Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ivelin_st_m
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 3:32 am

Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Канада

Мнение от ivelin_st_m »

Здравейте приятели, ако познавате някой който може да ми помогне моля пишете! Благодаря ви предварително!
ivelin.st.m@gmail.com , 0878 899875 :handshake:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от ablood »

Ше помогне ако напишеш къде приблизително живееш. Моите документи ги направи една мацка от Сливен. С отстъпката която ползваше при нотариуса ми се върза напрактика безплатно.

Препоръчвам ти да игнорираш тези които са имали повече време отколкото пари и сами са си подготвили документите. Имат навика да скачат с обиди върху ползващите посредници.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от tonich »

:rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от umeiko »

Количеството информация която трябва да споделиш ако наемеш фирма е толкова много и всеобхватна че.............аз лично не бих рискувал.
Но щом си решил, твой си проблем, и все пак се постарай да прочетеш форума че да имаш представа за стъпките и времето което ще отнеме.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от klisurov »

ivelin_st_m написа:Zdraveite ,nie sme sem. Marinovi ot Blagoevgrad i sme izdargali intervjuto na 10.06.08 pro4etoh vsi4ko no vse pak ako nqkoi ima gelanie da ni pomogne s nugnite dokumenti do Bukuresht ste mu badem zadalgeni ! Blagodarq vi predvaritelno
Публикувано на: Вто Юни 17, 2008 10:50 am
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от tonich »

Добрата новина е, че за 5 години са намерили кирилицата на компютъра. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
ivelin_st_m
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 3:32 am

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от ivelin_st_m »

Помагам на едно сем. което се намира в София /но могат и да отидат и в друг град/ ! Желаят да си платят на фирма или човек за да започнат процедурата.
Ако имате някой моля споделете. Благодаря
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от Iris »

Ako позволите няколко коментара:
* Каква репутация трябва да има фирмата/човека, който подготвя документите и как може да я проверите? Има и позитивни, и негативни случай...

* До колко може да сте сигурни, че са добросъвестни?

* До каква степен може да сте сигурни, че са позитивни и ви подкрепят?
Само да спомена как нашата учителка по френски (много хвалена из този форум) ни правеше какви ли не забележки и много кофти намеци, че няма да успеем. Направо ни скапваше настроението за учене.
Явно малко уроци взимахме и малко недекларирани, необлагаеми парички тя получи от нас. Всячески ни плашеше и искаше явно повече уроченца да ни даде...Е, поиска ми се после да й натрия сертификата в носа, но и толкова от ценното ни време не заслужава.

* Ако не можете сами да се справите с детайлно разбиране на официалните сайтове, то по-добре наблегнете на езикова подготовка.

* Вариант е и да си харесате някой по-опитен от форума, особено ако е вече зад океана, с много постове и много ценни съвети и да му пишете директно.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от Kan_Tangra »

ама не с прекалено много постове ... :rofl: :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от Omega3 »

ablood написа:Ше помогне ако напишеш къде приблизително живееш. Моите документи ги направи една мацка от Сливен. С отстъпката която ползваше при нотариуса ми се върза напрактика безплатно.

Препоръчвам ти да игнорираш тези които са имали повече време отколкото пари и сами са си подготвили документите. Имат навика да скачат с обиди върху ползващите посредници.
Аз си ги направих сам и бях тук за една година от пускането на пьрвото писмо кьм Виена. Не си спомням до сега да сьм обиждал никого който да си е направил с фирма документите, а и познавам бая хора които са си ги направили сами и ги боли някьде как други си правят документите.

Мисля че е повече от очевадно че озлобяването кьм околният свят няма нищо общо с това как си направил документите си за Канада.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от agent Ozo »

Аз също съм от тези, "които са имали повече време отколкото пари" и си подготвих документите сам. Помогнал съм и на много други хора без да си помисля за каквото и да е заплащане. Но никога не съм скачал и обиждал хората, които са решили да ползват фирма-посредник.

Аблъда явно визира определен човек, но както го е написал излиза, че едва ли не всички справили се сами, са просто едни бедняци, направили го от немай къде поради липса на средства.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от pumpy »

ablood написа:Ше помогне ако напишеш къде приблизително живееш. Моите документи ги направи една мацка от Сливен. С отстъпката която ползваше при нотариуса ми се върза напрактика безплатно.

Препоръчвам ти да игнорираш тези които са имали повече време отколкото пари и сами са си подготвили документите. Имат навика да скачат с обиди върху ползващите посредници.
Това блъди няма нищо общо. По принцип повечето пари ходят ръка за ръка с повечето време. Попълването на няколко странички, обаче няма нищо общо нито с времето, нито с парите. Ако някой е готов друг да поеме отговорността за собственото му бъдеще - браво. Според мен подготвянето на досието е НАЙ-МАЛКОТО, което можем да направим от годините имиграция и интеграция, които ни очакват тук.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от Omega3 »

agent Ozo написа:Аз също съм от тези, "които са имали повече време отколкото пари" и си подготвих документите сам. Помогнал съм и на много други хора без да си помисля за каквото и да е заплащане. Но никога не съм скачал и обиждал хората, които са решили да ползват фирма-посредник.

Аблъда явно визира определен човек, но както го е написал излиза, че едва ли не всички справили се сами, са просто едни бедняци, направили го от немай къде поради липса на средства.
Еми това е неприятното. Все едно сега ние да кажем че тези които ги притесняват някакви си 12$ на месец в повече за интернет го правят защото нямат пари или пьк че са лузьри поради причината че след много години в Канада подобна сума на месец им занимава времето и сьзнанието.

А и с фирмите могат да те минат от тяхното ''незнание'' а и от твоето. Аз например не сьм си давал документите на никакьв нотариус и нямах никакьв проблем. Оторизиран преводач е достатьчен.
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от partenieva »

И аз търся фирма или човек , който да ми каже тънкостите и да помогне за документите за Канада и ще съм благодарна ако има такива да споделят с нас . Чух , че имало фирма Жана Е и едни познати са я ползвали и са доволни, но пък във форума има само лоши мнения за нея/ публикувани от 2009 година / . Те са в Канада вече 4година и са заминали от първия път.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Търся фирма&човек, който да ми подготви документи за Кан

Мнение от dzverum »

Както си говорехме и в другата тема, редно е първо да изберете пътя и процедурата, по която ще кандидатствате.
Тук се смесват Федералната процедура и Кебек.
Това са две коренно различни процедури с различни изисквания.
Ако се свържете с фирми за консултиране те работят или само по федералната или само по кебекарската, ако някой Ви обясни, че разбира и от двете има шанс да Ви "пързаля".
Само като ориентир - при федералната Ви трябва професия от 24-те изброени + IELST + 20000CAD/при оферта от работодател можете да пратите документи и при запълнени квоти, а и мисля, че отпада изискването за парите/. При Кебек ще Ви трябва отново професия, но от друг списък, задължително доказано добро ниво на френски и за двамата кандидати, сумата е по-малка до 10000CAD/да ме поправи някой с точна цифра, ако иска/ и задължително се явявате на интервю, на което Ви оценяват отново нивото на френският и правят последното решение дали да Ви одобрят/Кебек процедурата по последни данни отнема около 3 години/.
По спомен и при двете процедури вече се изисква изпращането на сертификати за език заедно с първичните документи.

Уточнете в коя процедура сте се ориентирали, за да могат евентуално да Ви препоръчат правилната фирма/консултант.

Поздрави!
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор