Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от MrGeek »

optics написа:това за парализата, българският старшина му е намерил цаката с легендарната мъдрост:
"Мисълта спира действието!"
Култов лаф! Обаче подобни проблеми не са свързани само с използването на мисъл. Справка - Буридановото магаре, което всъщност е осъвременен вариант на споменатото вече Аристотелово куче. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Kan_Tangra написа:И сега да отговоря на въпроса ти.
Не само че съм се интересувал от климата, но дори съм отварял въпрос на интервюто, че съм запознат и съм готов да живя на по-студен климат. Като с това показвам заинтересованост и мотивация.

И да отговоря на другия ти въпрос. Който е към всички, не към мен конкретно.
Никой не ти е забранил да пишеш. И никой не забранява инакомислието. Както виждаш постингите ти си стоят. Ако ти беше забранено щяха да бъдат изтрити. Не знам колко са модераторите във форума но нищо чудно да са 20ина. И са доста ефективни.
Но също както на теб не ти се забранява да питаш. Така и на нас не ни се забранява да си кажем нашето мнение Затова е форум. Всеки да си каже мнението. Това, че приемаш мненията на хора с по 10-20 години живот в Канада като "зяждане" "отричане на въпросите и мненията ти" и си мислиш, че знаеш повече от всички тях, си е изцяло твоя субективна гледна точка.
Няма лошо. Пиши си. Никой не те спира. 8)
In Internet slang, a troll is someone who posts inflammatory, extraneous, or off-topic messages in an online community, such as a forum, chat room, or blog, with the primary intent of provoking readers into an emotional response or of otherwise disrupting normal on-topic discussion

Usage

Application of the term troll is subjective. Some readers may characterize a post as trolling, while others may regard the same post as a legitimate contribution to the discussion, even if controversial. Like any pejorative term, it can be used as an ad hominem attack, suggesting a negative motivation. Regardless of the circumstances, controversial posts may attract a particularly strong response from those unfamiliar with the robust dialogue found in some online, rather than physical, communities. Experienced participants in online forums know that the most effective way to discourage a troll is usually to ignore it, because responding tends to encourage trolls to continue disruptive posts – hence the often-seen warning: "Please do not feed the trolls".

Благодаря за конкретния отговор - той би могъл да провокира хубава дискусия (за мен), но за съжаление правилото в интернет е "не храни трола". И понеже аз съм тролът, предлагам да ви улесня и сама да се лиша от храна :)

Със здраве и всичко най-добро. И извинения за включването - просто реших, че го дължа.
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Привет на всички , аз съм един от поредните Българи на които им е писнало от родната действителност и съм твърдо решен да емигрирам в Канада, най-вече ванкувър . Историята ми е следната :
Прибрах се от Щатите преди 9 години и от тогава съжалявам !!! Там бях строител / дърводелец , и на скоро получих джоб офър от едни посредници “ Global hire “ за работа като дърводелец във Ванкувър за компания наречена Golden globe construction . Минах 2 интервюта по Скайп , и посредника ме поздрави че съм избран ! Чакам все още писмено одобрение и джоб офър по пощата ! Въпросът ми е следният , може ли някой във Ванкувър да провери дали фирмата съществува ! Аз нямам познати в Канада и затова молбата ми е , някой който желае да подаде ръка ! А аз обещавам че ще се отблагодаря десетократно !!!
Опитвам се и да намеря други фирми-посредници , или строители които търсят работници , защото тези ми искат 4000 долара за услугата. Ако някой има информация моля да е спидели .
Това е засега , благодаря предварително на всички отзовали се на моята молба .
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от MrGeek »

batpe6 написа:Привет на всички , аз съм един от поредните Българи на които им е писнало от родната действителност и съм твърдо решен да емигрирам в Канада, най-вече ванкувър . Историята ми е следната :
Прибрах се от Щатите преди 9 години и от тогава съжалявам !!! Там бях строител / дърводелец , и на скоро получих джоб офър от едни посредници “ Global hire “ за работа като дърводелец във Ванкувър за компания наречена Golden globe construction . Минах 2 интервюта по Скайп , и посредника ме поздрави че съм избран ! Чакам все още писмено одобрение и джоб офър по пощата ! Въпросът ми е следният , може ли някой във Ванкувър да провери дали фирмата съществува ! Аз нямам познати в Канада и затова молбата ми е , някой който желае да подаде ръка ! А аз обещавам че ще се отблагодаря десетократно !!!
Опитвам се и да намеря други фирми-посредници , или строители които търсят работници , защото тези ми искат 4000 долара за услугата. Ако някой има информация моля да е спидели .
Това е засега , благодаря предварително на всички отзовали се на моята молба .
Опасявам се, че не задаваш правилните въпроси. Самата строителна фирма наистина съществува и е регистрирана в Better Business Bureau с А+ рейтинг. Обаче не там е проблема. Трябва да се фокусираш върху въпросния посредник, за който не даваш никаква информация, защото там е заровено кучето (обърни внимание на нещата, които съм подчертал с червено, това са червени лампички, които светят и будят сериозни подозрения). Най-вече факта, че посредниците ти искат $4,000 е доста сериозен сигнал за нещо нередно. Изобщо имаше ли интервю със самата строителна фирма или само с посредника?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Здравей , да Първото интервю беше с посредника . Второто включиха и собственика на фирмата ! Снощи звънях във Golden Globe construction , но шефът с който говорих го нямаше . Но дамата на телефона потвърди (неофициално) че работят със въпросният посредник ! А 4000 долара малко ли са ? Много ли са ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ivandaman »

Бат Пешо
Истината е че нито един сериозен работодател няма да поиска 4К предваритлено.. По-скоро обратното... Обикновенно предлагат "Moving Expences" и в най-лошият случай ти купуват билета и след това ти го отдържат от заплатата..

Това (както е описано) е 100% измама, освен ако има информация която не си споделил..

Златното правило е че никога не се плаща да започнеш работа..

П.С.
Видях ти отговора след като написах Горното..
Ако искаш пусни ми името на Мениджера и телефонният номер на лични за да направим малко "cross reference" и да видим дали съвпадат
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

По темата има доста неща които не съм споделил , но не е умишлено. На първо място все още очаквам от посредниците писмен джоб офър ! А парите са за тях , не за работодателя ! На второ място не мога да се сетя дали това не е цена за оформяне на документите за цялото семейство ! Но всичко ще уточнявам в процеса на работа !
Целта ми е да разбера има ли такава фирма която се занимава със строителство . Надявам се като получа писмено информация , ще е споделя със всички ! Името на мениджъра е Ilhan Imani .
А в това време ако някой има по- добра идея или оферта за емигриране в Канада , моля да е сподели . Сигурен съм че има и други хора които ги интересува !!!
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от NightMartini »

batpe6 написа:По темата има доста неща които не съм споделил , но не е умишлено. На първо място все още очаквам от посредниците писмен джоб офър ! А парите са за тях , не за работодателя ! На второ място не мога да се сетя дали това не е цена за оформяне на документите за цялото семейство ! Но всичко ще уточнявам в процеса на работа !
Целта ми е да разбера има ли такава фирма която се занимава със строителство . Надявам се като получа писмено информация , ще е споделя със всички ! Името на мениджъра е Ilhan Imani .
А в това време ако някой има по- добра идея или оферта за емигриране в Канада , моля да е сподели . Сигурен съм че има и други хора които ги интересува !!!

Привет,
Както винаги изказванията на Бойко объркаха доста хора. Последните няколко месеца прочетох всевъзможни варианти за имиграция в Канада, кой от кой по -футуристичен. Заради подобни погрешни преводи се навъдиха и така наречените посредници, които печелят лесни пари. Ако решението за емиграция в Европа може да се вземе на маса от днес за утре , то за Канада това ще отнеме години. Според мен просто се опитват да те прекарат. Бъди много внимателен, захсотот ако беше толкова лесно както ти го описваш, нимаше хора със солидно образование и професия да чакат по 2-3 години. И виж прочети този линк.
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... 163&top=17"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Бат Пешо
Истината е че нито един сериозен работодател няма да поиска 4К предваритлено.. По-скоро обратното... Обикновенно предлагат "Moving Expences" и в най-лошият случай ти купуват билета и след това ти го отдържат от заплатата..
В общия случай посредниците (рекруитъри) си взимат комисионната от работодателя, не от кандидата. Но не отхвърлям напълно възможността да има и такива дето искат пари от кандидата. Аз бих им казал, че ще дам 4-те хиляди тогава, когато си получа работната виза, защото в момента нямам никаква гаранция, че не си хвърлям парите на вятъра.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Kpetrov »

Ivandaman хубаво ще направи справка за името на провелия интервюто ръководител, но трябва лично да го попита дали е провеждал интервю по скайп с въпросния кандидат или поне да му намерят фотография и batpe6 да сподели дали е бил действително той на интервюто.
На мен ми изглежда на измама.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от NightMartini »

Виж също тази статия и коментарите към нея. Прочети мненията и оценките за посредника в интернет. Дори това да не те убеди и да продължаваш да настоиавш да изхарчиш тези пари - при работна оферта обикновено инициативата идва от работодателят и се продължава от работника. За съжаление в Канада също е пълно с мошеници, които се възползват от страховете на хората. Туй като ти искаш да имигрираш в кратки срокове - забрави за Канада и погледни към Европа.

https://www.cbc.ca/news/canada/edmonton ... -1.2678540"
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Благодаря на всички включили се в дискусията . Въпросът от самото начало ми беше “ има ли някой желаещ да помогне , като отиде на адреса във Ванкувър и да провери черно на бяло ситуацията!!! “
Това е . Чакам само да ми дадат някакво потвърждение за джоб офъра и ще дам детайли за фирмата . Благодаря ви предварително
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от NightMartini »

batpe6 написа:Благодаря на всички включили се в дискусията . Въпросът от самото начало ми беше “ има ли някой желаещ да помогне , като отиде на адреса във Ванкувър и да провери черно на бяло ситуацията!!! “
Това е . Чакам само да ми дадат някакво потвърждение за джоб офъра и ще дам детайли за фирмата . Благодаря ви предварително
Искам да се опитам отново - смяташ ли, че тази фирма може да докаже, че на местно ниво не може да намери нужният работник и затова трябва да го потърси чак на 10 000 км.
Хората започнаха да гледат много лековерно на това как точно се имигрира в Канада.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:Искам да се опитам отново - смяташ ли, че тази фирма може да докаже, че на местно ниво не може да намери нужният работник и затова трябва да го потърси чак на 10 000 км.
Ами той откъде да знае, нали затова пита. В Щатите за тая работа си имаше адвокати ...

Аз бих направил следното: ако получа оферта бих им звъннал директно да проверя дали всичко е ОК (демек дали офертата е автентична).

Contact:
Golden Globe Construction Ltd
Phone: (604) 261-3936
Name: Amin Imani
Job Title: President & Board Member
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

roumensp написа:
NightMartini написа:Искам да се опитам отново - смяташ ли, че тази фирма може да докаже, че на местно ниво не може да намери нужният работник и затова трябва да го потърси чак на 10 000 км.
Ами той откъде да знае, нали затова пита. В Щатите за тая работа си имаше адвокати ...

Аз бих направил следното: ако получа оферта бих им звъннал директно да проверя дали всичко е ОК (демек дали офертата е автентична).

Contact:
Golden Globe Construction Ltd
Phone: (604) 261-3936
Name: Amin Imani
Job Title: President & Board Member
Дори и офертата да е автентична, пак няма гаранция че министерството на труда ще одобри работна виза. Аз на негово място бих платил $4000, но след като излезе работна виза.
Публикувай отговор