Към хората със смесени бракове.....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Californian »

Притеснява ли ви, факта, де да знам, че ще си споделите живота с човек не от вашата националност, страна, а може би и раса.....с всичките трудности които могат да произлезнат от това.
Близките ви как реагират(по усещане, то е ясно, че гласно нищо няма да кажат)

Всякакви мисли по този въпрос са добре дошли ;)

Най-вече към Ванката е въпроса(а може и други да има а аз да не знам), другите с Български партньори ще съм благодарен да не се обаждат и да не злорадстват,
но живеем в демократична страна(и форуми) та и заяжданията ще се приемат с усмивка и добродушен отговор много ясно :lol:
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от martatabs »

Californian написа:...човек не от вашата националност, страна, а може би и раса...
Под смесен разбирам да имат различно вероизповедание, ако това ти е въпроса.
Я ми кажи така под сурдинка, нещо по-конкретно ли те интересува...някоя ханъмка да не ти е грабнала окото...внимавай, че са със голямо домочадие.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от mwanza »

Не. Не ме притеснява.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Koko »

martatabs написа:
Californian написа:...човек не от вашата националност, страна, а може би и раса...
Под смесен разбирам да имат различно вероизповедание, ако това ти е въпроса.
Я ми кажи така под сурдинка, нещо по-конкретно ли те интересува...някоя ханъмка да не ти е грабнала окото...внимавай, че са със голямо домочадие.
Ако се тълкува буквално, за мене понятието смесен брак е по-скоро двама души от различни раси, но мисля че Калифорниският има предвид по-широко тълкуване и го е написал ясно.
По въпроса - според мене е важно двама души да се привличат и да се разбират, но проблема е до колко ако наистина са с твърде различен произход това разбирателство ще бъде стабилно и трайно. Преди няколко години се бях запознал с едно момиче от Колумбия и се оказа че с нея се разбираме добре, но ..... се оказа че тя е ревностна католичка и за нея понятие като секс преди брака не съществува, както и това че брака се сключва веднъж и е нещо което трае е до гроб. Така че наистина при, да кажем не брак, но смесена връзка някои проблеми се появават след време и няма гаранция че връзката ще просъществува.
Що се отнася до роднините - бих те посъветвал да ги държиш на страна от личния си живот колко е възможно повече, без значение от къде е половинката. Като се има предвид че на зетьовете и снахите винаги им се намират 101 косура, да добавиш към това и чуждестранен произход може да дойде много на някои от роднините, особено от по-горните поколения. Разбира се, зависи и от това какви са ти роднините.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от anxeli »

Джийзъс, пак теоретична подготовка, излез навън и се запознай с някое живо същество.
Има смесени бракове които съществуват и след 20 години, има и несмесени, чистокръвни българийски съюзи, в които единия спаус взима колата, кучето и кредитните карти на другия и се изнася на юг. Отваряй си очите, статистиката няма да мисли вместо теб.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Kan_Tangra »

Аз лично бих стоял на страна от всички видове дръпнати, черни, мулати, а също и индийки и пакистанки.
Разбира се, това е личен вкус.
С останалите, особено ако е бяла, горе долу не виждам проблем. Разбира се, ще трябва доста силно да се харесваме, за да компенсираме мълчанието, заради различието в езиците. Не че няма да намерим някоя обща дума, но не е същото като да говориш на български. Иначе съм флексибъл, и даже и мюсулманка няма да я откажа, само обаче да не иска мен да ме прави такъв. Или пък децата. А и най-вече, да има нещо повече, което само у нея съм намерил.

Тебе кажи какво те тревожи? Да не пристигна в Перу? Коя сръчна бушонка успя да те излъже там, че чак и за брак тръгна да мислиш?
Абе всичките гийковци сте едни и същи, завърти ви се някоя дребна, нахална с малка ... банкова сметка, къде кривокрака китайка, къде от перу някоя, и веднага лапвате кукичката.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от ivandaman »

Ами за сега съм Фен на смесените бракове... Като всяко нещо си има предимства и недостатъци, но като личност винаги съм отбягвал традиционните стандарти (на каквото и да е било).. Плюс това латиноамериканките са "моят тип" жени така че в моят случай е напълно закономерно..

От роднините също съм много доволен, (много ме глезят по принцип), а пък за "тъщата" спокойно мога да кажа че случих на "най-страхотната" тъща на света..

Ако има нещо което леко ме дразни това е прекалената "религиозност" но гледам философски на нещата, като се има в предвид къде се намирам..

На мен лично най-ми харесва че смесицата от две култури прави живота доста по-интересен и колоритен. Също според мен ( и това е само мое лично мнение), че децата са "двойно облаготетелствани" ако може така да се каже.. Родители от различни култури винаги те правят по-глобална личост според мен.. Поне от това което виждам тук, защото е пълно с чужденци женени за местни.

..... Важно е да отбележа обаче че според мен има етноси и религии с които не бих се замесил въпреки отвореното ми и широко (по принцип) мислене.

Например докато бях в Торонто и Ванкувър имах връзки с няколко девойки от индийски и и източно азиатски произкход (просто ей така да пробвам) и въпреки че физически са много екзотични и страшно ми допадаха, никога не бих се обвързал доживот с момиче/жена от подобен произход.. Просто сме прекалено различни едни от други от културна и особено религиозна гледна точка.. Не че някои не го правят де.. Много мои познати от Полша например се задомиха с азиатки и са доволни. Познавам и един наш момък който се ожени за една японка която беше като кукличка.. Така че всичко е много индивидуално..

С негърка също не бих се задомил. Просто въпрос на вкус.. Виж някои мулатки са друго нещо.. Обожавам жени с къдрави коси.. :)

..
Между другото сестра ми е женена за Холандец и поне от това което виждам (отвън) и при тях нещата са доста хармонични и няма особени културни сътресения..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от 7George »

Californian написа:Притеснява ли ви, факта, де да знам, че ще си споделите живота с човек не от вашата националност, страна, а може би и раса.....с всичките трудности които могат да произлезнат от това.
Близките ви как реагират(по усещане, то е ясно, че гласно нищо няма да кажат)
:lol:
Още като напуснеш страната, трябва да си готов да се омешиш със всякави. Близките ти няма да ти търсят половинка, това се прави в едни дуги страни. Действай смело, с други думи. Аз бих поживял първо с кандидатката, тогава бих я взимал за жена, от каквато и националност да е. Ако си допадате и обичате, какъв е проблема, стига да не ти се ергенува още. Аз не бих питал и по форуми. Расата не е проблем - даже доста екзотично да изглежда, това е като плюс някак си. ;)

Все пак разпитай я за техните обичаи - да нямат нещо странно и неочаквано. Е, то в Америка ще живеете (нали?), така че не би трябвало да е от голямо значение.
Embrace your climate change!
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от малката Мечка »

Още като напуснеш страната, трябва да си готов да се омешиш със всякави.....Расата не е проблем - даже доста екзотично да изглежда, това е като плюс някак си.
Джордж, ти като даваш това си мнение да се разбира ли ,че ти самия си се " омешил " или просто си разсъждаваш на глас ?
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от 7George »

малката Мечка написа:
Още като напуснеш страната, трябва да си готов да се омешиш със всякави.....Расата не е проблем - даже доста екзотично да изглежда, това е като плюс някак си.
Джордж, ти като даваш това си мнение да се разбира ли ,че ти самия си се " омешил " или просто си разсъждаваш на глас ?
Не съм още , Меченце, ама темата е отворена за всички, независимо от заглавието. ;) Той и калифорниеца клати въздуха в поне 3 форума, за у тях не знам кво клати..
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

Леле, аз що съм консервативна не е истина: бяло, с въображение (ще рече отворко) и не религиозно!!!
P.S. Взимам отношение по принцип като Жоржи, защото този въпрос не ми стои на дневен ред.
Роднините на отсрещната страна са вредни в повечето случаи (има и изключения разбира се).Винаги ще те те приемат като чуждия натрапник.Нали не си тяхна кръв все пак?!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от angelheart »

Californian написа:Притеснява ли ви, факта, де да знам, че ще си споделите живота с човек не от вашата националност, страна...с всичките трудности които могат да произлезнат от това.
В светлината на случая с Артуро Гати (италиано-канадец), предполагаемо усмъртен от съпругата си Аманда Родригес (бразилка) отговора ми е "ДА, ужасно ме притеснява!" Други пък откарват години наред в относително семейно щастие, така че, какво има да му се чудиш толкоз, ясно е че няма как да предвидиш бъдещето :x
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
yonatan
Деактивиран
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 17, 2011 11:28 am

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от yonatan »

За мен смесен брак е да се обвържа с човек, който не е на моето интелектуално ниво, нямам общи интереси и теми за дискусия. От доста време не съм имал приятелка българка и съм очарован от азиатките и латиноамериканките от добри семейства. Бях излизал преди година с едно момиче, лекарка от Сенегал и се чувствах по-близък до нея, отколкото до бели момичета с манталитета на Кан Тангра. Много добро мнение имам и за дамите от Иран, поне тези, които познавам имат класа... Много ми е любопитно, как е възможно да слагате всички азиатки или в частност китайки под общ знаменател, това е значителна част от световното население.....
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Kan_Tangra »

лол ... :) хихи
те щото китайките късат интелектуалното ниво отвсякъде.
Ти недей ги гледа, че завършват университети и изкарват кинти.
Всичките са малоумни зубрачи и зубрачки. Толкова тъпи, елементарни и примитивни същества няма. Егоизъм и лицемерие във висша и непостижима форма. Само гледат да се уредят и по възможност за някой залюснат белкож гийк, който не може сам да си търси и намира това, което само го намери. (т.е. нахалните китайки).
И по пътя към целта си ще има да ти се усмихват мазно, лицемерно и лъжливо.
Абе не знам. На мойто интелектуално ниво хич ама хич не подхождат и нищо нямам какво да си казвам с тях. То те и не могат 2 думи извън китайския да вържат, ама сигурно причината отново е в дълбокия им интелект.
Това дали са значителен % от световното население не виждам какъв аргумент е относно качеството. Те и хлебарките като бройка са много повече от лебедите, да кажем, в света, но това нищо не значи. Даже значи, но с обратен знак.

Черните какво да ги коментирам. Те поне не смеят да нахалстват. Нямат нищо против да ги свалиш, но до сега не съм си правил труда. А и почти всичките са доста тлъсти. Само макдоналдс и кока кола чакай от тях. Разбира се, има 1 от 100, дето е изключително красива, но пък те далеч не са лесни и си имат достатъчно кандидати.
Иранките наистина са мноого яки. И генетиката им е добра, и възпитанието.
Само дето са големи расисти и са доста прикрито високомерни. Макар да са много любезни. Явно не са чували, че и ние българите сме арийци, като тях. 90% от тях се събират само по между си. Особено ако е дългосрочна връзка, и се вижда от другите. Имаше една невероятна мадама, дето ме остави само, защото цялата рода и приятелки щели да я изоставят до гроб, ако я видят с мен.
Абе ако можеш си взимаш нашенка. Ако не можеш, каквато намериш. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от grozdan »

Kan_Tangra написа:Явно не са чували, че и ние българите сме арийци, като тях.
:clap: :rock: :lol:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор