РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от IRA »

За жалост и да ни пука нищо не можем да направим.
Аз имам съмнение в умението на японските власти да овлдеят ситуацията, вече го доказаха, че не умеят.
Също така не им вярвам, имат навика да крият информяция.
Аз чат-пат хвърлям по едно око тук - http://fairewinds.com/fukushima"
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ablood »

yahoo написа:Но в Квебек каква е нуждата и че да е толкова населено чак до полюса та да нямаше къде да го построят за да е далеч от двата най-големи града, а той точно между тях - ако стане нещо да се приключи с цялата провинция!
Това обикновенно мрънкане ли е, или наистина си задаваш въпрос?

Защото едва ли са построили ядрен реактор на възлово място без причина. Това не е проект спретнат от два-трима глупаци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ivandaman »

Да се върнем към темата
Ivan1007 написа:
По канадското крайбрежие няма защо и няма как да се правят подобни изследвания,
Признавам че не разбирам нищо от атомна технология, но пък смея да твърдя че имам "common sense" .. При положение че се довличат отпадъци, мотори и цели лодки от фукушима на канадският бряг, мисля че не би било кой знае колко лоша идея да се направи и едно изследване и на водата и на рибките които плуват в нея и от които населението похапва..
Ivan1007 написа: Защото факта колко тона замърсена с радиоактивни частици вода са се излели в океана няма никакво значение ....
Още едно доста смело твърдение, с което бих си позволил да не се съглася напълно..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:Признавам че не разбирам нищо от атомна технология, но пък смея да твърдя че имам "common sense" .. При положение че се довличат отпадъци, мотори и цели лодки от фукушима на канадският бряг, мисля че не би било кой знае колко лоша идея да се направи и едно изследване и на водата и на рибките които плуват в нея и от които населението похапва..
Ivan1007 написа: Защото факта колко тона замърсена с радиоактивни частици вода са се излели в океана няма никакво значение ....
Още едно доста смело твърдение, с което бих си позволил да не се съглася напълно..
Проблемът с "common sense" e, че обикновенно не е common. ;)
Основния траен радиоактивен изотоп изпуснат и от Фукушима и от Чернобил е Cs137, който ако не попадне в живи организми се отмива с дъждовете и повърхностните води и попада в океана, където се разсейва, а не се концентрира. Тия отломки дето са довлечени са измити много добре по пътя си през океана.

Няма значение количеството на замърсена вода.

Дали ще изсипеш едно кило сол в океана директно, дали ще разтвориш тази сол в 10 литра вода и тогава я изсипеш в океана, дали ще разтвориш солта в 100 литра вода и тогава я изсипеш в океана е все едно и също - имаш едно кило сол повече в океана като резултат.

Същото е и с Cs137 - от значение е активността на Cs137 попаднала в океана, а не количеството вода, която е отишла с него.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от IRA »

Викаш давай да изливамe, океана голям, може да поеме още.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от Ivan1007 »

IRA написа:Викаш давай да изливамe, океана голям, може да поеме още.
Кой вика?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от Koko »

ivandaman написа:
Признавам че не разбирам нищо от атомна технология, но пък смея да твърдя че имам "common sense" .. При положение че се довличат отпадъци, мотори и цели лодки от фукушима на канадският бряг, мисля че не би било кой знае колко лоша идея да се направи и едно изследване и на водата и на рибките които плуват в нея и от които населението похапва..
Тези дни гледах интересен телевизионен репортаж в който американските журналисти коментираха че никой не може да прецени колко точно отпадъци плуват към Тихоокенското крайбрежие на Северна Америка, нито може да се предвиди точно къде ще бъдат изхвърлени на брега. Също така, коментираха че отпадъците не са радиоактивни, доколкото цунамите ги отнесе в океана преди да стане аварията във Фукушима, но от друга страна е доста вероятно носещите се отломки да са токсични и да крият други рискове от отравяне на океана, а и на брега където бъда изхвърлени.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ablood »

Мотори от Фукушима?

Не били мотори, а един мотор. И не бил от Фукушима а от Ямамото. :D

Common sense...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ivandaman »

Ах ясно,

Това че е бил само един мотор и не от Фокушима а от някакъв друг град напълно неутрализира аргумента..

А явно и не знаеш значението на израза "common sense"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ablood »

В твоя слочай "common sense" е вдъхновение за демагогия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ivandaman »

ablood написа:В твоя слочай "common sense" е вдъхновение за демагогия.

Няколко човека учтиво те помолиха да не коментираш мненията им.. Все още не мисля да последвам примера им и да стигам до тази крайност, но напълно ги разбирам..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ablood »

Аха. Издънихме се, нацупихме се и заплашваме с развалено приятелство.

Ако не се увличаш в преувеличаване и украсяване на истината ще имаш само позитивни, приятелски коментари от мен. :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ivandaman »

ablood написа:Аха. Издънихме се, нацупихме се и заплашваме с развалено приятелство.

Ако не се увличаш в преувеличаване и украсяване на истината ще имаш само позитивни, приятелски коментари от мен. :y:

Човек за кви издънки бълнуваш бе.. Споменал съм нещо което съм видял в пресата преди няколко седмици.. ОК може да съм забравил или объркал някой детайл, но не мисля че това като цяло омаловажава аргумента.

Има ли мотор от Япония довлечен от океанските течения на тихоокеанският бряг в Канада? Има
Има ли лодка довлечена от същите течения? Има
Има ли тонове отпадаци от разрушени от земетресението в Япония сгради на Канадският бряг? Има

Е къде е издънката..??? Ти издребняваш и се концентрираш на незначителните детайли, след което ги извърташ така че да изместиш фокуса от основната дискусия в темата.

Това според мен е контрапродуктивен принос .. ако въобще може да се нарече принос..

Пример:

Човек разстрелян с пистолет с четири куршума в главата, в следствие на което починал..

Ablood контрира че не било пистолет а ми револвер а един от четерите куршума не бил в главата а ми в челото.. Следователно твърденията че човека умрял са преувеличени ??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от ablood »

Хм. Когато твърдиш, че бил довлечен повече от един мотор (а е бил един) от мястото на изтичане на радиация (а не от град на 80 км от там) не трябва да се изненадваш, че предизвикваш възмущение. Тоест не били четири куршума, а един. И не в главата а в задника.

Съзнавам, че понякога издребнявам (:handshake:) , вместо търпеливо да игнорирам, когато някой украсява истината, за да акцентира върху позицията си. Просто не ми е в кръвта да отговарям с контра-преувеличения.

А по темата - вие имате ли си идея колко е голям и дълбок Тихия океан? За да се вдигне значително радиацията в BC, Япония трябва вече да е изпарена.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: РАДИАЦИЯ?? На никой ли не му дреме??

Мнение от Странджата »

Oххх....Блъди,щом пишеш значи всичко си е на мястото! :)
Публикувай отговор