Канадска шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

radiation0 написа:Благодаря за изчерпателния отговор момчета!
Та аз изобщо да искам ли някакво писмо от БГ застраховател , или нямам шанс да ми го признаят?
Последните 10-ина години съм сменил 4 такива - Армеец, Булстрат , HDI, и последните 3 години с Лев Инс.
Искай ! Но да бъдат упоменати и номерата на полиците, защото icbc се обаждат и проверяват. Моето писмо беше от брокер, тъй като вяка година съм ползвал различен застраховател. Довода на icbc да ми откажат отстъпка беше, че писмото ми е от брокер, и не са упоменати номера на полици. Мой пропуск. Сега една година поне ще плащам тази сума, докато получа някаква отстъпка, която със сигурност няма да е максималната.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

radiation0 написа:Благодаря за изчерпателния отговор момчета!
Та аз изобщо да искам ли някакво писмо от БГ застраховател , или нямам шанс да ми го признаят?
Последните 10-ина години съм сменил 4 такива - Армеец, Булстрат , HDI, и последните 3 години с Лев Инс.
Искай ! Но да бъдат упоменати и номерата на полиците, защото icbc се обаждат и проверяват. Моето писмо беше от брокер, тъй като вяка година съм ползвал различен застраховател. Довода на icbc да ми откажат отстъпка беше, че писмото ми е от брокер, и не са упоменати номера на полици. Мой пропуск. Сега една година поне ще плащам тази сума, докато получа някаква отстъпка, която със сигурност няма да е максималната.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

ablood написа:И аз търкалям един дърт Караван. Омръзнал ми е до болка и имам голям мерак (и бюджет) да го сменя, но не се е развалял от 2009-та. Нищичко не се обажда, или потропва. Жал ми е да го продам, като гледам пазарните цени на дъртите американски возила.

И моята застраховка е към 140, но не на месец, а на година. ;-)
А колко ти е годишната регистрация?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ablood »

273
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от haimana »

fighter написа:
radiation0 написа:Благодаря за изчерпателния отговор момчета!
Та аз изобщо да искам ли някакво писмо от БГ застраховател , или нямам шанс да ми го признаят?
Последните 10-ина години съм сменил 4 такива - Армеец, Булстрат , HDI, и последните 3 години с Лев Инс.
Искай ! Но да бъдат упоменати и номерата на полиците, защото icbc се обаждат и проверяват. Моето писмо беше от брокер, тъй като вяка година съм ползвал различен застраховател. Довода на icbc да ми откажат отстъпка беше, че писмото ми е от брокер, и не са упоменати номера на полици. Мой пропуск. Сега една година поне ще плащам тази сума, докато получа някаква отстъпка, която със сигурност няма да е максималната.
Отстъпката се вдига с по 5% на година ако нямаш прегрешения(за подробности-официалния сайт). За да стигнеш максимума си трябват 8-9 годинки да не газиш лука(или поне да не те хванат :D ).
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

ablood написа:273
И като прибавиш по 1 кг сол на ден дето добиваш при чегъртане на шаси + калници и после шиткаш на Солни пазар, Табарнашко си е далавера отвсякъде.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от dwars »

Да попитам - за G license в Онтарио по Highway trаffic act ли трябва да се готвя или по нещо друго. Да вметна, че още съм в БГ, но искам да съм готов като пристигна.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от speedy »

За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от gvozdei »

А английска шофьорска книжка важи ли в КАНАДА ?
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Само първите 3мо след влизане в Канада, после и ти като мен трябва да си я смениш с канадска.
Английска и българска са си все ЕЮ според мен ;)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от c200 »

Нито едно от долните твърдения не е вярно, за повече подробности - Гугъл-мугъл
Само първите 3мо след влизане в Канада
- 6 са (поправям се, от 2 до 6 м)
после и ти като мен трябва да си я смениш с канадска
- няма такова нещо като "канадска книжка", има провинциални/териториални такива
Английска и българска са си все ЕЮ според мен ;)
- местните органи на КАТ различават английска и българска книжка и не отчитат т.нар. ЕЮ за отделен субект.

П.С. ..и разбира се всяко от изброените да се провери от извора, т.е. от евентуалната провинция-издател на бъдещата канадска книжка. Гугъл-мугъл.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от newcomer »

radiation0 написа:Само първите 3мо след влизане в Канада, после и ти като мен трябва да си я смениш с канадска.
Английска и българска са си все ЕЮ според мен ;)


според теб Да,но според канадските закони НЕ
разликата от бг и английска книжка макар и двете страни да са членки на ЕС е от земята до небето
като притежател на българска шоф книжка трябва да се явиш на теоретически и практически изпит и ако го минеш успешно чак тогава може да се сдобиеш с канадска шоф книжка,докато като притежател на английска шоф книжка е достатъчно само да минеш през някой от местните офиси за да ти я сменят автоматично с канадска

виж тук от кои държави автоматично се признават шоф книжки в канада
http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_li ... _other.php"


и месеците са 6,а не 3
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

:P Е... , не е честно, с обратния волан да се ползва с по-голямо доверие на пътя от мен.
Шофирал съм в Англия и знам колко е трудно в началото, особено на кръстовище :)
Беше още през 83-та, та представям си сега какво е.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от minchev »

А ако е професионална пак ли ти я сменят или ти дават само G ???????
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от optics »

radiation0 написа::P Е... , не е честно, с обратния волан да се ползва с по-голямо доверие на пътя от мен.
Шофирал съм в Англия и знам колко е трудно в началото, особено на кръстовище :)
Беше още през 83-та, та представям си сега какво е.
Японската книжка също се сменя директно.
Тия неща са коментирани много пъти във форума. Не е въпроса нито от коя страна е волана, нито ти колко си опитен,
а коя държава на коя конвенция е член. Е, както се досещаш, Канада, UK, Япония и др са в едната конвенция, а България е в другата.
Неприятно но факт.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор