Канадска шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

:rofl: Вчера чаках 2мин за ляв завой в Норд Ван един мигащ червен свтофар да светне зелено, накрая рискувах.
Като се прибрах комшуту ми каза че тук се минава на червено ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Bistra »

Мигащ червен светофар работи като "STOP" по тукашния правилник.
Извън острова - Монреал е разрешен десен завой на червена светлина, стига да не застрашаваш движението и да няма знак изрично указващ противното. Аз се възползвам редовно от тази опция.
Не зная в другите провинции как е, но при нас е тъй. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Ами и аз по примера на колегите си завивам надясно на червен в BC, предполагам че е разрешено понеже и бабетата го правят :)
От 2 седмици съм във Ванкувър и като изключим пиковите задръствания нямам проблеми поне за сега.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ivandaman »

Туко що се върнах от офиса на ICBC. Книжката ми от BC беше изтекла март 2006 година (Преди 7 години и половина). Според уеб сайта на ICBC трябваше да мина пак теория и практика. Имам книжка от Коста Рика но тази държава не е в листа на държавите които могат да заменят книжката директно..

Понякога common sense prevails in Canada и точно заради това уважавам тази държава. Госпожата на гишето ми каза че могат да ми подновят пак BC книжката но трябва да се откажа от Костариканската..

Done Deal

Направиха ми снимка казаха че ще ми пратят книжката по пощата и междувременно ми дадоха едно жълто листче като временно разрешение за шофиране.

Аз лично оплаквания нямам ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Госпожата на гишето ми каза че могат да ми подновят пак BC книжката но трябва да се откажа от Костариканската..

Done Deal
Обикновено така правят, и мен ме накараха да се откажа от американската.
Ама щом са ти я подновили след цели 7 години, трябва да черпиш.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ivandaman »

@Roumensp

Не само че са 7 години ами Коста Рика въобще я няма в никакъв списък за автоматична замяна.

Нещо друго интересно. Миналата седмица взех една таратайка и като си правих застраховка я направих с изтеклата канадска книжка. Намериха ме в системата че имам книжка в БК от 100 години и ми дадоха 43% намаление което е най-голямото възможно намаление..
Разбира се и от това не се оплаквам..

А иначе за черпенето ако не ме лъже паметта сега е твой ред ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Не само че са 7 години ами Коста Рика въобще я няма в никакъв списък за автоматична замяна.
Твоят случай е малко по-особен, не е точно замяна ... все пак някога си имал ВС книжка.
ivandaman написа:А иначе за черпенето ако не ме лъже паметта сега е твой ред ;)
Нямаш проблем, вече съм си тук, снощи се прибрах от България.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ivandaman »

Е Welcome Back Тогава.. :handshake:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

Bistra написа:Мигащ червен светофар работи като "STOP" по тукашния правилник.
Извън острова - Монреал е разрешен десен завой на червена светлина, стига да не застрашаваш движението и да няма знак изрично указващ противното. Аз се възползвам редовно от тази опция.
Не зная в другите провинции как е, но при нас е тъй. :)

Вместо пак да дрънкаш излишно, можеше, ако знаеше, по-подробно да обясниш на човека какво представлява червен мигащ светофар - кога става немигащ и каква е разликата м/у мигащ и немигащ, за да не си помисли, че тук винаги е разрешен ляв завой на червено.

"Извън острова - Монреал е разрешен десен завой на червена светлина, стига да не застрашаваш движението и да няма знак изрично указващ противното. Аз се възползвам редовно от тази опция.
Не зная в другите провинции как е, но при нас е тъй"

Не само в другите провинции е така, ами и в много други държави, само дето има изискаване преди да направиш завоя да направиш пълен стоп, за разлика от кебекарско, дето явно минавате със свирещи гуми. :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

ivandaman написа:Туко що се върнах от офиса на ICBC. Книжката ми от BC беше изтекла март 2006 година (Преди 7 години и половина). Според уеб сайта на ICBC трябваше да мина пак теория и практика. Имам книжка от Коста Рика но тази държава не е в листа на държавите които могат да заменят книжката директно..

Понякога common sense prevails in Canada и точно заради това уважавам тази държава. Госпожата на гишето ми каза че могат да ми подновят пак BC книжката но трябва да се откажа от Костариканската..

Done Deal

Направиха ми снимка казаха че ще ми пратят книжката по пощата и междувременно ми дадоха едно жълто листче като временно разрешение за шофиране.

Аз лично оплаквания нямам ;)
Загледа ли се в адамовата ябълка на госпожата ;)
Голям късметлия си или чаровник - не само че са ти подменили книжка на 100 години, ами са ти дали пълен иншурънс дискаунт, без да са ти искали писмо от костарикански застраховател!

Пак да попитам за адамовата ябълка :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Bistra »

Павел написа:Вместо пак да дрънкаш излишно, можеше, ако знаеше, по-подробно да обясниш на човека какво представлява червен мигащ светофар - кога става немигащ и каква е разликата м/у мигащ и немигащ, за да не си помисли, че тук винаги е разрешен ляв завой на червено.
Обяснила съм му вече. Ти дрънкаш излишно в случая.
Павел написа:Не само в другите провинции е така, ами и в много други държави, само дето има изискаване преди да направиш завоя да направиш пълен стоп, за разлика от кебекарско, дето явно минавате със свирещи гуми. :D
Това къде го прочете в моя пост?
Пак не си си пил успокоителните. :|
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Голям късметлия си или чаровник -
:D
Бих искал да е второто, но най-вероятно е по-скоро първото :)

Павел написа: .... не само че са ти подменили книжка на 100 години, ами са ти дали пълен иншурънс дискаунт, без да са ти искали писмо от костарикански застраховател!

Пак да попитам за адамовата ябълка :D
Бях си приготвил писмо (от костариканският застраховател), преведено, в два екземпляра, агента дори и не пожела да го погледне. Каза че нямало нужда. Той имаше "адамова ябълка" щот приличаше на мъж..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

Bistra написа:
Павел написа:Вместо пак да дрънкаш излишно, можеше, ако знаеше, по-подробно да обясниш на човека какво представлява червен мигащ светофар - кога става немигащ и каква е разликата м/у мигащ и немигащ, за да не си помисли, че тук винаги е разрешен ляв завой на червено.
Обяснила съм му вече. Ти дрънкаш излишно в случая.
Павел написа:Не само в другите провинции е така, ами и в много други държави, само дето има изискаване преди да направиш завоя да направиш пълен стоп, за разлика от кебекарско, дето явно минавате със свирещи гуми. :D
Това къде го прочете в моя пост?
Пак не си си пил успокоителните. :|

Човека пита за ляв завой на червено - ти му обясняваш за десен завой* на червено - това конституира :D излишно дрънкане, нещо типично за всеки твой пост.

*Дори и това не обясняваш като хората - пропуснала си условие №1 - Преди да завиеш, ТРЯБВА ДА НАПРАВИШ ПЪЛЕН СТОП!!!
Батериите пак ли са на изтощаване, та не зацепваш за свирещите гуми и що е това ирония?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Аз донесох писмо за 4 години, :geek: а ми признаха 5 , 25% дисконте :D
Имах и едно писмо от МВР-то за 24год перфектно шофиране- издават такива срещу 3лв в кат и 20-ина за превод и легализация :( но него не го уважиха.На мой познат(катаджия), който замина за Северна Ирландия също не му го признали :rofl:.
В писмото от застрахователя трябва да са описани полиците за да ти признаят стажа.
Благодарности за колегата Файтер :y:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

И кво сега :D
Ванката и Радиейшъна имат отстъпки, а аз не :D Ма така е, те имат ВС опит, аз не.......
А там за черпенето по-горе, да не ме забравите и мене :$ Всъщност няма по-лесно от това да почерпиш Ванката - нито яде, нито пие, нито пуши :D
Друг, друго......не го слушайте Ванката, че бил купил таратайка - много му е хубава колата :)
Бистра и Павката, вий май са харесвате :D Предлагам Бистра да дойде да стане Vancouverite ;)
Публикувай отговор