АЛБЕРТА за работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Ivan1007 »

Californian написа:Нефтохим е едната другата май имаше някъде към Плевен, нали?
как се казваше тя, забравих и името
Точно край Плевен е, но не е бившата "Плама", почти до нея е и съвсем легална. :D

http://ogep-bg.com/bg/drujestva/bulgarian_oil_rafinery"

http://www.bpr-bg.com/bg/all.htm"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
stephie
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 6:46 pm
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от stephie »

тц тц тц.. кой луд ме хвана да чета тук-там темите, и направо съм ей така :o
добре, че е Иван да внесе малко по-здрав разум в коментарите тук относно работата в ойл компания..
ма то не беха работни лагери, ма извличане на нефт от замразен пясък, ма невъзможно тежка работа и 6-цифрени заплати... аууу..
аз работя за oilsands компания, била съм в пущинака, в camp, на drilling rig и т.н.
ма като пишете, много по-добре ще е да имате поне малка ппредстава, за това за което пишете, шот като се пише 'наизус', после четем постинги от сорта.. ' ма аз искам да дойда в Канада, кво да направя.. а чакате ли ме'..
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

stephie написа:тц тц тц.. кой луд ме хвана да чета тук-там темите, и направо съм ей така :o
добре, че е Иван да внесе малко по-здрав разум в коментарите тук относно работата в ойл компания..
ма то не беха работни лагери, ма извличане на нефт от замразен пясък, ма невъзможно тежка работа и 6-цифрени заплати... аууу..
аз работя за oilsands компания, била съм в пущинака, в camp, на drilling rig и т.н.
ма като пишете, много по-добре ще е да имате поне малка ппредстава, за това за което пишете, шот като се пише 'наизус', после четем постинги от сорта.. ' ма аз искам да дойда в Канада, кво да направя.. а чакате ли ме'..
Разкажи нещо от кухнята тогава.....
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
ariel
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:38 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от ariel »

Какъв е шанса да си намериш работа ,ако не си в минната индустрия?Оставам с впечатлението ,че най-вече такива просперират там.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от малката Мечка »

Тук бачкаторска работа има ,само да ти се работи, аз вече 4 такива сменям :rofl: ....
А иначе относно кои преуспяват, това което видях на предишната работа,сменяйки стъкла и стъклопакети по частни домове бяха хора в IT бранша .
Хора повечето от тях живеещи в къщи в покрайнините на Калгари ,къщи струващи над 1 милион долара .
За жалост повече бяха от Индия,Китай и все пак и Канадци.
За мен IT бранша са вторите ,които преуспяват след тези в Оил и Газ индустрията.

Има и бачкатори,разни Джърнимени ,които докарват приличните 35-40 на час в моята сфера ,които са си добри пари ,но те си остават бачкатори,а зимата 6 месеца студ - не благодаря.
Другите са Електричарите,Уелдерите ( заварчиците ) ,Дърводелците - те взимат от 35 на час и нагоре до към 60 на час.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mortigur »

ariel написа:Какъв е шанса да си намериш работа ,ако не си в минната индустрия?Оставам с впечатлението ,че най-вече такива просперират там.
Нещо бъркаш тука минната индустрия ако имата такава е основно open pit mining за oil sands и те повечето вече са на SAGD. Ако е за минна отивай в Labrador city или Юконските пущинаци. Иначе шанс имаш просто където има работа за едно има и за друго е естественно не очаквай вьв форт мак да си намериш лесно работа като финансов консултант но всичко става знае ли човек.

Лично съвет от мен
1. Гледаш каква ти е провесията
2. Ако е регулирана търсиш ордъра и те имат сайтове към всяка провинция. В тия сайтове има обяви за работа - следователно отиваш където има най мн работа.
3. Ако не е регулирана търсиш в из популярните и гледаш къде е най мн работата
Taxation is theft.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

mortigur написа:
ariel написа:Какъв е шанса да си намериш работа ,ако не си в минната индустрия?Оставам с впечатлението ,че най-вече такива просперират там.
Нещо бъркаш тука минната индустрия ако имата такава е основно open pit mining за oil sands и те повечето вече са на SAGD. Ако е за минна отивай в Labrador city или Юконските пущинаци. Иначе шанс имаш просто където има работа за едно има и за друго е естественно не очаквай вьв форт мак да си намериш лесно работа като финансов консултант но всичко става знае ли човек.

Лично съвет от мен
1. Гледаш каква ти е провесията
2. Ако е регулирана търсиш ордъра и те имат сайтове към всяка провинция. В тия сайтове има обяви за работа - следователно отиваш където има най мн работа.
3. Ако не е регулирана търсиш в из популярните и гледаш къде е най мн работата
Здрасти,разкажи на нас от "петролния бизнес" как са нещата в Horizon oil sands търсят ли тукощо дошли новоканадци?Има ли търсене на работна ръка без особени претенции поради слабото владеене на френски.Има ли наплив от работници или по-скоро обратното има недостиг...ще ми помогне ли дипломата ми за инженер-химик...10 годишния ми опит в рафинерия...
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от bp_de »

[quote="totomotoЗдрасти,разкажи на нас от "петролния бизнес" как са нещата в Horizon oil sands търсят ли тукощо дошли новоканадци?Има ли търсене на работна ръка без особени претенции поради слабото владеене на френски.Има ли наплив от работници или по-скоро обратното има недостиг...ще ми помогне ли дипломата ми за инженер-химик...10 годишния ми опит в рафинерия...[/quote]

:D
1- Horizon oil sands доколкото знам е в Алберта и да те успокоя относно френския.... там трудно ще намериш някои които говори франсе даже и сред държавните служители ,така че наблегни на анлгето
2-прочети е това http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 2&start=15"
А Мак Мъри е ще незнам колко км на север - така че ще береш як студ. До преди кризата там беше кат елдорадо ,сега не знам ама дори да дават кинти то е за да привлекат хора ,а ма те пак не щат да ходят та щото е кучи студ и скъпотия.
В общия случаи - щом никои неще да върши някоя работа -няма как по друг начин да си намерят персонал освен да дигнат кинтите.Но пък за да неще никои да работи нещо винаги има причина.....е все ще се намери някои дето да се прецака де ама тои бързо разбира колко е прецакан и беж да го няма.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

Не се обиждай,но нищо не ми казваш...такива общи приказки не ми се четат.На никой не помагаш така.... ;)
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

bp_de написа:[quote="totomotoЗдрасти,разкажи на нас от "петролния бизнес" как са нещата в Horizon oil sands търсят ли тукощо дошли новоканадци?Има ли търсене на работна ръка без особени претенции поради слабото владеене на френски.Има ли наплив от работници или по-скоро обратното има недостиг...ще ми помогне ли дипломата ми за инженер-химик...10 годишния ми опит в рафинерия...
:D
1- Horizon oil sands доколкото знам е в Алберта и да те успокоя относно френския.... там трудно ще намериш някои които говори франсе даже и сред държавните служители ,така че наблегни на анлгето
2-прочети е това http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 2&start=15"
А Мак Мъри е ще незнам колко км на север - така че ще береш як студ. До преди кризата там беше кат елдорадо ,сега не знам ама дори да дават кинти то е за да привлекат хора ,а ма те пак не щат да ходят та щото е кучи студ и скъпотия.
В общия случаи - щом никои неще да върши някоя работа -няма как по друг начин да си намерят персонал освен да дигнат кинтите.Но пък за да неще никои да работи нещо винаги има причина.....е все ще се намери някои дето да се прецака де ама тои бързо разбира колко е прецакан и беж да го няма.[/quote]

Май не си съвсем на ясно... :(
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от OILERS »

Незнам кой не е наясно? От това по-ясно здраве му кажи.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от bp_de »

totomoto написа:Не се обиждай,но нищо не ми казваш...такива общи приказки не ми се четат.На никой не помагаш така.... ;)
Напроив - опитвам се да ти помогна ама такива надъхани като тебе не искат да чуят нещо различно от това което ИМ СЕ ИСКА ДА ЧУЯТ.

Ще ти покажа 1 пример а ти ако си доблестен ще направиш разсъжденията тука във форума и тогава ще ми кажеш дали не съм се опитал да ти помогна...
отиваме е тук
http://www.jobbank.gc.ca/rch-eng.aspx?C ... &OpPage=50"
друго не бараш ,само селектирaш е това
Region(s): Fort McMurray and Area (AB)
Keyword(s):
Retrieve: All Jobs


Взимаме една обява -например кранист (да не вземе да се обиди някои дето е кранист сега ей...)
6352807 - Mobile crane operator
Employer: Mammoet Canada Western Ltd.
Salary: $38.76/ Hourly for 40 hours
Location: Shell Albian Site, AB
Date Posted: 2012/04/02
Source: Job Bank


Job Number: 6352807

Title: Mobile crane operator (Journeyman Crane Operator) (NOC: 7371)

Terms of Employment: Temporary, Full Time, Shift, Overtime, Weekend, Day, Night

Salary: $38.76 Hourly for 40 hours per week, As per collective agreement, Medical Benefits, Dental Benefits, Life Insurance Benefits, Group Insurance Benefits, Pension Plan Benefits

Anticipated Start Date: 2012/04/23

Location: Shell Albian Site, Alberta (20 vacancies )

Skill Requirements:
Education: Completion of high school

Credentials (certificates, licences, memberships, courses, etc.): Mobile Crane Operator Trade Certification, Mobile Crane Operator Red Seal Certificate

Experience: 3 years to less than 5 years

Languages: Speak English, Read English, Write English

Type of Cranes: Conventional cable crane, tracked, Conventional cable crane, wheeled, Hydraulic or telescoping boom


Work Setting: Industrial plants


Specific Skills: Lift, move or position equipment at work sites


Additional Skills: Perform routine maintenance work


Security and Safety: Basic security clearance


Own Tools/Equipment: Steel-toed safety boots


Work Conditions and Physical Capabilities: Work under pressure, Physically demanding, Manual dexterity, Attention to detail, Hand-eye co-ordination, Sitting


Work Site Environment: Outdoors, At heights, Confined spaces


Transportation/Travel Information: Valid driver's licence, Willing to travel


Essential Skills: Reading text, Document use, Numeracy, Writing, Oral communication, Working with others, Problem solving, Decision making, Critical thinking, Job task planning and organizing, Significant use of memory, Finding information, Continuous learning


Other Information:Shell Albian Shutdown. 3+ weeks duration. Base rate listed. Tonnage paid dependant on crane operated. Camp provided. CSTS, OSSA, Fall Protection, H2S Alive needed. 9T carrydeck to 80T RT.

Employer: Mammoet Canada Western Ltd.

How to Apply:

Please apply for this job only in the manner specified by the employer. Failure to do so may result in your application not being properly considered for the position.



Advertised until: 2012/04/10

Задачка - Дали заплатата от 74419 КАД на година е нормална за кранист?Имат 20 незаети позиций – това как си го обясняваш?Дават една камара бенефити –добавка към заплатата...дали това пак е нормално според тебе за тая професия?

Само да спомена че преди кризата за същата работа без грижи можеше д а се вземат 100к та даже и 120к

Ето сега е твои ред........ и после ще си приказваме пак дали не съм се опитал да помогна.....
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от OILERS »

А и помисли си защо ги дават тия бенефити.Без референции от тука(Албърта) или троянски кон вътре в компанията,просто забрави.А и ако не говориш ДОБРЕ английски,пиши се бегал за дълго време.
Аз имам чувството,че някои хора не искат помощ,а искат някой да им надене розовите очила и после ,било студено,ама парите не са същите(защото тези пари в обявата са преди данъци),и сме далеч от семейството и т.н....
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

:) вече съм се изучил....така че "задачката" ти :)
Нека ти задам няколко конкретни въпроса:
-ти на нефтените пясъци ли работиш?
-ако не работил ли си някога там?
-ако не работил ли си някога в "нефтения бизнес" (напр.рафинерия)?

А дали заплата е нормална хората, които сте там ще кажете...зависи за какво ти стигат.
Според мен нормална е заплата ,която ти стига за всичко без да гледаш цените,но здраво бачкане ще има за такава "нормална" заплата.В България цифрите са други.
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от bp_de »

Нищо не си се изучил .... щото ако се беше изучил нямаше да питаш глупости и да чакаш някои да ти надене розовите очила (както много добре се изрази VIVARO ).
Мечтите и надеждите са хубаво нещо –спор няма в това , обаче пък деиствителноста е друго нещо –в повечето сучаи много различно от желаното....
Пожелавам ти успех с здравото бачкане ....
Публикувай отговор