Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Bistra »

newcomer написа:ама много се разглези тоя народ.информация тече от всякъде,то форуми,гугъли,яхота,търсачки,мапс,стрийт вю скайп,майп и кво ли не.
аз като имигрирах ходех да се обадя по телефона от пощата да ме чакат на летщето в канада,ама преди това си отворих имейл адрес да можем да си пишем с роднините ,ама се оказа,че тене били чували за компютър.
къде къде след 2-3 години го пуснаха тоя форум,после дойде гугъла искайпа
пълно лунно затъмнение.кацам аз в монтреал и питам старите пушки на по 5-6 месеца в канада ипитам тук къде работите,а те ми тук никой не работи,ами как така поне къде се ходи да се работи,а те ми откъде да знаеме ,кзахме ти,че тук никой не работи.е какво правите тогава-ами зубрим френски,ходим на кофи.е добре де то езика трябва ама от къде пари,а те ами кофито плаща,като свърши курса минаваш на социал
та така
Къде това? Къде ги попита? На сбирките на българската църква ли? Че той-постоянният контингент, който ги посещава все още не работи. Aристократи са. :D
Да си срещал някой от нашата фамилия там? ....Ми няма и да срещнеш! Който е добре социализиран (фиу , каква сложна дума изтипосах!) не си губи времето да се оплаква или анализира ситуацията сред българи. Живее си живота. Който - не...се връща оттам откъдето е тръгнал и ни обяснява на нас останалите колко сме се прекарали. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа:ама много се разглези тоя народ.информация тече от всякъде,то форуми,гугъли,яхота,търсачки,мапс,стрийт вю скайп,майп и кво ли не.
аз като имигрирах ходех да се обадя по телефона от пощата да ме чакат на летщето в канада,ама преди това си отворих имейл адрес да можем да си пишем с роднините ,ама се оказа,че тене били чували за компютър.
къде къде след 2-3 години го пуснаха тоя форум,после дойде гугъла искайпа
пълно лунно затъмнение.кацам аз в монтреал и питам старите пушки на по 5-6 месеца в канада ипитам тук къде работите,а те ми тук никой не работи,ами как така поне къде се ходи да се работи,а те ми откъде да знаеме ,кзахме ти,че тук никой не работи.е какво правите тогава-ами зубрим френски,ходим на кофи.е добре де то езика трябва ама от къде пари,а те ами кофито плаща,като свърши курса минаваш на социал
та така
Къде това? Къде ги попита? На сбирките на българската църква ли? Че той-постоянният контингент, който ги посещава все още не работи. Aристократи са. :D
Да си срещал някой от нашата фамилия там? ....Ми няма и да срещнеш! Който е добре социализиран (фиу , каква сложна дума изтипосах!) не си губи времето да се оплаква или анализира ситуацията сред българи. Живее си живота. Който - не...се връща оттам откъдето е тръгнал и ни обяснява на нас останалите колко сме се прекарали. :D
в UdM на курса през междучасието в кафетарията ги питах
и каква българска църква какви 5 лева.нямаше такава още.първата година на великден ходихме на сръбската на шербрук,а втората на арменската на бернар
а и аз църковни храмове не посещавам,предпочитам храмовете по кресън стр.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Bistra »

Извинявам се, прав си. То отскоро е тая мода, но хоратата са си същите и слава богу!
По-рано е било с 1-2 щаб квартири. Не вярвам посещаващите ги да са ходили въобще по курсове или ако са го правили е било заради парите. :D
Иначе, хората се оправят. На някои им отнема повече време, ама ако са избрали верния път рано или късно стигат натам, накъдето са се запътили. :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от IRA »

То тук се получи малко: Питам, ама отговор не искам , защото си го знам от статичстиките, само ви проверявам вие дали знаете верния отгвор.

newcomer, ти кога беше дошъл - 2001 ИЛИ 2002? Говориш така все едно си дошъл в началото на 90-те.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

IRA написа:То тук се получи малко: Питам, ама отговор не искам , защото си го знам от статичстиките, само ви проверявам вие дали знаете верния отгвор.

newcomer, ти кога беше дошъл - 2001 ИЛИ 2002? Говориш така все едно си дошъл в началото на 90-те.
там някъде.що.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Daisy2 написа:Статистиката съм я чела, както и инфото за цените на хаузинг. За това няма смисъл да питам тук. Тук питам за неща, които ги няма в онази статистика - личен опит и мнения за въпроси, които ме интересуват.
Е, как да стане тоя номер - хем от личен опит, хем "от името на всички ЧАСТНИ работодатели на statsiticians". Не може въпросните всички работодатели да са се събрали във форума.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от IRA »

newcomer написа:
IRA написа:То тук се получи малко: Питам, ама отговор не искам , защото си го знам от статичстиките, само ви проверявам вие дали знаете верния отгвор.

newcomer, ти кога беше дошъл - 2001 ИЛИ 2002? Говориш така все едно си дошъл в началото на 90-те.
там някъде.що.
Защото това дето го описа ми звучеше као все едно си дошъл в началот на 90-те. 2000 година си имаше доста информация.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

IRA написа:
newcomer написа:
IRA написа:То тук се получи малко: Питам, ама отговор не искам , защото си го знам от статичстиките, само ви проверявам вие дали знаете верния отгвор.

newcomer, ти кога беше дошъл - 2001 ИЛИ 2002? Говориш така все едно си дошъл в началото на 90-те.
там някъде.що.
Защото това дето го описа ми звучеше као все едно си дошъл в началот на 90-те. 2000 година си имаше доста информация.

казвам,че нямаше форум,гугъл и др търсачки за търсене на информация,предимно от ухо на ухо
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Bistra »

IRA написа:Защото това дето го описа ми звучеше као все едно си дошъл в началот на 90-те. 2000 година си имаше доста информация.
Той понякога си е такъв. Не му се връзвай особено! ;)
Днес е Сейнт Валънтайн. :inlove:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Daisy2 написа:Ivan, пак те питам - какво ти пречи на теб, ако аз питам за филхармонията? Защо смяташ, че ТИ трябва да определиш какво е релевантно ЗА МЕН? Ти познаваш ли ме, знаеш ли какво търся, от какво се интересувам, коео има значение за моя живот?
Нищо не ми пречи, както и на теб би следвало да не ти пречи, че считам въпроса ти за ирелевантен на този етеп от евентуално емигриране в Канада или където да било. :)

Защо мисля така?

Защото според мен си впрегнала каруцата пред коня, седнала си напреки на каруцата,гледаш напред и бодро махаш с ръка на усмихващите ти се :D

Въпросът ти, (не само той) би звучал напълно естествено, ако имаш осигурен доход позволявайки ти да не търсиш работа при евентулано преместване в Европа или емиграция в Канада (примерно като инвеститор).

Струва ми се, че това не е твоя случай и определящото при емиграция не е нивото на филхармонията, а възможностите за професионална реализация/да намериш нещо дето да ти плаща сметките и евентуално да остане за филхармонията или каквото ти душа иска.

Нищо ново под слънцето - още Аристотел е писал по въпроса как куче изправено пред две еднакви мръвки да направи разумния избор между тях. :D
The term "analysis paralysis" or "paralysis of analysis" refers to over-analyzing (or over-thinking) a situation, or citing sources, so that a decision or action is never taken, in effect paralyzing the outcome. A decision can be treated as over-complicated, with too many detailed options, so that a choice is never made, rather than try something and change if a major problem arises. A person might be seeking the optimal or "perfect" solution upfront, and fear making any decision which could lead to erroneous results, when on the way to a better solution.

The phrase describes a situation where the opportunity cost of decision analysis exceeds the benefits that could be gained by enacting some decision, or an informal or non-deterministic situation where the sheer quantity of analysis overwhelms the decision-making process itself, thus preventing a decision. The phrase applies to any situation where analysis may be applied to help make a decision and may be a dysfunctional element of organizational behavior. This is often phrased as paralysis by analysis, in contrast to extinct by instinct (making a fatal decision based on hasty judgment or a gut-reaction).
http://en.wikipedia.org/wiki/Analysis_paralysis"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Защото според мен си впрегнала каруцата пред коня, седнала си напреки на каруцата,гледаш напред и бодро махаш с ръка на усмихващите ти се :D

Въпросът ти, (не само той) би звучал напълно естествено, ако имаш осигурен доход позволявайки ти да не търсиш работа при евентулано преместване в Европа или емиграция в Канада (примерно като инвеститор).

Струва ми се, че това не е твоя случай и определящото при емиграция не е нивото на филхармонията, а възможностите за професионална реализация/да намериш нещо дето да ти плаща сметките и евентуално да остане за филхармонията или каквото ти душа иска.
А не може ли вече да е проучила възможностите за реализация (в някой друг професионално насочен форум) и сега да пита за филхармонията в общия форум на бг-емигрантите? То верно, че имаме няколко експерта по абсолютно всичко в този форум, ама все пак ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: А не може ли вече да е проучила възможностите за реализация (в някой друг професионално насочен форум) и сега да пита за филхармонията в общия форум на бг-емигрантите? То верно, че имаме няколко експерта по абсолютно всичко в този форум, ама все пак ;)
Може, но дори и да я проучила, не я е реализирала. И дори да счита, че има еднакви шансове навсякъде или на няколко места това са само хипотенузи ... пардон хипотези. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Kan_Tangra »

изгонихте жИната. Не ви ли е срам?
Като иска да говори за филхармонията, говорете и за филхармонията!
Ясно е, че професионалната релизация нито е забавна, нито интересна тема, пък културна хич.

Дейзи, пиши си, не обръщай внимание на злобните и дребнави заяждания.

Абе уж двете с таня казахте, че четете избирателно и не обръщате внимание ако някой се заяжда, а сега се нацупихте.
Направете и една тема "Установяване в Монреал". И ще обсъдим имотите за продан в близост до филхармонията.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Marto »

Срам не срам, Тангра, факт е че сме на много по-ниско от нейното ниво. Остава само смирено да й благодарим, че благоволи макар и за кратко да общува с нас и за мъдростта и знанието, които сподели. :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Ivan1007,
това за парализата, българският старшина му е намерил цаката с легендарната мъдрост:
"Мисълта спира действието!"

Често пъти съм се сещал за нея като видя как група хора уж събрани да решат нещо го обръщат на приказки които все повече се отдалечават от същността на проблема по който трябва да се реши.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор