развод при спонсориране

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
diana m
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 9:16 am

развод при спонсориране

Мнение от diana m »

Зная,че информацията която търся юредическа,но съм сигурна,че има и други минали по този път и ще са полезни със съветите си не само на мен.Изчетох и попаданах на много иразлични питания по въпроса но се оказа,че всеки случай е конкретен,така че ще питам конкретно.
Мъжът ми който ни е спонсор е канадец от дълго време,има работа,къща,стабилни доходи-устроен е добре.Ние с децата, канадци по документи,сме тук (Торонто) от половин година,аз съм лендед и съм без работа,доходи,жилище и добър англииски.
Въпросите ми са следните:
-при евентуален развод аз оставам ли без спонсорство и това налага ли връщането ми в БГ?
-има ли вероятност мъжа ми да вземе пълни родителски права,при положение,че аз съм по-ненадеждния родител в момента?
-какви са стъпките за започване процедура по развод?Какви документи и къде точно трябва да подам?
-моля ако някой има координати на адвокат-българин занимаващ се със семайно право да ми пише на лични тел за връзка
-към какви организации мога да се обърна за съдействие?разбрах, че има българи който превеждат на незнаещи англ. пред съда и др.институции,моля заа връзка?
За това се сетих като начало,ще съм благодарна ако получа някаква яснота по въпросите .
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: развод при спонсориране

Мнение от tonich »

Здрасти!
Безсмислено е да разтягаме локуми във форума. Намери си адвокат.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: развод при спонсориране

Мнение от koceto77 »

Обади се на Lawyer Referral Service. Дават ти имената на 3 адвоката и имаш право на 30 минути безплатна консултация, за да обясниш ситуцията и да обсъдите възможни варианти.

По първия въпрос ако вече имаш landed immigrant никой не може да прати никъде насила. Ако си спонсорирана и получаваш социални помощи на мъжът ти ще му пратят сметка за парите които си получила. От време на време във вестниците има статии как някой канадски дядо го е излъгала някоя рускиня Russian bride leaves elderly man with $25K welfare bill
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: развод при спонсориране

Мнение от newcomer »

koceto77 написа:Обади се на Lawyer Referral Service. Дават ти имената на 3 адвоката и имаш право на 30 минути безплатна консултация, за да обясниш ситуцията и да обсъдите възможни варианти.

По първия въпрос ако вече имаш landed immigrant никой не може да прати никъде насила. Ако си спонсорирана и получаваш социални помощи на мъжът ти ще му пратят сметка за парите които си получила. От време на време във вестниците има статии как някой канадски дядо го е излъгала някоя рускиня Russian bride leaves elderly man with $25K welfare bill

Ами така е.Канадския дядка като иска да пипа бяло месо ще си плаща за гяволъка.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: развод при спонсориране

Мнение от Koko »

newcomer написа:
koceto77 написа:Обади се на Lawyer Referral Service. Дават ти имената на 3 адвоката и имаш право на 30 минути безплатна консултация, за да обясниш ситуцията и да обсъдите възможни варианти.

По първия въпрос ако вече имаш landed immigrant никой не може да прати никъде насила. Ако си спонсорирана и получаваш социални помощи на мъжът ти ще му пратят сметка за парите които си получила. От време на време във вестниците има статии как някой канадски дядо го е излъгала някоя рускиня Russian bride leaves elderly man with $25K welfare bill

Ами така е.Канадския дядка като иска да пипа бяло месо ще си плаща за гяволъка.
За този конкретен случай имаше репортаж в канадските новини - тя и рускинята е бабка, ама в очите на дядото-канадец сигурно е минавала за младо гадже.

А иначе като резултат от зачестилите подобни случаи - от миналият октомври има някои промени и в правилата за получаване на ПР при семейно спосориране
http://www.cic.gc.ca/english/department ... -10-26.asp"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
diana m
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 9:16 am

Re: развод при спонсориране

Мнение от diana m »

благодаря на всички изказали мнение и участвали с информация.
Публикувай отговор