Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

Ехааа,
Колкото сте бързи.
Много благодаря на всички за отговорите. Благодаря за откровеността ви и да знаете, че колкото и негативни страни да има интернет това хората да могат свободно да комуникират и да споделят мнения е една от най-силните му положителни страни. Много хора говорят за свободата само за да извлекат лични облаги и да хвърлят прах в очите на другите, че са свободни а действителността е далеч по-друга.
Азура, ние в къщи сме вегетарианци, така че това с рибата и дроба няма как да стане, а и все пак по-скоро ме интересува повече за бебетата които така или иначе не приемат още твърда храна.
Ира, ти след като не си давала това отрази ли се по някакъв начин на децата ви? Всичко наред ли беше в супер ранната им възраст? На кърма ли бяха и в Канада ли са родени или другаде?
Търсач, мисля, че всеки в сърцето си е добър и сигурно повечето медицински работници са избрали тази професия за да помагат на хората. Първоначално ние винаги сме водени от инстинкта за самосъхранение на вида, което е любовта. Друг е въпроса кой как е обучен да лекува и на какви правилници се подчинява на работа и какви стъпки и процедури трябва да следва.
Независим, именно това ме интересува, дали в кърмата има достатъчно, а за изкуствените знам, че са пълни с химия. Благодаря.
Джоя, това че си изкарваш децата дори и през зимата и прекарвате много време навън е страхотно! Мнението на един родител дадено от сърце е много ценно и мисля, че всяка истина може да бъде истина и за другите ако те я намерят полезна и им носи положителни резултати. Благодаря.
Кретров и Търсач, аз също работя в областта на медицината. Имам някои познания, но съм сигурен, че колкото повече хора се включат толкова повече истини могат да излязат на яве и също така много други хора които имат нужда могат да се ползват от тях. Да знаете, че всеки дошъл на земята човек греши. Няма перфектни хора. Колкото по-малко съдим и колкото повече търсим доброто у другите, толкова повече добро ще намерим и ще избегнем нежелани конфронтации от които никой от нас хората не се ползва.
Ако се включат повече родители на бебета родени в Канада ще е супер.
Благодаря на всички.
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от miteto »

Peace-Lover написа:Ира, ти след като не си давала това отрази ли се по някакъв начин на децата ви? Всичко наред ли беше в супер ранната им възраст?
Просто от любопитство, какви "отражения" или негативни последствия си представяш, че може да има приемането на един витамин в препоръчаната от лекарите доза?
Иначе в отговор на оригиналния въпрос от първия ти пост - нашият педиатър също го препоръча.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

А как Ира да установи дали има някакви последствия от факта, че не е давала ?
За мен вегетарианците са странни птици. Аз подкрепям напълно законосъобразния начин на живот, но това не става в града, а някъде на село....Няма как да ползваш половината от удобствата на цивилизацията и да се надяваш, че можеш да водиш здравословен живот.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от dimana »

Моите синове (вече над 20-годишни) са пили немски вигантол на времето в България през първата зима.

http://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2 ... %BC%D0%BB-"

Дозировката беше препоръчана от педиатър. Причината : родени в късна есен и бързо наддаващи. Никакви негативни последици нямаше. Бъдете здрави. Не се притеснявайте и спазвайте дозировката, препоръчана от педиатъра.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от edin_potrebitel »

Двете ни деца са само кърмени, не само до 6 месеца, а и доста след това, приемали са витамин Д3 под формата на течна добавка или капки почти от самото им раждане. Дори и родени през лятото бебетата не препоръчва да се излагат директно на слънце и е необходимо да приемат вит. Д, какъвто на практика няма в кърмата. До сега сме срещали различни препоръки от педиатри за количеството на вит. Д3, който трябва да се дава на бебето, но нито един не е казал, че може да не се дава. Познавам човек, преболедувал рахит като дете и не бих рискувал да не давам тази добавка на децата си, особено родени през зимата в Канада.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от IRA »

Аз не знам какви отражения очаквате да видите. Не са имали рахит.
Кърмила съм до 6 месеца, но съм додавла и формула, затова прецених ,че не искам да им давам допълнително витамин Д, то тъй или иначе го има във формулата. Те наскоро тук пуснаха витамин Д в концентриран вариант т.е една капка е достатъчно, преди това трябваше да гъчим бебето с 1 мл захарен разствор.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

IRA написа: Кърмила съм до 6 месеца, но съм додавла и формула.....
А ето го и разковничето ;). Значи всъщност си давала, но не специално, а като част от млякото.....
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Independent »

Първо, да уточня, че не съм медицинско лице и това, което знам, го знам от лекари (нашата педиатърка предимно).

1. Вит Д е едно от нещата, които НЕ преминават в кърмата. Майката колкото и да поема, това по никакъв начин не се отразява на бебето.
2. Кожата на бебетата е невероятно чувствителна и не се препоръчва продължително излагане на слънце без защитен крем. Защитният крем от своя страна значително намалява вит Д, който се изгражда в следствие от слънчевите бани
3. Недостиг на вит Д в много ранна възраст причинява много гадни неща - фонтанелка, която не може да се затвори, изкривени кости и стави, деформираност.

Като се имат предвид тия трите точки, за мен нямаше никакво колебание дали да го давам или не.

Колкото до това колко мръсници и мошеници имало. Ако не можеш да прецениш дали един лекар, когото виждаш лице в лице, е кадърен, много интересно как ще прецениш абсолютно непознати в интернет, дето и гласа им не можеш да чуеш.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

Independent написа:..... Ако не можеш да прецениш дали един лекар, когото виждаш лице в лице, е кадърен, много интересно как ще прецениш абсолютно непознати в интернет, дето и гласа им не можеш да чуеш.
:y: :y: :y:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Павел »

Един вегитарианец да пита за вредата от витамин Д е все едно един колорадски джоукър да пита за вредата от миризмата на барут в киносалоните.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от seeker »

Здравейте,

Peace-Lover, благодаря за житейските съвети, ще ги имам предвид. Надявам се, че събра впечатления.

Не обичам да разтягам локуми, предпочитем фактите. Обикновено прескачам повечето теми, но медицинските ме касаят лично и затова изказвам становище. Не се правя на ясновидец, нито искам да споря с медицински лица, деца на медицински работници и други заинтересовани лично. Да, не мога да преценя веднага колко може един лекар и мисля, че никой не може. Тази преценка изисква време. Изисква запознаване с факти, информация и др. неща, които се намират включително и в Интернет. Няма да коментирам сега разликата между думи и писано слово. Никога не съм казвал, че съм способен да преценя хората без да ги видя. Просто събирам информация за размисъл.
За съжаление не съм расал в парник, където всичко е "cool". Живял съм сред хората и съм видял някои неща. Твърдо съм против наивното отношение към сериозни неща, каквото е здравето на хората и особено това на децата. Не живея с илюзията, че всички са добронамерени. Ако само това остане в съзнанието на хората, докато четат значи не съм си губил времето. Нито казвам, че трябва да подозираме всеки. Казвам, само че имаме глави на ременете си и би трябвало да ги изполваме, а не да приемаме всичко на доверие.

Два въпроса, за които не чакам отговор: 1. Как си отиде Майкъл Джексън. 2. Как си отиде Висоцки.

Държа да бъда разбран правилно - не търся повод за спорове, нито искам да се заяждам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от optics »

seeker написа: Два въпроса, за които не чакам отговор: 1. Как си отиде Майкъл Джексън. 2. Как си отиде Висоцки.

Аслъ !!!
Хубави въпроси, само дето отговорите може да са диаметрално противоположни взависимост от предварителната нагласа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

Mили хора,
Благодаря ви, че си отделихте от времето да пуснете по някое мнение. Явно май всеки е давал Д3 допълнително под някаква форма. Вярвам ви, че всичко което сте написали е истина и не се съмнявам ни на-малко в това. Вие сте прекрасни и сте се опитали да помогнете на толкова много хора в този форум с мненията си и аз високо оценявам това. Някои са натрупали хиляди мнения и вие знаете какво означава това - стотици часове прекарани във форума с надеждата да помогнете на някой който очаква вашия отговор.
На критиците няма да отговарям, защото всеки разумен човек знае, че от спора не се ражда нищо добро.
Относно вегетарианството - ще пусна една тема под шипковия храст та всеки който желае да може да се изкаже и по този въпрос.

P.S.
Някой замислял ли се е как в миналото са оцелявали хората когато е нямало хапчета, или в още по-далечното минало когато медицината е била на съвсем друго ниво, Нима всички са се раждали и са израствали рахитични и болни?
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от azzura »

Ами да, замисляла съм се :D
Тогава разбрах защо ескимосите например ядат суров черен дроб :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

Защо ли не съм изненадан от посоката на темата. Да замислял съм се:
- не са живяли в отоплени жилища, а на сред полето/гората;
- не са вадели храната от хладилника, а от животните и полето;
- не са получавали цялата химия от околната среда, а са живели много по природосъобразно;
и т.н.

Много се забавлявал когато пациент ми каже "ама дядо ми умря на 90 и нямаше един развален зъб" Е да, ама дядо ти колко често е ял шоколад и е пил кока кола ?????

Та така и дедите ни. Да не говорим, че продължителността на живота преди 100/200 години е била част от днешната, нали. интересно това на какво ли се е дължало ???? На добро здраве сигурно, нали ......Дарвин го е нарекъл "естествен подбор" ако не се лъжа.
Публикувай отговор