Може ли такава простащина (Сране)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Може ли такава простащина (Сране)

Мнение от AsicsFan »

Трябва да се оплача. И на суперинтендента ще се оплача ама в понеделник. Като си пуснем прането значи и си го прибираме къде навреме къде до 5мин закъснение. Днес жена ми слезнала с 10мин закъднение. Прането ни било извадено и добре поне че торбата си я държим отгоре та ни е било прибрано. Ама все пак някой ни е пипал прането. За да заеме пералнята. Тъпа работа. Ядосах се и слизам долу да чакам неговото пране, да го вида кой е и да се карам. Висях 20мин, никой не дойде имаше 4 приключили перални и си седяха (допускам че и 4те бяха негови). Една филипинка чакаше с мене и тя. Сподели че и на нея някой и прави същия номер. Мен ми писна да чакам и макар че не ми харесва да бъркам в чуждо пране, хванах и изкарах всичко върху пералнята (нямаше торба отгоре) и казах на жената да си сложи прането там и ако някой и направи проблем да каже че съм аз.

И така. Още ме държи и съм в настроение за скандали ако се появи нашиот гилиптер.

Та викам си как може такава простащина... Филипинката не изглеждаше дама от висшето общество - обикновена жена беше, ма и тя не пипа. Чакаше си. Ам тоз ми ти... (прането беше само мъжко, затова говоря за "него").

И така. Я кажете при вас какви простотии стават и в коя провинция сте, да се успокоя че не е само при нас. :)
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от yahoo »

Навремето като дойдохме и се настанихме в кооперация с обща пералня само при вида на повечето наематели така и не посмяхме да я ползваме. Жена ми переше на ръка, но не искаше и да чуе за общи перални. Инсталирахме си (незаконно) портативна пералня и така и не успяха да ни хванат за почти 5г. докато бяхме там. Има ги всякакви хора - не се ядосвай излишно. Ако ти кажа само какви съседи се изредиха около нашия апартамент през последните години принудили ни да се изнесем в собствено жилище твоите ще се водят съвсем цивилизовани.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от silvestur »

Общо взето това си е нормална практика по блоковете. Още се сещам за това надбягване със съседите с усмивка, макар че тогава си беше дразнещо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от ablood »

Човекът е направил това, което възприема за редно. Той не знае дали ще се забавиш 10 минути, или 3 часа. Най-любезно ти е прибрал прането в торбата и е пуснал своето. Очевидно е очаквал същото и от следващия (уви, останал е разочарован). Може би такава е била практиката с предишните му съжители.

Не възприемай различното поведение като грешно!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от AsicsFan »

ablood написа:Човекът е направил това, което възприема за редно. Той не знае дали ще се забавиш 10 минути, или 3 часа. Най-любезно ти е прибрал прането в торбата и е пуснал своето. Очевидно е очаквал същото и от следващия (уви, останал е разочарован). Може би такава е била практиката с предишните му съжители.

Не възприемай различното поведение като грешно!
Блъди, не е любезно и различно, а просташко. Да не говорим че нямам представа какъв е - може да е психопат-фетишист, като онзи дето преди няколко години ходеше из софийските трамваи и тайно режеше с ножичка парчета от дрехите на жените. Той самият се забави над 20мин. Това си е тарикатщина на дребно. Ако беше оставил торба, и неговото пране щеше да е прибрано в торба, но нямаше такава. И не е останал разочарован, а с урок. Ще се случва същото на всеки който ни пипне прането. Любезно е да беше изчакал. Както филипинката дето имаше пране за 4 перални и щеше да чака да се освободят 4. Но си чакаше момичето. И аз и тя сме от различни култури, но някакси мненията ни по този въпрос съвпадат, следователно не съм аз грешния, и не е "различно" поведението на онзи. Така че никакво "уви". Дори ме изненадваш че го защитаваш.

Yahoo, иначе за бельо и детско и ние имаме портативна, то не се трае иначе.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Kpetrov »

Хайде бе нищо лошо не е направил. Ако беше психопат-фетишист и не ги беше извадил а само ги прерови докато са си в пералннята и ти така и не разбереш, какво тогава?! Това са рисковете на обществената пералня.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от ablood »

Мдаааа...

Това, че не си е оставил панера наистина си е за негова сметка. Неуместно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Bistra »

Баща ми докато имаше бизнес идваха всякакви елементи от близо и далеч. Случвало се е да си оставят прането не неколцина минути, а 1 месец. Той надлежно го подреждаше върху масата за сгъване, обаче следващите хора си мислеха, че това са дрехи за раздаване и си взимаха. Накрая младежът дойде след 1 месец да си потърси прането и ме обвини в недобросъвесност, че не съм го прибрала у нас. А аз да не съм гардеробиерка, я...ама-ха! ...Та той ми ги изреди в хронологичен ред всичките черковни утвари по кебекарски, а аз му казах, че ако ми къса по такъв начин нервите не държа особено на него като клиент...Та простаци разни. Сигурно той си е мислил за мен това, ама да те успокоя...Беше взаимно. ;) ...Какво да правиш...Такъв е живота. Култури разни, разни разбирания. Не го приемай толкова присърце, де!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от ivandaman »

AsicsFan написа:Трябва да се оплача. ...
Massive overreaction от където и да го погледнеш... Дано това да ти е най-големият "проблем" в канада ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Koko »

AsicsFan написа:Трябва да се оплача. И на суперинтендента ще се оплача ама в понеделник. Като си пуснем прането значи и си го прибираме къде навреме къде до 5мин закъснение. Днес жена ми слезнала с 10мин закъднение. Прането ни било извадено и добре поне че торбата си я държим отгоре та ни е било прибрано. Ама все пак някой ни е пипал прането. За да заеме пералнята. Тъпа работа. Ядосах се и слизам долу да чакам неговото пране, да го вида кой е и да се карам. Висях 20мин, никой не дойде имаше 4 приключили перални и си седяха (допускам че и 4те бяха негови). Една филипинка чакаше с мене и тя. Сподели че и на нея някой и прави същия номер. Мен ми писна да чакам и макар че не ми харесва да бъркам в чуждо пране, хванах и изкарах всичко върху пералнята (нямаше торба отгоре) и казах на жената да си сложи прането там и ако някой и направи проблем да каже че съм аз.

И така. Още ме държи и съм в настроение за скандали ако се появи нашиот гилиптер.

Та викам си как може такава простащина... Филипинката не изглеждаше дама от висшето общество - обикновена жена беше, ма и тя не пипа. Чакаше си. Ам тоз ми ти... (прането беше само мъжко, затова говоря за "него").

И така. Я кажете при вас какви простотии стават и в коя провинция сте, да се успокоя че не е само при нас. :)
На мен ми се е случвало същото, ставал съм също свидетел как нетърпелив съсед седи и чака коя пералня ще спре първа за да извади от вътре чуждото пране и да пусне неговото. Неприятно е наистина, но бих те посъветвал - пести си нервите, нито скандал с този който го прави, нито уведомяването на супериндентатите (какво могат реално те да направят) ще помогне особено. Както вече бе споменато, решението е да си вземеш преносима перална.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от JoroF »

AsicsFan написа:Трябва да се оплача. И на суперинтендента ще се оплача ама в понеделник. Като си пуснем прането значи и си го прибираме къде навреме къде до 5мин закъснение. Днес жена ми слезнала с 10мин закъднение. Прането ни било извадено и добре поне че торбата си я държим отгоре та ни е било прибрано. Ама все пак някой ни е пипал прането. За да заеме пералнята. Тъпа работа. Ядосах се и слизам долу да чакам неговото пране, да го вида кой е и да се карам. Висях 20мин, никой не дойде имаше 4 приключили перални и си седяха (допускам че и 4те бяха негови). Една филипинка чакаше с мене и тя. Сподели че и на нея някой и прави същия номер. Мен ми писна да чакам и макар че не ми харесва да бъркам в чуждо пране, хванах и изкарах всичко върху пералнята (нямаше торба отгоре) и казах на жената да си сложи прането там и ако някой и направи проблем да каже че съм аз.

И така. Още ме държи и съм в настроение за скандали ако се появи нашиот гилиптер.

Та викам си как може такава простащина... Филипинката не изглеждаше дама от висшето общество - обикновена жена беше, ма и тя не пипа. Чакаше си. Ам тоз ми ти... (прането беше само мъжко, затова говоря за "него").

И така. Я кажете при вас какви простотии стават и в коя провинция сте, да се успокоя че не е само при нас. :)
Ти кво са от Канада ли се оплакваш ,дьржавата дето и си се молил за виза и те е приела и ти е дала шанс в живота ,напред да вьрвиш.КУПИ СИ КЬЩА ,КУПИ СИ ПЕРАЛНА и никои нема да бара гащите на жена ти .Аз така преди неколко седмици слизам и какво да видим една цьрна со сурия дребни дечиня ми вади прането и трупа отгоре ,Викам и в пликчето и тя там почна да слага .Ако щете верваите ,напьлними го и почна да си слага неиното пране .Какав кеф е черните да работят за мен ,що да се карам с нея ,аз така погледнах на нещата .
Ти като си толко скандалджия представяш ли си че може "фетишиста " да е компилация между извесни нам звезди от баскетбола ,че те духне и че те фане брохнопневмония .
Ще разбереш в коя дьржава си дошьл,ама тербе време ,време
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от optics »

Случвало се е и съм се нервил. Имаш право.
Като бях в апартамент под наем в къща не се е случвало щото там бяхме само няколко човека и общо взето не е ставало чакане за пералнята (в мазето). После в блок се е случвало. А също и малко по-невинното, но също изнервящо - някой минава и отваря вратата на сушилнята. Ти отиваш - гледаш прането ти си седи мокро - заедно с още 4-5 с отворени врати. Подозирах че някой от многобройните идиоти (в медицински смисъл) от блока го прави.

Жоро, щото се палиш, тва Асикс-овото не е срещу държавата, а срещу наглеците.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от kiro »

optics написа: тва Асикс-овото не е срещу държавата, а срещу наглеците.
Хайде сега пък наглеци. Ако някой е нагъл, е този, който забравя да си вземе прането 10, 20 мин. или час.

На мен ми се е случвало нееднократно. Веднъж някаква беше напълнила всички перални. Чаках 20 минути след като й свърши програмата и нея още я нямаше. Аз съответно не мога да прекарам деня си в чакане някоя мърла да се накани за си вземе прането, затова го извадих. Ако беше дошла да ми вдига гири, щях да й покажа надписа на стената, че прането не трябва да се оставя без надзор и щях да й кажа, че ако й се случи още веднъж ще намери гащите си в кофата за боклук, където им е мястото всъщност.

Щом си оставяш гащите без надзор, пък дори и за 10 мин, винаги рискуващ да отлетят в кофата за боклук, Асикс ;)
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от pumpy »

Аз заемам същата позиция: пералните са общи, в този смисъл се ползват по предназначение, а не като склад за дрехи, след като програмата е свършила. Ако не искате да ви пипат гащите си ги вадете сами на време. Ако ви мързи да чакате до машината или не сте в състояние да запомните колко време отнема и да слезете на време, 1-2 минути преди края на програмата, рискувате да си намерите прането в плик (голяма работа) и някой да ползва обществената пералня по предназначението й. Останалото са ненужни нерви ......
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от agent Ozo »

Вярната позиция е да се прецени дали, кой и какви правила и норми е нарушил и на тази база да се определя вината.
При положение, че е изрично посочено (писмено или устно) изискването прането да не се оставя без надзор, то неспазилият го е в явно нарушение.
Правилото да не се пипат чужди вещи е морална и правна норма, но само ако става дума за присвояване или неразрешено временно ползване. Но в този случай това не е така. Едва ли има собственик, примерно, който да е бил ядосан на човека намерил и предал в полицейското личния му портфейл, заради това че онзи му е ровил в личните вещи. А ако по време на прането машината започне да издава необичайни звуци или да пуши и някой я спре и му извади прането с цел да го съхрани, пак ли така ще реагира авторът на темата?

Въобще, в случая си личи една първосигнална реакция и липса на желание човек да види собсвената си вина.
А поведението на филипинката е добре дошло, защото може да се тълкува в желаната от нас насока. Нищо, че жената може да не пипа чуждото пране не поради някакви морални норми, а просто защото я е гнус.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор