Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от simeonovi »

tanyatais написа:Много ти благодаря за коментара . Това е едната възможност ,която добре си описал ,но има и други две опции ,които може да станат,само трябва да стъпнем там за да се започне процеса :)
:handshake:
Знаеш ли какво гадно чуство е да живееш някъде за голям период от време без да си сигурен кога ще имигрираш или дали въобще ще можеш. От личен опит пиша.

За какво ви е да се забивате на работни визи и да живеете като кучета с надеждата че един ден ще имате ПР и нормален живот, нещо което може да ви бъде издадено на летището.
Стойте си в Англия докато си изчакате визите по пощата, след това си ходете където искате и правете каквото си искате. Ако сега нямаш идея какво ще работиш , с ПР може веднага да започнеш всякакви преквалификации, сертификати и тн.. и това на местна цена а не на имигрантска.

Ако сте решили твърдо този план с една работна виза, търси и ти работа иначе ще умирате от глад, а ако нямате кола и от студ.

Моята жена хукна по моловете веднага, дрехите и обувките все не стигат. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

simeonovi написа:
tanyatais написа:Много ти благодаря за коментара . Това е едната възможност ,която добре си описал ,но има и други две опции ,които може да станат,само трябва да стъпнем там за да се започне процеса :)
:handshake:
Знаеш ли какво гадно чуство е да живееш някъде за голям период от време без да си сигурен кога ще имигрираш или дали въобще ще можеш. От личен опит пиша.

За какво ви е да се забивате на работни визи и да живеете като кучета с надеждата че един ден ще имате ПР и нормален живот, нещо което може да ви бъде издадено на летището.
Стойте си в Англия докато си изчакате визите по пощата, след това си ходете където искате и правете каквото си искате. Ако сега нямаш идея какво ще работиш , с ПР може веднага да започнеш всякакви преквалификации, сертификати и тн.. и това на местна цена а не на имигрантска.

Ако сте решили твърдо този план с една работна виза, търси и ти работа иначе ще умирате от глад, а ако нямате кола и от студ.

Моята жена хукна по моловете веднага, дрехите и обувките все не стигат. :D
Мен Молове-ТЕ никак не ме вълнуват, да знаеш. Но имаме други сигурни планове,които не споделям тук,но когато станат ще ги споделя с време :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
KameliaTG
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 4:55 pm
Местоположение: Burnaby, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от KameliaTG »

Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tonich »

KameliaTG написа:Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
http://forum.vanbg.com"
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ivandaman »

tonich написа:
KameliaTG написа:Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
http://forum.vanbg.com"
That forum has been dead for years.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tonich »

ivandaman написа:
tonich написа:
KameliaTG написа:Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
http://forum.vanbg.com"
That forum has been dead for years.
Да де, ама поне три - четири пъти в годината съобщават а за БГ събития в региона, като например тези:
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1846"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1847"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1767"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1809"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1855"

и т.н.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

KameliaTG написа:Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
Има българска общност, но нямам идея къде и на колко време си организират срещи. В края на последното лято имаше "Българско барбекю" в един парк в Ню Уестминстър. Не беше зле :) Имаше и хоро :)
Между другото, аз за 7 месеца тук съм срещал само готини българи. Аа, и два пъти съм се запознавал като чуя българска реч :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tonich »

fighter написа: ..аз за 7 месеца тук съм срещал само готини българи...
Това е така, защото не си ме срещал мен още. :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

tonich написа:
fighter написа: ..аз за 7 месеца тук съм срещал само готини българи...
Това е така, защото не си ме срещал мен още. :rofl:
:rofl:
Ми то не е късно да те срещна. Тази седмица в сряда и четвъртък почивам, може да пием по кафе.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

fighter - :clap: темата ти е добра ,началото е обещаващо- какво ти е впечатлението след няколко месеца вече?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Marto »

simeonovi написа:Знаеш ли какво гадно чуство е да живееш някъде за голям период от време без да си сигурен кога ще имигрираш или дали въобще ще можеш. От личен опит пиша.
Toва е несъмнено така. От друга страна, имам личен опит и от САЩ, и от Канада. Само че в Канада не беше толкова стресиращо - имиграционният режим тука е къде къде по-логичен, предвидим и човешки.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

tanyatais написа:fighter - :clap: темата ти е добра ,началото е обещаващо- какво ти е впечатлението след няколко месеца вече?
Все повече харесвам Ванкувър. Спокойно място за живеене е, климата е чудесен, освен ако не мразиш дъжда. Има всичко от цял свят. Аз понеже не съм расист и пъстротата тук ми допада.
Ако трябва да говорим за работа и възможности, тук са много ценни инженерите по автоматизация, авто механици, всичко което е свързано с плъмбинг, електришън, дърводелство. Ако сте инициативни, частния бизнес може да ви носи много хубави пари, стига да го работите добре. Разни хранителни магазинчета, заведения за бързо хранене, кафенета се убиват от работа. И това е причината да изглеждат толкова невзрачно, просто собственика си казва "За какво да правя ремонти и освежавания след като то и така е пълно заведението".
Вероятно има още страшно много възможности, просто трябва някой "да ти отваря очите".
Мен нещата ме завъртяха така, че в момента работя в бранш, дето никога не съм работил преди това. За щастие е добре платен в цял свят - печатарството. Печатащите преси са суперструктури и моята цел беше да се преборя да стана част от екипажа на такава уебпреса. Не беше лесно, защото има много терминология, а английския ми все още не е нужното ниво. Понеже работя на 12 часови смени и нямам възможност да ходя на курсове по език, уча го чрез повече разговори.
Има много места около Ванкувър където да се разходи и релаксира човек, не пропускаме възможност да отидем в някой от околните паркове. Концерти също има много, на 27-и март ще отидем на Боб Сигър в Роджърс Арина.
Контакти с други българи също не ни липсват, често се събираме на ракийка :)
Аз лично смятам, че направихме точния избор с идването ни във Ванкувър.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от simeonovi »

fighter написа:
tanyatais написа:fighter - :clap: темата ти е добра ,началото е обещаващо- какво ти е впечатлението след няколко месеца вече?
Все повече харесвам Ванкувър. Спокойно място за живеене е, климата е чудесен, освен ако не мразиш дъжда. Има всичко от цял свят. Аз понеже не съм расист и пъстротата тук ми допада.
Ако трябва да говорим за работа и възможности, тук са много ценни инженерите по автоматизация, авто механици, всичко което е свързано с плъмбинг, електришън, дърводелство. Ако сте инициативни, частния бизнес може да ви носи много хубави пари, стига да го работите добре. Разни хранителни магазинчета, заведения за бързо хранене, кафенета се убиват от работа. И това е причината да изглеждат толкова невзрачно, просто собственика си казва "За какво да правя ремонти и освежавания след като то и така е пълно заведението".
Вероятно има още страшно много възможности, просто трябва някой "да ти отваря очите".
Мен нещата ме завъртяха така, че в момента работя в бранш, дето никога не съм работил преди това. За щастие е добре платен в цял свят - печатарството. Печатащите преси са суперструктури и моята цел беше да се преборя да стана част от екипажа на такава уебпреса. Не беше лесно, защото има много терминология, а английския ми все още не е нужното ниво. Понеже работя на 12 часови смени и нямам възможност да ходя на курсове по език, уча го чрез повече разговори.
Има много места около Ванкувър където да се разходи и релаксира човек, не пропускаме възможност да отидем в някой от околните паркове. Концерти също има много, на 27-и март ще отидем на Боб Сигър в Роджърс Арина.
Контакти с други българи също не ни липсват, често се събираме на ракийка :)
Аз лично смятам, че направихме точния избор с идването ни във Ванкувър.
Браво бе, шапка ти свалям. А дано повече имигранти като теб да идват.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

fighter написа:
tanyatais написа:fighter - :clap: темата ти е добра ,началото е обещаващо- какво ти е впечатлението след няколко месеца вече?
Все повече харесвам Ванкувър. Спокойно място за живеене е, климата е чудесен, освен ако не мразиш дъжда. Има всичко от цял свят. Аз понеже не съм расист и пъстротата тук ми допада.
Ако трябва да говорим за работа и възможности, тук са много ценни инженерите по автоматизация, авто механици, всичко което е свързано с плъмбинг, електришън, дърводелство. Ако сте инициативни, частния бизнес може да ви носи много хубави пари, стига да го работите добре. Разни хранителни магазинчета, заведения за бързо хранене, кафенета се убиват от работа. И това е причината да изглеждат толкова невзрачно, просто собственика си казва "За какво да правя ремонти и освежавания след като то и така е пълно заведението".
Вероятно има още страшно много възможности, просто трябва някой "да ти отваря очите".
Мен нещата ме завъртяха така, че в момента работя в бранш, дето никога не съм работил преди това. За щастие е добре платен в цял свят - печатарството. Печатащите преси са суперструктури и моята цел беше да се преборя да стана част от екипажа на такава уебпреса. Не беше лесно, защото има много терминология, а английския ми все още не е нужното ниво. Понеже работя на 12 часови смени и нямам възможност да ходя на курсове по език, уча го чрез повече разговори.
Има много места около Ванкувър където да се разходи и релаксира човек, не пропускаме възможност да отидем в някой от околните паркове. Концерти също има много, на 27-и март ще отидем на Боб Сигър в Роджърс Арина.
Контакти с други българи също не ни липсват, често се събираме на ракийка :)
Аз лично смятам, че направихме точния избор с идването ни във Ванкувър.
Благодаря ти-постовете ти са като слънчев лъч във форума!Само напред и много късмет и успехи ви желая! :handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

simeonovi написа:Браво бе, шапка ти свалям. А дано повече имигранти като теб да идват.
То идват, не е като да не идват, ама на няколко такива се намира и по един дето основната му работа е да обяснява на такива като файтъра колко са прости, че са се забили в "бейзмъна" при индийците, в най-скъпия град. :D
Публикувай отговор