Канадска шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

Батето си прави гъргара , или този човек наистина задава въпроси, на които май знае отговорите ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от optics »

Да, за съжаление. И аз никъде не съм видял ICBC да дава конкретни цифри онлайн. Като идеш да говориш на живо и кажеш каква кола, дали ще се кара повече от 15 км на ден, дали се ползва само за кеф или за ходене на работа - тогава ти казват. Затова най-добре с примери от хора в същия град.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от tonich »

Няма цифри онлайн. При застраховане на автомобила застрахователя ти дава конкретните цифри.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Някой забелязал ли е дали мощноста на автомобила влияе при калкулациите?
Например в България хората с по ниски доходи избягват автомобили над 100кс понеже над тази граница данъка скача драстично(говорим за БГ стандартите).
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

radiation0 написа:Някой забелязал ли е дали мощноста на автомобила влияе при калкулациите?
Например в България хората с по ниски доходи избягват автомобили над 100кс понеже над тази граница данъка скача драстично(говорим за БГ стандартите).
Аз лично нямам усещането кубатурата да влияе на застраховката. Но аз съм лаик и нито разборам, нито ме интересува - когато ми пратят регистрацията плащам....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

Marto написа:Ти за 10 години в Канада не изкара ли книжка?
На мен ми се струва, че на батето пак му е доскучало. 10 години в Канада и да не изкараш книжка, странно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от roumensp »

fighter написа:
Marto написа:Ти за 10 години в Канада не изкара ли книжка?
На мен ми се струва, че на батето пак му е доскучало. 10 години в Канада и да не изкараш книжка, странно.
Аз познавам такава жена в Щатите, която изкара книжка чак 11-12 години след пристигането си.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

Ако това не е батето, ще му отговоря по същество :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

radiation0 написа:E.., явно съм дал неподходящ пример, въпреки че съм имал такава Мазда и много си ми харесваше.Иначе извън темата, да, харесват ми старите бегачки, например Файърбърд или Камеро, но ми е отънял джоба и бих си взел нещо такова само в случай че си намеря добре платена работа във Ванкувър.В момента съм с Вектра Ц 2004 но не смятам да я взема със себе си в Канада.Такива опели знам че там няма, но мисля че имат някакъв еквивалент на GM- Шевролет?
Нека в такъв случай, някой запознат да даде пример със своя автомобил.
Колко излизат месечните разходи без бензина, ремонтите и резервните части и консумативи, като масла, филтри, гуми и др?
:^) :^) :^)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Павел »

radiation0 написа:E.., явно съм дал неподходящ пример, въпреки че съм имал такава Мазда и много си ми харесваше.Иначе извън темата, да, харесват ми старите бегачки, например Файърбърд или Камеро, но ми е отънял джоба и бих си взел нещо такова само в случай че си намеря добре платена работа във Ванкувър.В момента съм с Вектра Ц 2004 но не смятам да я взема със себе си в Канада.Такива опели знам че там няма, но мисля че имат някакъв еквивалент на GM- Шевролет? Нека в такъв случай, някой запознат да даде пример със своя автомобил.
Колко излизат месечните разходи без бензина, ремонтите и резервните части и консумативи, като масла, филтри, гуми и др?
:drunk: ?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

От гледна точка на икономичност и здравина, някой може ли да изкаже мнение за конкретна марка, модел, двигател, година..?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

radiation0 написа:От гледна точка на икономичност и здравина, някой може ли да изкаже мнение за конкретна марка, модел, двигател, година..?
Икономичност - сивик, корола, сентра, и др. японски. Ще се изумиш обаче колко са скъпи тук.
Здравина - аз лично предпочитам американско желязо. Карам 10 годишен гранд караван, зимата ми гореше 17/100, сега е на 15/100. Уж отнякъде капе масло от мотора, ама пък нивото не забелязвам да се променя, тъй че нека си капе. Чува се нещо да му хлопа по предницата, ама пък в сервиза казаха че всичко е наред, колата си стои право в пътя, усилвам музиката и хлопането не се чува :D Преди два месеца ми налетя една мазда 3, резултата за мен е драскотина, а за маздата счупено предно дясно колело, смачкани преден десен калник и предна дясна врата.
Като търсих кола, си бях определил бюджет 3000$ без таксите, като си казах, че ако колата много ми хареса, не е нужно да й купувам нови гуми и няма някакви дразнещи забележки, съм готов 3500$ да дам. За тези пари получаваш по-нова американска кола, или по-стара японска. И тъй като не обичам да ми е тясно, избрах този ван, като нещата отидоха на 3500$, и понеже я купих от автокъща , плюс 12% такси платих 3920$. Общо взето за тези пари получаваш "много кола". Можеш да вземеш японска, ще ти е икономична откъм гориво. Не съм сигурен обаче дали специално на сивика тук не са по-високи застраховките, че това е най-крадената кола тук.
Ти май и за застраховките питаше ? Застараховката зависи от вида на автомобила, колко километра на ден ще се кара, за какво ще се ползва, от стажа на шофьора, имал ли е произшествия по негова вина, какво ще покрива самата застраховка.
Аз в момента плащам 136 $ на месец, като застраховката ми се води бейсик и покрива щети до 200 000$. Като icbc не ми признаха писмото от бг застраховател и не ползвам отстъпка от застраховката. Максималната отстъпка е 43%.
За сервизите - гледай по възможност да не влизаш :D , че почват от 80$ на час за труд. Аз смених един маркуч на хидравликата, който струва 70$ и платих още 160 $ за труд :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от ablood »

И аз търкалям един дърт Караван. Омръзнал ми е до болка и имам голям мерак (и бюджет) да го сменя, но не се е развалял от 2009-та. Нищичко не се обажда, или потропва. Жал ми е да го продам, като гледам пазарните цени на дъртите американски возила.

И моята застраховка е към 140, но не на месец, а на година. ;-)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от the_coach »

ablood написа:
И моята застраховка е към 140, но не на месец, а на година. ;-)
Е де.....стига сега :D Че току виж съм хванал влака за Монреал......и без туй централата на компанията ни е там :D
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от radiation0 »

Благодаря за изчерпателния отговор момчета!
Та аз изобщо да искам ли някакво писмо от БГ застраховател , или нямам шанс да ми го признаят?
Последните 10-ина години съм сменил 4 такива - Армеец, Булстрат , HDI, и последните 3 години с Лев Инс.
Публикувай отговор