Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kirova1980
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 16, 2012 6:21 pm

Едмънтън

Мнение от kirova1980 »

Здравейте,
някой да пише нещо за този град, как е там?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едмънтън

Мнение от Koko »

kirova1980 написа:Здравейте,
някой да пише нещо за този град, как е там?
Студено
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Едмънтън

Мнение от pavelyankov »

Имат голям mall.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Едмънтън

Мнение от Kan_Tangra »

"Далече е от QC".

(Каквото и да значи това) ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Едмънтън

Мнение от hanasparuh »

Едно голямо село където носят каубойски шапки :D

Ако обичаш вкуса на петрола - там е за теб. Иначе чувам че наемите за апартаменти (дето ги няма) са доста високи заради всички които се опитват да изкарат по някой петро-долар (трудно). От друга страна, безработица там почти няма, но само бачкаш, спиш и гледаш хокей. Не съм ходил там, но познава хора дето ходиха да работят там и след яко бачкане за наколко месеца и мизерни условия за живот се върнаха с пари.
България е моята Родина!
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Едмънтън

Мнение от mortigur »

kirova1980 написа:Здравейте,
някой да пише нещо за този град, как е там?
Какво по точно те интересува. Много престъпност има, това знам иначе е на 300 км от Калгари, който си е доста по добра дестинация, поне според мен и е на 500 от Форт Мак.
Taxation is theft.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Едмънтън

Мнение от arogance »

mortigur написа:
kirova1980 написа:Здравейте,
някой да пише нещо за този град, как е там?
Какво по точно те интересува. Много престъпност има, това знам иначе е на 300 км от Калгари, който си е доста по добра дестинация, поне според мен и е на 500 от Форт Мак.
хахаа

Това с градовете в Канада ми е много тъп въпрос , да ме извинявате.
Вие можете ли да ми кажете как е във Варна или в Бургас? Всеки си знае за себе си.
Свят широк, място има за всеки. Въпроса е - каубойска шапка ли ще носите или френски ще говорите? :devil:
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Едмънтън

Мнение от optics »

Кирова, да беше благодарила на админите че ти преместиха темата от "Бизнес обяви". Егати биснес обявата !

Едмънтън има прави улици.
Като Стара Загора.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Едмънтън

Мнение от ivandaman »

Ето две теми дискутиращи "Едмънтън"


Calgary & Edmonton vs Quebec city


Монтреал-Едмонтон
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Едмънтън

Мнение от YOUPPI »

Ще ме извинявате, ама и там един хокей се играе ... почти като в Монреал :lol:

http://www.nhl.com/ice/standings.htm"
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Едмънтън

Мнение от OILERS »

има два сезона -winter и сonstruction,като първия е около осем месеца.А останалато е скъпи наеми,скъпи къщи,престъпноста си е на ниво,700 долара детска градина.Каква да е работа се намира ама на тези позиции са се укрепили филипинци и вероятноста да си търсиш нова работа след 2-3 месеца е напълно реална.А за почитателите на хладното време един окуражаващ факт-зимата има периоди от по месец че и повече температурата си е около -20 стигала е и до -35.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Едмънтън

Мнение от Marto »

Е, хайде сега, работните места, на които има много филипинци са на мимимални заплати в Тим Хортънс и подобни места. За търсещи такива по-добре да си стоят в Квебек.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Едмънтън

Мнение от OILERS »

Точно за това ми е думата.Ако идваш сега в Канада за първи път или идваш от Канада,но нямаш предварително намерена работа или приятели които да ти помогнат да започнеш нещо по-свястно-отиваш точно там,при филипинците.И не само в Тим Хортънс и Мак Доналдс ,има ги и във всички големи вериги магазини.А пък те са си подли душички(правят си мръсотии и помежду си) и след 2-3 месеца са те хлъзнали вече и тръгваш да търсиш нова работа.А през това време и паричките заминали и както писах по-горе и наемите скъпички(на много гадно място 2 бедрум 850-1000 долара с гарантирано съжителство с бед бъгс).А пък тука българите така си помагаме,че чак нямам думи да го опиша.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Едмънтън

Мнение от todor73 »

VIVARO написа:Точно за това ми е думата.Ако идваш сега в Канада за първи път или идваш от Канада,но нямаш предварително намерена работа или приятели които да ти помогнат да започнеш нещо по-свястно-отиваш точно там,при филипинците.И не само в Тим Хортънс и Мак Доналдс ,има ги и във всички големи вериги магазини.А пък те са си подли душички(правят си мръсотии и помежду си) и след 2-3 месеца са те хлъзнали вече и тръгваш да търсиш нова работа.А през това време и паричките заминали и както писах по-горе и наемите скъпички(на много гадно място 2 бедрум 850-1000 долара с гарантирано съжителство с бед бъгс).А пък тука българите така си помагаме,че чак нямам думи да го опиша.
С риск да ядосам Виваро, все пак няма как да подмина написаното от него, та ето и дилемата от край време, "социализма" в Кебек :D или другото в другата Канада.

Много хора се оплакват, че няма много работа в Кебек, и си е верно, затова бягат в другите провинции, разбирам ги, но какво търсите в големите вериги магазини, Мак Доналд, Тим Хортънс и т.н. Заплатата за тия работи е еднаква навсякъде 10 $ на час (Квебек, Алберта или БС), както и Виваро е написал обаче, живота е по-скъп в Алберта или БС, ... е да, ама има повече работа. Аз не разбирам, какви са тия борби с филипинци по веригите, в Монреал утре ако ида до кварталното ИЖА и дам едно барабско СВ, ще ме вземат на другия ден да подреждам рафтовете и да пълня торбичките на хората, предполагам след месец ще съм на касата и така ... за 10 $ на час.

Мисълта ми е, какво ме топли, че има повече работа, след като един път намерил тази работа (особено за 10 $ на час, ми то по-добре на социал в Кебек, образно казано), ти е все тая, че имало повече работа, в края на месеца получаваш същите пари. Разбира се, ако е за временно по Мак Доналдси, докато си намериш хубава работа, признавам че останалата Канада е по-добре место за търсене на хубава работа.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Едмънтън

Мнение от OILERS »

Нека бъда разбран правилно,това което съм написъл се отнася за хора които пристигат за първи път в Канада и няма кой да им удари едно рамо в началото.А ако и езика не е добър,освен големите вериги магазини и заведения и за жените някои мазазини за дрехи,кой знае какви други опции не виждам.И тъй като тука всичко се гради около нефта и ти трябва да работиш или да правиш нещо свързано с нефта или около него за да правиш добри пари.Ако силата ти е в някоя друга сфера дали ще си в Албърта или в Нова Скоша си е се тая-парите са едни и същи,само дето студа си е различен.Това си е моето виждане за нещата тука и не го натрапвам на никой.А сетих се и за други въжможности например като ландскейпър през лятото и ринене на сняг зимата(8 месеца).Снощи пак валя сняг и като гледам има поне 5 см -ще трябва пак да разхождам лопатата.
Публикувай отговор