Супер Виза

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
g.todorova
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 7:39 am

Супер Виза

Мнение от g.todorova »

Здравейте,
Искам да попитам има ли вече хора, чиито родители са кандидатствали за супер виза. Интересува ме за колко време получихте отговор, къде направихте застраховка, с какви документи доказахте доход, с какви документи родителите ви доказаха доход и връзки в България, колко годишна виза са получили или пък ако е получен отказ какъв е бил мотивът. Всякаква информация и впечатления ще са полезни!
Благодаря Ви!
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Супер Виза

Мнение от JennyAnyDots »

Какво е "Супер Виза" - виза за многократно влизане ли?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Супер Виза

Мнение от roumensp »

JennyAnyDots написа:Какво е "Супер Виза" - виза за многократно влизане ли?
http://www.cic.gc.ca/english/visit/supervisa.asp"
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Супер Виза

Мнение от jovani »

Между другото за пръв път тази година реших да поканя единият от родителите си в Канада (другият е зает и не може да дойде тази година). Трябва да се има в предвид, че родителите ми са пътували в много държави по света - били са в почти всички страни от Западна Европа през 80-те години, а също и в доста държави от близкият изток, Африка и повечето бивши соц. страни от Източна Европа, но никога не са пътували до Северна Америка.
Е като видях какви документи се изискват и се хванах за главата - все едно, че подават апликация да имигрират. То не са банкови извлечения, застраховки, декларации, документи за имоти, описание на това къде са работили, роднините им до 9-то коляно, покани - нотариално заверени, писма от работодатели, писма от данъчни, преводи, легализации, щуротии - всичко това, приложено с паспорта се праща в Букурещ (при което ти държат паспорта, или рискуваш да го загубиш по пътя, което е незаконно в повечето страни по света - никъде в предишните им пътувания никой не е имал право да им задържа паспорта, освен ако не си обвинен в криминално деяние).
Само като се сетя, как навремето (преди да влезем в ЕС) взимах работна виза за Италия само с едно писмо от работодател (и пак ме дразнеше, че се чака много на опашка), или пък в Малта пристигнах с покана и 2 снимки и ми издадоха виза на летището... В момента всеки Българин може да се качи на евтин самолет за 30-тина евро, да пие едно кафе или да обядва в Париж и да се прибере само с една лична карта в джоба.

В Канада ти издават виза все едно, че си американски шпионин, влизащ във Нацистка Германия по време на втората световна война.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Супер Виза

Мнение от roumensp »

jovani написа:В Канада ти издават виза все едно, че си американски шпионин, влизащ във Нацистка Германия по време на втората световна война.
Ами от такава държава сме, 'кво да правиш. За немалък брой държави има безвизов режим.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Супер Виза

Мнение от pumpy »

jovani написа:Между другото за пръв път тази година реших да поканя единият от родителите си в Канада (другият е зает и не може да дойде тази година). Трябва да се има в предвид, че родителите ми са пътували в много държави по света - били са в почти всички страни от Западна Европа през 80-те години, а също и в доста държави от близкият изток, Африка и повечето бивши соц. страни от Източна Европа, но никога не са пътували до Северна Америка.
Явно в Канада гореизброените държави не са на особен почет. Когато майка ми и баща ми кандидатстваха за канадска виза, просто си пратиха паспортите. Вутре имаше американска и австралийска виза, валидни по това време визи. След 2 седмици им върнаха паспортите със съответната канадска виза положена. Без въпроси, без усложнения.

BTW нали се сещах кои хора получаваха паспорти и изходни визи през 80 години в България ;) Казвам ти от личен опит. Има основание канадците да са малко подозрителни.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Супер Виза

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:Между другото за пръв път тази година реших да поканя единият от родителите си в Канада (другият е зает и не може да дойде тази година). Трябва да се има в предвид, че родителите ми са пътували в много държави по света - били са в почти всички страни от Западна Европа през 80-те години, а също и в доста държави от близкият изток, Африка и повечето бивши соц. страни от Източна Европа, но никога не са пътували до Северна Америка.
Явно в Канада гореизброените държави не са на особен почет. Когато майка ми и баща ми кандидатстваха за канадска виза, просто си пратиха паспортите. Вутре имаше американска и австралийска виза, валидни по това време визи. След 2 седмици им върнаха паспортите със съответната канадска виза положена. Без въпроси, без усложнения.

BTW нали се сещах кои хора получаваха паспорти и изходни визи през 80 години в България ;) Казвам ти от личен опит. Има основание канадците да са малко подозрителни.
Е, ти си специален случай и винаги си готов да кажеш на черното - бяло.
На мен 3-ма познати ми обясняваха по 3 пъти как се изкарвала Канадска виза докато разбера всички врътки. Може и да съм предобрил с документите, но да ти кажа честно не знам и за какво да идват родителите ми - да видят 4-5 забележителности в Торонто, при положение, че са били в Париж, Рим, Венеция, Берлин, Бон, Барселона, Мадрид, Амстердам, Брюж, Монако, Марсилия, Ница, Пиза, Модена, Москва и къде ли още не.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Супер Виза

Мнение от pumpy »

jovani написа:..... но да ти кажа честно не знам и за какво да идват родителите ми - да видят 4-5 забележителности в Торонто, при положение, че са били в Париж, Рим, Венеция, Берлин, Бон, Барселона, Мадрид, Амстердам, Брюж, Монако, Марсилия, Ница, Пиза, Модена, Москва и къде ли още не.
Моите идват за да видят нас и внуците си. Другото няма да го коментирам.

По темата: мен малко ме смущава въпроса с медицинските изследвания, за получаване на тази виза. Аз не виждам начин баща ми да го мине този преглед, което значи, че старата форма на виза за до6 месеца престой е по-благоприятна за някои случай. Браво все пак, че има и други възможности. Това, което е интересно е сподели някой къде и каква застраховка е намерил за посетителите в случая. Според мен това ще е тънкия моментс в случая.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Супер Виза

Мнение от Павел »

jovani написа:Между другото за пръв път тази година реших да поканя единият от родителите си в Канада (другият е зает и не може да дойде тази година). Трябва да се има в предвид, че родителите ми са пътували в много държави по света - били са в почти всички страни от Западна Европа през 80-те години, а също и в доста държави от близкият изток, Африка и повечето бивши соц. страни от Източна Европа, но никога не са пътували до Северна Америка.
Е като видях какви документи се изискват и се хванах за главата - все едно, че подават апликация да имигрират. То не са банкови извлечения, застраховки, декларации, документи за имоти, описание на това къде са работили, роднините им до 9-то коляно, покани - нотариално заверени, писма от работодатели, писма от данъчни, преводи, легализации, щуротии - всичко това, приложено с паспорта се праща в Букурещ (при което ти държат паспорта, или рискуваш да го загубиш по пътя, което е незаконно в повечето страни по света - никъде в предишните им пътувания никой не е имал право да им задържа паспорта, освен ако не си обвинен в криминално деяние).
Само като се сетя, как навремето (преди да влезем в ЕС) взимах работна виза за Италия само с едно писмо от работодател (и пак ме дразнеше, че се чака много на опашка), или пък в Малта пристигнах с покана и 2 снимки и ми издадоха виза на летището... В момента всеки Българин може да се качи на евтин самолет за 30-тина евро, да пие едно кафе или да обядва в Париж и да се прибере само с една лична карта в джоба.

В Канада ти издават виза все едно, че си американски шпионин, влизащ във Нацистка Германия по време на втората световна война.
Достаточно е да пратиш до консулството снимки на ягуарите, ланците и пердетата, за да се дигне лично генералния консул до София, където да постави визата на място.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Супер Виза

Мнение от jovani »

Павел написа:
jovani написа:Между другото за пръв път тази година реших да поканя единият от родителите си в Канада (другият е зает и не може да дойде тази година). Трябва да се има в предвид, че родителите ми са пътували в много държави по света - били са в почти всички страни от Западна Европа през 80-те години, а също и в доста държави от близкият изток, Африка и повечето бивши соц. страни от Източна Европа, но никога не са пътували до Северна Америка.
Е като видях какви документи се изискват и се хванах за главата - все едно, че подават апликация да имигрират. То не са банкови извлечения, застраховки, декларации, документи за имоти, описание на това къде са работили, роднините им до 9-то коляно, покани - нотариално заверени, писма от работодатели, писма от данъчни, преводи, легализации, щуротии - всичко това, приложено с паспорта се праща в Букурещ (при което ти държат паспорта, или рискуваш да го загубиш по пътя, което е незаконно в повечето страни по света - никъде в предишните им пътувания никой не е имал право да им задържа паспорта, освен ако не си обвинен в криминално деяние).
Само като се сетя, как навремето (преди да влезем в ЕС) взимах работна виза за Италия само с едно писмо от работодател (и пак ме дразнеше, че се чака много на опашка), или пък в Малта пристигнах с покана и 2 снимки и ми издадоха виза на летището... В момента всеки Българин може да се качи на евтин самолет за 30-тина евро, да пие едно кафе или да обядва в Париж и да се прибере само с една лична карта в джоба.

В Канада ти издават виза все едно, че си американски шпионин, влизащ във Нацистка Германия по време на втората световна война.
Достаточно е да пратиш до консулството снимки на ягуарите, ланците и пердетата, за да се дигне лично генералния консул до София, където да постави визата на място.
Или да пробвам номера на Пумпи - пращат паспорти с 2 други визи, без никакви други документи и чакат да им се обадят по телефона и да ги питат каква виза им трябва и за колко време...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Супер Виза

Мнение от roumensp »

jovani написа:Или да пробвам номера на Пумпи - пращат паспорти с 2 други визи, без никакви други документи и чакат да им се обадят по телефона и да ги питат каква виза им трябва и за колко време...
Какво се правиш на изненадан, за пръв път ли чуваш че канадска виза много по-лесно се получава, ако вече имаш валидна US виза ? Логиката е проста - щом си успял да се промъкнеш през американската цедка (която е по-ситна от канадската), едва ли има нещо, което би представлявало проблем за получаване на канадска виза. Просто приемат на доверие работата на колегите си от US, това е.

Знаеш ли как съм си вадил канадска виза докато бях на работна виза в US - отивам сутринта в консулството, без апойнтмънт, попълвам формите на място, подавам ги, питат ме 1-2 въпроса, после чакам един-два часа и горе долу в 1-2 часа следобед си получавам паспорта с визата. Това беше преди доста години, разбира се, сега може и да са позатегнали нещата, не знам ...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Супер Виза

Мнение от jovani »

Аз не се кахъря дали "лесно" или "трудно" ще издадат визата - почти 100% съм убеден, че няма да има проблеми да получи виза.
Това от което се оплаках е че има прекалено много формуляри и изискват прекалено много ненужна информация.
Странно защо винаги се опитвате да извъртате темата, когато засегнатият проблем не ви изнася?
Няма начин родителите на Пумпи да са получили виза само с изпращането на един паспорт с две други визи в него.
Освен в приказки от 1001 нощи.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Супер Виза

Мнение от roumensp »

jovani написа:Странно защо винаги се опитвате да извъртате темата, когато засегнатият проблем не ви изнася?
??? Защо да не ми изнася ? Все едно ми е ... освен ако не почнеш да преувеличаваш.
jovani написа:Няма начин родителите на Пумпи да са получили виза само с изпращането на един паспорт с две други визи в него.
Не, няма начин. Но ако са кандидатствали от Щатите, със сигурност са им искали по-малко документи, отколкото се искат от България.

Толкова ли не можеш да разбереш, че на държави като България все още не се гледа с голямо доверение навсякъде по света, затова е цялата тая бумащина. И може би имат основание ... предполагам че си спомняш за историите с нашите цигани във Франция.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Супер Виза

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Няма начин родителите на Пумпи да са получили виза само с изпращането на един паспорт с две други визи в него.
Не, няма начин. Но ако са кандидатствали от Щатите, със сигурност са им искали по-малко документи, отколкото се искат от България.
Между другото и аз имам 2 американски, една австралийска, една сингапурска и една хонг-конг виза в Канадският ми паспорт (с изтекъл срок). Но това няма никакво значение защото в днешно време всичките ви влизания и излизания се записват в база данни (със сигурност в ЕС, Сев. Америка и Комън Уелт, не бих се учудил ако повечето големи страни са вързани към същата база данни). Ако се загледате в мониторите на имиграционните, когато влизате в Канада или България - ще видите всичките си визи и всичките си влизания и излизания в/от дадена държава през последните 10-тина години.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Супер Виза

Мнение от pumpy »

jovani написа: Няма начин родителите на Пумпи да са получили виза само с изпращането на един паспорт с две други визи в него.
Освен в приказки от 1001 нощи.
Естествено, че не са. Но да си ме видял някъде да се оплаквам, че трябваво да се попълват документи ? Е няма как да вземеш виза ако не им попълниш формуляра, нали ? Другото, което пратиха беше покана от мен и преведен от майка ми акт за собственост. Това е.
Как е възможно от всяко нещо да се мрънка ? Искали адвокати за гаранти, искали банково извлечение, искали незнам си какво си. А ти не искаш ли виза, искаш. Ако не ти изнася, никой не те кара на сила да искаш виза. Когато искаш ще се съобразяваш....
Публикувай отговор