Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

Здравейте приятели,
Имахме няколко насърчения от местните доктори/Албърта/ за това детето ни да взима витамин Д3(D3), че в Канада нямало достатъчно слънце и всички малки деца трябвало да го взимат.
Въпросът ми е към всички родители които са имали родени деца тук на канадско дали са имали такива препоръки от местните медици? Давали ли сте Д3 на децата си? От колко рано започнахте да го давате? Има ли такива които не са давали? Имали ли сте проблеми с недостига му? И защо да не се дава направо калций ами витамин Д3?
Ще съм благодарен на всяко компетентно мнение по въпроса.
Благодаря от сърце.
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от optics »

От витамин Д3 не разбирам и дано има други да се изкажат по въпроса, но да кажеш че в Канада няма достатъчно слънце е все едно да кажеш, че на Земята няма достатъчно слънце. Има инфо по нета кой канадски град средно колко слънчеви дни има.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

То по мое мнение слънцето си го има и слънчевите лъчи по земята са в изобилие ама какво да направя като така се изразяват от здравните институции.
Витамин Д3 има важно значение за обмяната на калций и фосфор в организма с помощта на слънчевите лъчи. Има много информация за него в интернет както и за това къде колко слънце огрява и т.н. Без него не можем това е ясно. Молбата ми е всеки който е имал бебе и е минал по този път да изрази мнение за да стигнем до някакъв извод дали има нужда да го даваме на децата си или да сме спокойни, че те могат да си го набавят от слънчевите лъчи. А, че тук зимите са по дълги и студени и прекарваме по-малко време на открито отколкото в България например мисля, че всеки ще ме подкрепи.
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

Колкото и калций и фосфор да даваш под формата на таблетки, той просто ще си минава през червата и ще се отделя от долния край на храносмилателната система, ако в организма няма необходимото количество 1,25- дихидроксихолекалциферол. Последното е производно на холикалциферол (витамин Д3), който от своя страна или се поема или се образума от ултравиолетово облъчване от слънцето. Освен това витамин Д3 намалява отделянето на фосфор и калции от бъбреците и по този начин контролира нивото им в извънклетъчната среда на организма. Има влияние върху паратироидната жлеза, която пък е преко всързана с баланса на фосфор и калций.

Колкото и да е странно в Канада няма дастатъчно слънце през зимата, тъй като е на север и дните са къси.

PS: Сега това, което ми е супер интересно е защо едно мнение (обикновенно анонимно) е по-меродавно от това на лицензиран педиатър ? Защо просто не послушаш лекаря на детето - той знае със сигурност много повече и от мен и особено от теб......
Не е практично да питаш в bgmama как да си гледаш детето в Канада, защото средата е много различна и нуждите съответно също. Да ви е живо и здраво.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

Peace-Lover написа: Витамин Д3 има важно значение за обмяната на калций и фосфор в организма с помощта на слънчевите лъчи..
Това е много объркано мнение.....Витамин Д3 няма нищо общо с обмяната на калций и фосфор в организма, но има общо със слънчевите лъчи, защото се образува в кожата при ултравиолетово облъчване. Когато си навън през зимата на минус 20 колко ли кожа се облъчва изобщо.......
Холикалциферола (витамин Д3) е прекурсор на активната съставка, което има нещо общо с обмяната на калций и фосфор. Организма има много точен и фин механизъм да регулира преминаването на едното в другото и той не се влияе от количеството витамин Д3, което е налично в системата. Тоест може да взимаш и по 10 таблетки на ден, но ако имаш нужда само от половинка, останалото се изхвърля, тоест предозирането е трудно. Ако обаче няма достатъчно холикалциферол, тогава цялата каскада страда и се получава или рахит в детска възраст или остеомалация при възрастни индивиди.
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

Пъмпи много благодаря за страхотните мнения звучат доста добре обосновани.
Дано се включат и други родители.
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от azzura »

Ако не искаш да даваш на детето си хапчета, можеш да го храниш с повече риба, яйца, черен дроб.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от IRA »

Да всички педиатри го препоръчват. Аз не съм давала.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от seeker »

Здравейте,
Ние в България също давахме капки през зимата. Това, което помня е, че витамин Д може да се натрупва в организма и затова се внимава с количеството.

Интересен е въпросът: защо хората вече нямат доверие на лекарите.

http://news.ibox.bg/news/id_1675288997

Интересни линкове има при коментариите. Аз само ще добавя, че има лекари и лекари, а дипломата, сама по себе си, не създава човека и неговото съзнание, морал и т.н.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Independent »

Витамин Д се препоръчва на деца, хранени с кърма. Счита се, че в комерсиалните формули има достатъчно витамин Д и няма нужда той да се дава допълнително.

И на мен ми е много чудно защо хората се доверавят на анонимни писаници в интернет форум, но не и на лекар, когото виждат лице в лице. :o
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Joya »

Давам и съм давала редовно витамин Д, децата ми от 5-тия ден след раждането, са по цял ден на вън, дори и на студ се излиза. Родени са и са живяли в България. Витамин Д е много важен, стимулира имунитета, и е профилактика и срещу рак, колкото и странно да звучи. Има доста нови открития за витамин Д-то, далеч от едно времешните. Аз също пия витамин Д, доста високи дози(предписани от лекар), има лаборатории в които можеш да си направиш изследване, дали си го предозирал. Аз правих, въпреки високите дози, не съм. Ако се поразровиш, ще намериш доста интересни факти за витамин Д, в не безизвестният форум бг-мама, също има много интересна тема.
Лятото е излишно да се дава, но зима, есен и пролет, според мен е наложително, защото детето ти може да е 2 часа навън, на слънце, но навлечено с дрехи и шапки, а витамин Д, сеприема през кожата.
Не ми е професионално мнението, както се вижда, но следвам препоръките на лекаря, и това което съм чела, и съм доволна.
Аз също подкрепям мнението, да се слуша лекаря, ако имаш съмнение за него, смени го.
Истината за мен, не е истина за другите.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Тоест може да взимаш и по 10 таблетки на ден, но ако имаш нужда само от половинка, останалото се изхвърля, тоест предозирането е трудно.
Ето и отговора на въпроса защо хората търсят мнение и в нета, а не вярват само на личния доктор. Като се има в предвид, че Pumpy е медицинско лице!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от seeker »

Уточнявам, че нашите деца бяха кърмени. Нещо повече - до 6-тия месец баха само на кърма. Никога не сме използвали изкуствени храни.
Independent написа:...когото виждат лице в лице.


Няма да изброявам колко мръсници и мошеници съм срещал лице в лице. Тук дебело подчертавам, че не наричам лекарите мръсници и мошеници.
Ще приведа само един малък пример. Поръчвам в една от аптеките, тук, едно лекарство. Аптекарят си записа телефона ни. Бях новопристигнал и в началото обърках една цифра, но се поправих. Видях, че аптекарят също поправи грешката. Няколко дена нямаме обаждане. Жена ми отива да пита какво става и аптекарят ѝ казва: Съпругът Ви не ми остави никакъв телефон! Тук става въпрос само за ... лека неетичност.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от optics »

Pumpy,
до каква възраст се дава витамин Д3 за да компенсира по-малкото UV ?
Мерси.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

"Тя простотията ходи по хората не по гората" Това последното по повод коментарите под статията.
Ето ви цитат от научна книга, а не Уикипедия. Всеки сам преценява за себе си в крайна сметка:
The human papilloma viruses (HPVs) are part of the papovavirus family. They are DNA (double-stranded) viruses with a spheric virion measuring 50 nm in diameter. Structurally they consist of a nucleocapsid without an outer envelope. Based on analysis by DNA sequencing, nearly 100 HPV subtypes have been identified to date. These have been grouped according to the specific diseases in which the clusters of subtypes are found. HPV exhibits tropism for epithelial cells and is found in normal oral mucosa, presumably in a latent stage, and in many other benign, premalignant, and malignant lesions. Of the different subtypes of HPV, approximately 24 specifically infect genital and oral mucosa. Within the oral cavity the benign clinical entities that contain one or more of the HPV subtypes are squamous papilloma (HPV 6 and 11); verruca vulgaris (HPV 2 and 4); and condyloma acuminatum (HPV 6 and 11). Inverted papilloma (HPV 6, 11, and 16) is sometimes found within the nasal passages and sinuses.

Certain HPV subtypes designated as high-risk subtypes are strongly associated with some dysplastic and neoplastic epithelial lesions. HPV 16, 18, and 31 have been found in 95% of cervical and anogenital cancers.
Публикувай отговор