьор. За сега си карам сам колите ;) След някоя и друга година може и да се замисля за шофьор, но са сега не мога да си го позволя.....

Разбира се, въпроса беше в това дали е възможно, а не конкретната професия, но ако искаш да се самоприбавиш към мухата и батката, уелком.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Работа в Канада?

Мнение от the_coach »

pumpy написа:
Павел написа: Направо си е едно и също - наемаш бъргарин като шофьор, нали? :D
Не знам, на мен ми трябва стоматологичен асистент, не шофьор. За сега си карам сам колите ;) След някоя и друга година може и да се замисля за шофьор, но са сега не мога да си го позволя.....

Разбира се, въпроса беше в това дали е възможно, а не конкретната професия, но ако искаш да се самоприбавиш към мухата и батката, уелком.
А ако да речем на мен ми потрябва човек в уерхауса с перфектен български език?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа: Направо си е едно и също - наемаш бъргарин като шофьор, нали? :D
Не знам, на мен ми трябва стоматологичен асистент, не шофьор. За сега си карам сам колите ;) След някоя и друга година може и да се замисля за шофьор, но са сега не мога да си го позволя.....

Разбира се, въпроса беше в това дали е възможно, а не конкретната професия, но ако искаш да се самоприбавиш към мухата и батката, уелком.
Въпроса беше, че правиш абсурдна аналогия; прибавяй ме къде си искаш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от pumpy »

fighter написа: А ако да речем на мен ми потрябва човек в уерхауса с перфектен български език?
Ако успееш да убедиш Service Canada, че това е важно условие за бизнеса ти, може и да стане. За съжаление е доста дискриминационно и съм сигурен, че става, но аз не съм и специалист по въпроса. Аз имам нужда от английско говорещ асистент - хамериканеца е такъв.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от pumpy »

Павел написа: Въпроса беше, че правиш абсурдна аналогия; прибавяй ме къде си искаш.
Не е абсурдна. Ако имах нужда от американец шофьор, сигурно ще е същото като и с асистента ми. Въпроса е че става, за разлика от това, което твърдят мухата и батето. Не е лесно, но става.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от Павел »

fighter написа:
pumpy написа:
Павел написа: Направо си е едно и също - наемаш бъргарин като шофьор, нали? :D
Не знам, на мен ми трябва стоматологичен асистент, не шофьор. За сега си карам сам колите ;) След някоя и друга година може и да се замисля за шофьор, но са сега не мога да си го позволя.....

Разбира се, въпроса беше в това дали е възможно, а не конкретната професия, но ако искаш да се самоприбавиш към мухата и батката, уелком.
А ако да речем на мен ми потрябва човек в уерхауса с перфектен български език?
Тоя номер минаваше в една съседна държава преди 20 години
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Работа в Канада?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа: Въпроса беше, че правиш абсурдна аналогия; прибавяй ме къде си искаш.
Не е абсурдна. Ако имах нужда от американец шофьор, сигурно ще е същото като и с асистента ми. Въпроса е че става, за разлика от това, което твърдят мухата и батето. Не е лесно, но става.
Сега остана да кажеш, че няма разлика м/у бг и американска книжка и бг и американски професионален шофьорски опит.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор