Канадска шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Bistra »

Павел написа:Човека пита за ляв завой на червено - ти му обясняваш за десен завой* на червено - това конституира :D излишно дрънкане, нещо типично за всеки твой пост.

*Дори и това не обясняваш като хората - пропуснала си условие №1 - Преди да завиеш, ТРЯБВА ДА НАПРАВИШ ПЪЛЕН СТОП!!!
Батериите пак ли са на изтощаване, та не зацепваш за свирещите гуми и що е това ирония?
Човекът, ако не знае как се прави ляв завой при знак "STOP" в 4-те краища на кръстовището - да иде да си върне книжката! Брей, и ти се правиш на много духовит! ...И ирония ще ми използва даже! :D
fighter написа:Бистра и Павката, вий май са харесвате Предлагам Бистра да дойде да стане Vancouverite
Това първото, май хич не е вярно. Във Ванкувър с топ не могат да ме накарат да ида, макар че имате много хубави планини, поради простата причина, че си имам семейство, на което му харесва Кебек (или Монреал, няма значение). :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Kpetrov »

Павел написа: само дето има изискаване преди да направиш завоя да направиш пълен стоп, за разлика от кебекарско, дето явно минавате със свирещи гуми. :D
Как бре... аз включвам даже и на задна! Да съм сигурен че съм в пълен стоп. 8)

BC Drivers among the worst in Canada
Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от roumensp »

Много интересно как са преброили тия дето хвърлят боклуци ...
Не че е много ясно и за повечето от останалите ... но ако приемем, че статистиката е въз основа на наложени глоби, това означава че полицаите в ВС са повече / по-съвестно си вършат работата / по-трудно се подкупват, не че шофьорите са особено различни. :D
Карал съм в 4 провинции и не съм забелязал някаква особена разлика в манталитета на шофьорите.
Това, което съм убеден обаче е, че при нас наистина има страшно много шофьори дето си нямат мигачите за нищо. А иначе аз си speed-вам най-редовно по магистралите, лимит като нашия от 100 км/час е абсурдно нисък ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ablood »

roumensp написа:Много интересно как са преброили тия дето хвърлят боклуци ...
Не че е много ясно и за повечето от останалите ... но ако приемем, че статистиката е въз основа на наложени глоби, това означава че полицаите в ВС са повече / по-съвестно си вършат работата / по-трудно се подкупват, не че шофьорите са особено различни. :D
Пише си ясно, че е проучване на каво са били свидетели анкетираните за последния месец.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от caesarsbs »

Здравейте Приятели,
От една седмица вече съм в Торонто.
Разбрах че с моята книжка бг мога да щофирам 3 месеца .Какви документи ми са необходими за да мога да карам колата на мой роднина?Застраховка,пълномощно...
Има ли значение че имам "C" категория от 16 години,
имам и документ от КАТ в който пише че за целия ми стаж имам един акт от 2003 година ,
и документ от застраховател където ми беше каското че през 3-те години нямам произшествие?
Поздрави :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от tonich »

Моята препоръка е да изкараш местна книжка и чак след това да шофираш.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от kiro »

tonich написа:Моята препоръка е да изкараш местна книжка и чак след това да шофираш.
Глупости. Може да кара колата на приятеля си без проблем, стига той да даде съгласие и да е наясно, че евентуални щети са на неговата застраховка, както и че е отговорен за паркинг глоби и минаване на червен светофар например.

С оригиналната шофьорска книжка и с писмото от кат преведено може да се явиш веднага на листовки и след това на г1 и г2. Това, че имаш Ц категория няма значение.
Bulgayrian
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от optics »

Добре, защо трябва да се изцепиш, че било глупости ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Godis »

Напомня ми типичната нетърпимост с която се сблъскваме като се върнем за малко в България :)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от umeiko »

caesarsbs написа:Здравейте Приятели,
От една седмица вече съм в Торонто.
Разбрах че с моята книжка бг мога да щофирам 3 месеца .Какви документи ми са необходими за да мога да карам колата на мой роднина?Застраховка,пълномощно...
Има ли значение че имам "C" категория от 16 години,
имам и документ от КАТ в който пише че за целия ми стаж имам един акт от 2003 година ,
и документ от застраховател където ми беше каското че през 3-те години нямам произшествие?
Поздрави :)
Отиваш в местното КАТ, май беше на Йънг и Колидж, носиш си всички документи, преведени, предполагам. И си казваш че искаш да си изкараш книжка. Те ще ти кажат какво ти признават, и какво трябва да изкараш. В най-лошият случай ще минеш през всичките процедури по ускорената процедура :)
А именно: писмен тест на компютър, изпит за Г1, изпит за Г2 (пълно Г).
А ако искаш непременно да караш кола, с българската книжка, трябва да си наемеш, не виждам как би карал кола на приятел с българска книжка.....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от tonich »

kiro написа:
tonich написа:Моята препоръка е да изкараш местна книжка и чак след това да шофираш.
Глупости. Може да кара колата на приятеля си без проблем...
Не казах, че НЕ МОЖЕ, ами дадох лично мнение. :hai:
Отделно, че аз не бих дал на никой колата си, щом името му не фигурира в полицата
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от kiro »

tonich написа:
kiro написа:
tonich написа:Моята препоръка е да изкараш местна книжка и чак след това да шофираш.
Глупости. Може да кара колата на приятеля си без проблем...
Не казах, че НЕ МОЖЕ, ами дадох лично мнение. :hai:
Отделно, че аз не бих дал на никой колата си, щом името му не фигурира в полицата

Чисто тролене. Човекът има конкретни въпроси, на които не можеш да отговориш, а даваш просто мнения. Кво значение има дали името на някой е в застраховката ?
Bulgayrian
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Не ти трябва документ за да караш чужд автомобил, :rofl: стига някой да дава.
На мен още първите дни ми дадоха от работата един голям служебен пикап, Форд 3500 или нещо подобно, да обикалям из Ванкувър :lol:
Писмото от КАТ няма да ти го признаят.Признават само от застр. агенция , и то при положение, че са упоменати номерата на полиците. Ц-то също ще ти го признаят, но си минаваш тестове и кормуване с камион, ;) Успех!
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от caesarsbs »

Правилник за движение по пътищата за Онтарио от къде мога да си изтегля ?Има знаци които виждам за първи път :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от kiro »

caesarsbs написа:Правилник за движение по пътищата за Онтарио от къде мога да си изтегля ?Има знаци които виждам за първи път :)
http://www.toronto.ca/legdocs/2010/agen ... /it003.pdf"
Bulgayrian
Публикувай отговор