Може ли такава простащина (Сране)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от speedy »

Преди години, когато ползвахме пералня в блока имахме такъв случай. Бяха ни извадили прането и сложили в пластмасовата щайга с която го пренасяхме. Жена ми беше много възмутена, а на мен не ми пукаше. Като се замисля и в момента не би ми пукало.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от yahoo »

Като се надяваш нищо да не е паднало на пода докато са го вадили и да са го "прибрали" и него при останалото пране ;)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от agent Ozo »

yahoo написа:Като се надяваш нищо да не е паднало на пода докато са го вадили и да са го "прибрали" и него при останалото пране ;)
E, ако си толкова мнителен и гнуслив, пускаш пералнята наново и стоиш при нея или поне идваш доста преди края на програмата.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Marto »

AsicsFan написа: Той самият се забави над 20мин. Това си е тарикатщина на дребно.
Виж, ако се е забавил и после е направил скандал, добре, имаш право. Но съвсем възможно е той да е 100% окей с това някой да му извади прането от пералнята, т.е. да не очаква да бъде третиран по-иначе.

Единственото, което можем да коментираме е колко минути сме длъжни да висим и да чакаме някого да дойде да си извади прането. Според мен има редица фактори, като например ден и час. Ако е събота по обяд - хайде, ще почакам или ще се върна в апартамента и ще дойда пак след 20 минути или по-късно него ден. Дори ако някой междувременно ме е "прередил", имам още време събота вечерта и цяла неделя. Но след работа през седмицата - забрави. Докато се върнеш от работа и това-онова, ти остават 3 часа от 19:00 до 22:00 (ласт лоуд) да си сложиш нещата в пералнята. Не бих чакал и 5 минути. Освен ако прането в пералнята е най-вече бельо - тогава както каза агент Озо въпросът е по-скоро дали те е гнус.

Между другото, интересно как в постингите на най-търпеливите и възпитаните в тази тема все жените им се занимават с прането. Лесно се чака 30 минути на ракийка и мезенце пред телевизора. ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Павел »

В началото, когато рентвахме, първото нещо дето купихме беше матрака, второто - портативна (йет 5кг) пералня. Намират се за около $300 (от щатите и за по-малко) и перат 100 пъти по-добре от общите. Ние улучихме много безшумен модел и така и не ни хванаха.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от AsicsFan »

Павел написа:В началото, когато рентвахме, първото нещо дето купихме беше матрака, второто - портативна (йет 5кг) пералня. Намират се за около $300 (от щатите и за по-малко) и перат 100 пъти по-добре от общите. Ние улучихме много безшумен модел и така и не ни хванаха.
и аз това казах бе хора - и ние имаме. но неможе да изперем всичко в нея че е много малка просто. карай де мина ми :)
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Independent »

Как ли пък няма да чакам някоя заспала трътла да си извади дрехите до 10 вечерта, че аз да изпера до полунощ. А след това кой ще глади? Ако пералнята е спряла, значи е свободна. Те затова се наричат общи тия перални, щото не са твои.

Тия дето разправят, че щели да изчакат - вие да не би да чакате на светофарите? Нали ги гледам всички, барабар със съкровището - нервят се, викат, пръсти показват. С подвиквания от типа "пътя да не е твой". Та абсолютно същото е и с пералнята. Който го е гнус, си взима собствена пералня. Недостатъка е, че тя обикновено върви с къща.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от pumpy »

Independent написа: Тия дето разправят, че щели да изчакат - вие да не би да чакате на светофарите?
Чакат друг тъп - по-ужасно каране от това в Монреал НЯМАААААА. Бях там за една седмица през юни и беше УЖАСНО.....можеш да си стоиш и да чакаш някой да те пусне да се престроид до побъркване. По-нетолерантни шофьори не помня напоследък. Та същото и с прането видимо.......
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от the_coach »

pumpy написа:
Independent написа: Тия дето разправят, че щели да изчакат - вие да не би да чакате на светофарите?
Чакат друг тъп - по-ужасно каране от това в Монреал НЯМАААААА. Бях там за една седмица през юни и беше УЖАСНО.....можеш да си стоиш и да чакаш някой да те пусне да се престроид до побъркване. По-нетолерантни шофьори не помня напоследък. Та същото и с прането видимо.......
Стига бе.......все едно ми говорите за България.
Хм.....в наше село като дадеш мигач за престрояване, ти дават път в 99 % от случаите.
А за пералните ми стана интересно, няма ли в Торонто и Монреал квартири, в които си имаш отдлна пералня и сушилня, без да шерваш с когото и да било.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от IRA »

Аз бих оставила бележка -моля,следващия път го сгънете.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Ninushevi »

fighter написа:А за пералните ми стана интересно, няма ли в Торонто и Монреал квартири, в които си имаш отделна пералня и сушилня, без да шерваш с когото и да било.
Бе и аз затова се зачудих...Моите познати всички са със собствени перални и не са в къщи. Варианти има всякакви. Това с общата пералня никак не го приемам и не бих живял в жилище, където трябва да се ползва такава. Според мен е изключително неудобно. А защо пералня за 5 кг пране се води портативна? Аз все си мислех, че имам нормална такава, пък и в БГ повечето са такива. Напоследък се появиха за 6-7кг. Объркаха ми се понятията, но както и да е. Не е толкова съществено. С две думи-с обща пералня е некомфортно, но понякога е наложителен избор явно ;) Поздрави!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Joya »

Аз пък не мога да реша кое е по-гадно , да си пера бельото там където някой гнусняр си е прал гащите, или някой да ми извади и подреди дрехите. Много против обществените перални!

Колкото за ужасното каране в Монреал, хм за почти една година шофиране тук, май само веднъж два пъти не са ме пуснали, и то жени, и то възрастни, тоест явно проблем имат с очите. Мигачи не дават да, но шофирането е в пъти по-добро от София да речем. Тук минавам 40км на ден и нямам грам стрес в 90% от случаите. В София минавах 7-8 километра и почти на всеки светофар имаше стесови ситуации, да не говорим че рядко ми е минавал ден без да видя катастрофа или поне леко чукване. Така че бих казала, че тук хората са в пъти по-толерантни и възпитани. Хм сега се сещам, че около Коледа един тип паркира пред нас, удари предната кола и докато го чаках да видя дали няма да удари нашата, той си отвори вратата и буквално се свлече на земята, толкова беше пиян. Та и тук ги има явно ....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Павел »

Ninushevi написа:
fighter написа:А за пералните ми стана интересно, няма ли в Торонто и Монреал квартири, в които си имаш отделна пералня и сушилня, без да шерваш с когото и да било.
Бе и аз затова се зачудих...Моите познати всички са със собствени перални и не са в къщи. Варианти има всякакви. Това с общата пералня никак не го приемам и не бих живял в жилище, където трябва да се ползва такава. Според мен е изключително неудобно. А защо пералня за 5 кг пране се води портативна? Аз все си мислех, че имам нормална такава, пък и в БГ повечето са такива. Напоследък се появиха за 6-7кг. Объркаха ми се понятията, но както и да е. Не е толкова съществено. С две думи-с обща пералня е некомфортно, но понякога е наложителен избор явно ;) Поздрави!

Защото размерите и са 1/2 от на непортативните + това са на колелца. Обикновено са с вместимост 4 кг, но има и по 5.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от NavinBG »

И сега,каква ще е поговорката?... Предложение:Ако,не желаеш да ти "ухае" на свине-не влизай в кочина!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Може ли такава простащина (пране)

Мнение от Omega3 »

Има едни специални чували в които слагаш прането преди да го метнеш в пералнята, та така няма опастност някой да ти рагзлежда гащите. Вади чувала и го слага в плика, изи & фаст.

И аз сьм вадил пране, 2,3 пьти, на други (след чакане от поне 30 минути), но понеже ме беше гнус, си бях купил едни найлонови рькавици от Доларама, които ги хвьрлях след процедурата.
Публикувай отговор