АЛБЕРТА за работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Kan_Tangra »

Последно като проверих статистиката, средната работна заплата в Алберта беше шест цифрена.
Евала! Направо се чудя как още живеят хора и по другите провинции.
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от petar krastev »

Обявата не е предложение за работа към мене,иначе не бих я изтъпанил тук.Един познат от там ми я прати ако има желаещи от моите познати от Кебек и такива които отговарят на условията.Някой пита как е положението с работата в Алберта,аз се опитах да отговоря,и.... наскачаха всички.
Аз от телевизори,зимни гуми,Ай фони,компютри,както и живота в Англия не разбирам и не се обаждам там.
Мерси на Марто за почерпката,аз в Едмонтон и Скотфорд си ги посещавам редовно и там имам доста познати и приятели с френски акцент.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

Ivan1007 написа:
Mr.D написа: И след това какво.
Болен се врьщаш от гурбет.
Сериозно? Ти работил ли си за CNRL?

П.П. Позицията (или подобна) я има обявенa в Job Bank, а предполагам и на сайта на CNRL с 89 000 заплата. Нищо особенно като заплащане, но то е ниско, точно защото работата не е тежка. 5 цифрени годишни заплати не се радват на голямо внимание дори и за хора без специално образование.

http://www.jobbank.gc.ca/detail-eng.asp ... 0&Stdnt=No"
От твоя линк.
Work Conditions and Physical Capabilities: Attention to detail, Combination of sitting, standing, walking

Work Site Environment: Wet/damp, Dusty, Dangerous

Work Location Information: Remote location

За качеството на вьздуха не се споменава.
Имах познат който работеше дрилер в Дакота. От него знам че е една от най опасните професии. Тия с които работеше бяха супер издухани. Дори плуваха за фьн в басейн от оил. Това го видях на снимки.
Виж сьщата фирма какво предлага в Калгари.
http://careers.cnrl.com/en/js/viewjob.p ... 4699&exp=3"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Ivan1007 »

Ако искаш ми вярвай, но за 22 години в бранша от които 7 като полеви инжинер в България, 5 в Канада, няколко месеца в САЩ и близо две години в Албания по сондите съм видял много железо и много шашкъни, но досега не съм видял някой да се къпе за забавление в нефт. :D

Работата на сондьорите наистина е опасна, аз също съм работил и продължавам да ходя по сондите, да работя с източници на йонизиращи лъчения и с взривни материали.

Познай коя е най-опасната част от работата в този бизнес?

Шофирането - нещо, което всички правим всеки ден и не го считаме за опасно. А то определено е много по-опасно.

Уверявам те, че в Канада нещата определено са по-различни от САЩ като работна култура, опазване на околната среда, безопасност на труда и т.н.

Особенно големите нефтени компании от сорта на Шелл, BP, Dow Chemical, Esso (Imperial Oil в Канада) и т.н са дори досадни според мен с изискванията си за безопасност на труда.

Енкана като канадска компания е нещо съвсем различно от филиала си в САЩ.

Това го пишане за да привличам хора в Албърта и в бизнеса, които не са просто за тази работа. Ако имат желание, опит и квалификация обаче няма нищо лошо и страшно. :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от OILERS »

Аз съм в "нефтения бизнес" в България и се надявам да си намеря работа при вас,но незнам как е ссвободните места.Понеже не е най-мечтаната работа мисля ,че има шанс за бъдещи канадци като нас
просто забрави!!!

Четири страници само глупости за Албърта,с едно-две изключения.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

VIVARO написа:
Аз съм в "нефтения бизнес" в България и се надявам да си намеря работа при вас,но незнам как е ссвободните места.Понеже не е най-мечтаната работа мисля ,че има шанс за бъдещи канадци като нас
просто забрави!!!

Четири страници само глупости за Албърта,с едно-две изключения.
Можеш да споделиш защо да забрави.Вместо само едно Забрави!!!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mwanza »

VIVARO написа:
Аз съм в "нефтения бизнес" в България и се надявам да си намеря работа при вас,но незнам как е ссвободните места.Понеже не е най-мечтаната работа мисля ,че има шанс за бъдещи канадци като нас
просто забрави!!!

Четири страници само глупости за Албърта,с едно-две изключения.
Обоснови се някак си де. Щото и на мен в началото доброжелатели ми казваха - Какво искаш да работиш?! Графичен дизайн?! 3Д графики и анимации. Я не са мотай ми направо отивай да миеш чинии.

Но накрая стана това което аз бях решил.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

petar krastev написа:Обявата не е предложение за работа към мене,иначе не бих я изтъпанил тук.Един познат от там ми я прати ако има желаещи от моите познати от Кебек и такива които отговарят на условията.Някой пита как е положението с работата в Алберта,аз се опитах да отговоря,и.... наскачаха всички.
Аз от телевизори,зимни гуми,Ай фони,компютри,както и живота в Англия не разбирам и не се обаждам там.
Мерси на Марто за почерпката,аз в Едмонтон и Скотфорд си ги посещавам редовно и там имам доста познати и приятели с френски акцент.
Братле благодаря за нагледната информация мен точно тово ме интересува дали има работа за нефтения бизнес и ориентировачна заплата.Относно условията на труд всеки сам преценя за себе си,а не внушава на другите....особено ако не е работил в този бизнес.
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mortigur »

VIVARO написа:
Аз съм в "нефтения бизнес" в България и се надявам да си намеря работа при вас,но незнам как е ссвободните места.Понеже не е най-мечтаната работа мисля ,че има шанс за бъдещи канадци като нас
просто забрави!!!

Четири страници само глупости за Албърта,с едно-две изключения.
Хехех съгласен....

totomoto написа: Братле благодаря за нагледната информация мен точно тово ме интересува дали има работа за нефтения бизнес и ориентировачна заплата.Относно условията на труд всеки сам преценя за себе си,а не внушава на другите....особено ако не е работил в този бизнес.
Така и не ми стана ясно къде си в нефтения бизнес. Ако ни кажеш с какво се занимаваш можем да ти дадем ориентировъчна представа за това което питаш. Ама "нефтения бизнес" е толкова широко понятие, че едва ли някой може от раз да ти даде конкретни данни.
Taxation is theft.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

В България, има една рафинерия.
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

И много бензиностанции. Мухата да обади колко има :D
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mortigur »

totomoto написа:В България, има една рафинерия.
Имаш ЛС
Taxation is theft.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Ivan1007 »

totomoto написа:В България, има една рафинерия.
Аз знам две работещи в момента. :tmi:

За разлика от България в Албърта се добива много повече нефт отколкото се преработва и съответно доста повече хора са ангажирани в търсене, проучване и добив, отколкто в преработка.

Този ти отговор не ти помага с нищо.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Californian »

Нефтохим е едната другата май имаше някъде към Плевен, нали?
как се казваше тя, забравих и името
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mortigur »

Californian написа:Нефтохим е едната другата май имаше някъде към Плевен, нали?
как се казваше тя, забравих и името
Викам да си гледаш компютрите..... :rofl:

В България има толко нелегални рафинерии че ще ти се завие свят.
Taxation is theft.
Публикувай отговор