Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си в Бг

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от IRA »

Ама защо спорите по въпроса, аз не мога да разбера . Жената съвсем ясно е казала
Аз мисля да се варна в България да си я взема обратно за Канада.
Аз затова по нагоре написах какво сме направили ние със самолетните билети. Пътуването със стюардеса въобще не е на дневен ред.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от agent Ozo »

Минималната възраст на дете, което може да бъде прието да пътува без придружител е 5 г. и при това с редица условия и уговорки. Като например ако времето на чакане при смяна на полет е над 6 ч. да се осигури 3-то лице, което да се грижи за детето по време на престоя на междинното летище и т.н.

А Бистра е известна с това, че за придаване на правдивост на измислиците си, ги разказва от името на свой познат, роднина и т.н., обикновено също измислени. Не й се връзвайте, въпрос на стил. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа:А Бистра е известна с това, че за придаване на правдивост на измислиците си, ги разказва от името на свой познат, роднина и т.н., обикновено също измислени. Не й се връзвайте, въпрос на стил. :)
Да, бе, да и скоро ще защитя трактат по парапсихология. :D
Да не стане като с мексиканските визи? Сега се оказа, че българите пътуват свободно, не е било така обаче преди 20 години.
Ама щом казва Гусин Агента, можем да му се доверим. Той е пуснал агентурата в ход и е проверил.;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от simeonovi »

Bistra написа:
agent Ozo написа:А Бистра е известна с това, че за придаване на правдивост на измислиците си, ги разказва от името на свой познат, роднина и т.н., обикновено също измислени. Не й се връзвайте, въпрос на стил. :)
Да, бе, да и скоро ще защитя трактат по парапсихология. :D
Да не стане като с мексиканските визи? Сега се оказа, че българите пътуват свободно, не е било така обаче преди 20 години.
Ама щом казва Гусин Агента, можем да му се доверим. Той е пуснал агентурата в ход и е проверил.;)
В повечето случаи нямам идея за какво пишеш. Да знаеш без снимки не става. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от Павел »

Bistra написа:
agent Ozo написа:А Бистра е известна с това, че за придаване на правдивост на измислиците си, ги разказва от името на свой познат, роднина и т.н., обикновено също измислени. Не й се връзвайте, въпрос на стил. :)
Да, бе, да и скоро ще защитя трактат по парапсихология. :D
Да не стане като с мексиканските визи? Сега се оказа, че българите пътуват свободно, не е било така обаче преди 20 години.
Ама щом казва Гусин Агента, можем да му се доверим. Той е пуснал агентурата в ход и е проверил.;)
Права си - преди 20 години бебетата бяха доста по-самостоятелни, пътуваха по самолетите сами, понякога правостоящи, не само се самообслужваха, а даже помагаха с тоалета на на стари хора без придружител. Днешните бебета - разглезена работа - придружител им трябвало.
Права си и за това, че някогашните авио-компаниите бяха доста по-безотговорни от сегашните. Всички бебета без придружител ги струпваха на едно място, показваха им набързо как да си затягат коланите, раздаваха им по шише формула, по чифт резервни пелени и по тесте карти Черен Петър. Ако не ми вярваш, питай една моя позната.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от apple »

Права си - преди 20 години бебетата бяха доста по-самостоятелни, пътуваха по самолетите сами, понякога правостоящи, не само се самообслужваха, а даже помагаха с тоалета на на стари хора без придружител. Днешните бебета - разглезена работа - придружител им трябвало.
Права си и за това, че някогашните авио-компаниите бяха доста по-безотговорни от сегашните. Всички бебета без придружител ги струпваха на едно място, показваха им набързо как да си затягат коланите, раздаваха им по шише формула, по чифт резервни пелени и по тесте карти Черен Петър. Ако не ми вярваш, питай една моя позната.
:rofl: :rofl: :rofl:
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от dea »

Не им ли раздаваха и по чифт надуваеми възглавнички за ръцете, та като им доскучае да се метнат и да поплуват в басейна на самолета?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от Bistra »

IRA написа:Ама защо спорите по въпроса, аз не мога да разбера . Жената съвсем ясно е казала
Аз мисля да се варна в България да си я взема обратно за Канада.
Аз затова по нагоре написах какво сме направили ние със самолетните билети. Пътуването със стюардеса въобще не е на дневен ред.
Да вярно, права си, Ира, особено като се вземе под внимание това:
Последна промяна bari на Пон Фев 25, 2013 9:35 pm, променена общо 1 път
Ама, да оставим малко и Павелчо да се попънчи, моля ти се! Защо така му отнемаш звездния миг? Вече почвам и аз да си мисля, че е тема - "баракуда". :x...Бари - баракуда...Съжалявам, неволна асоциация! Аз съм до тук. |-)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от tochica »

деца под пет години не пътуват сами .

изумена съм от желанието на някои потребители да се включат на всяка цена , по всяка тема , за всеки въпрос .
относно въпроса на автора на темата - купувате си билет за вас и бебето ( води се бебе , понеже е под 2 години ) . билета на бебето се образува по следния начин : 10 % от вашата тарифа , плюс летищни такси .
напр. ако вашата тарифа е 500 плюс такси , за бебето е 50 плюс такси .
не мисля , че калкулацията ще е от значение , но я отбелязвам .
заявявате на агента , кога искате да се връщате и как .
по границите никой не би трябвало да ви пита къде е детето и зашо не е с вас .
на връщане преди да тръгнете обратно с бебето , проверявате дали билета е със точните дати - някои бебешки билети имат такса за смяна - 10 % от таксата на родителския билет , с който е издаден в началото , някои са безплатни .
бебешките билети имат различни правила за полети в сащ , полети между сащ-канада , полети в европа , полети междуконтинентални - примерно канада - българия .
моят съвет е да се обадите на агент , да ви направи билета и да ви обясни .билета е валиден една година от датата на тръгване , понякога и по-малко , поискайте информация от агента .

бтв - екипажът не сменя пелени , както и ако пътува човек , който не може сам да отиде до тоалетна , поради инвалидност , екипажът не помага за тоалетна .

екипажът е в самолета за да осигурява първо безопасност на полета и второ - да обслужва общо приети нужди - храна и вода .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от simeonovi »

Изображение
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от Guinness »

tochica написа:изумена съм от желанието на някои потребители да се включат на всяка цена , по всяка тема , за всеки въпрос.
Особено когато мадам Бътерфлай развее непрани прашки,измислени приятели и познати,всяка тема отива в реката/кофата.
А такива теми май няма или ако има се броят на пръстите не едната ръка. :party: :party:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от ablood »

Guinness написа:Особено когато мадам Бътерфлай развее непрани прашки...
Грубо, твърде грубо!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от Bistra »

Бебе кара самолет. Симеонов, почвам да ви ставам фен. :D
Гусин Пинкертон да си вземе бележка! Пишем за удоволствие - не сме гладиатори, още по-малко самураи. :!:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Плануваш да оставиш детето си за малко при родиелите си

Мнение от hadministratora »

Мисля, че темата се изчерпа!
Заключено