АЛБЕРТА за работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Pepon »

Ами това за уредеността е относително - личните ми впечатления са, че северна Европа и Англия са по-уредени. Красотата е също много субективна работа.
С 1 година опит трудно ще те вземат където и да било, но ако работиш усилено и се усъвършенстваш няма проблеми след 3-4 години да започнеш където си пожелаеш като уеб програмист. С хубаво портфолио и проекти зад гърба нещата стават доста по-лесно навсякъде. А в Германия немския не е задължителен за програмист, това да не те притеснява. Просто без език ще си изолиран от средата, но в работата едва ли ще ти е проблем.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от roumensp »

VeselinDoinov написа:Тоя сайт го знам
Тоест търсят черноработници ,нали уж им е супер икономиката,IT е най-развиващия се и конкурентен сектор в света,вярно че правят офиси в БГ и Индия да им излиза по евтино,но все пак би трябвало на теория поне да има много работа в тая сфера
Веселине, ако не си наясно, в Канада няма недостиг на IT специалисти. Предполагам осъзнаваш, че твоите квалификации не са особено впечатляващи, така че шансът ти да бъдеш нает директно от БГ, вместо един местен, e практически нула. Такива неща ставаха преди 10-15 години и то в САЩ, не в Канада. От друга страна, ако първо емигрираш и след като вече си тук, почнеш да си търсиш работа, шансовете ти ще са значително по-добри. Ако това не те устройва, по-добре обърни погледа си към Европа.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

VeselinDoinov написа:Ами за Канада съм чувал ,че е страшно уредена страна,на всичкото отгоре е и мн красива
Не мога да кажа че съм сериозен програмист,даже сега прохождам,от 1 год правя опити(от 1 год работя като програмист) да пиша сайтове използвайки
HTML-smarty template engine,CSS,PHP,Mysql,jquery,javascript,ajax,json като така подредени може да се каже ,че ги владея като ниво и да имам проекти разбира се,някой от тях ги наследих и доразработих,други два ги направих от нулата.
А иначе определено съм отворен за предложения из Европа,може би без Германия,не знам немски!:)
По мое мнение .За да си намериш точно такава работа само с web е почти невьзможно без да си вече имигрант . А да станеш имигрант с тази професия Федералните не пускат. Трябва да прегледаш Кебек как са тяхните изисквания.
От backend само PHP споменаваш. Като цяло Канада ми се струва повече кьм Microsoft технологии.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Точно там се търсят най-много работници. Плащат добре, но работата е тежка. Оня ден говореха по радиото как младото поколение нямало същата работна етика и искали достъп до интернет и фейсбук дори и в най-отдалечените работни лагери. :?:

За програмисти не знам....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от tonich »

totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Не и докато си в България. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

tonich написа:
totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Не и докато си в България. ;)
Мияч на чинии вьв нефтените започва от 20 кинта на час. Не са много пари ама няма кьде да ги харчиш . ;) Ако си млад, работлив, ела тук и се свьржи с тях. Алберта има пари и докато има коли с бензин, няма проблем.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Optimist Creed »

Marto написа:
totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Точно там се търсят най-много работници. Плащат добре, но работата е тежка. Оня ден говореха по радиото как младото поколение нямало същата работна етика и искали достъп до интернет и фейсбук дори и в най-отдалечените работни лагери. :?:

За програмисти не знам....
Това звучи ... малко стряскащо. :tmi:
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

Optimist Creed написа:
Marto написа:
totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Точно там се търсят най-много работници. Плащат добре, но работата е тежка. Оня ден говореха по радиото как младото поколение нямало същата работна етика и искали достъп до интернет и фейсбук дори и в най-отдалечените работни лагери. :?:

За програмисти не знам....
Това звучи ... малко стряскащо. :tmi:
Чух от човек който е бил там че работиш 6 седмици и след това ти дават 2 седмици отпуска и ти плащат двупосочен самолетен билет до всяка Северно-Американска дестинация. Направено е така защото ще изперкаш в лагера.Там сезона е зимата понеже теглят нефта от замразен пяськ, в не-студен ден е -40 С .
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Ivan1007 »

Mr.D написа: Чух от човек който е бил там че работиш 6 седмици и след това ти дават 2 седмици отпуска и ти плащат двупосочен самолетен билет до всяка Северно-Американска дестинация. Направено е така защото ще изперкаш в лагера.Там сезона е зимата понеже теглят нефта от замразен пяськ, в не-студен ден е -40 С .
Чак пък до всяка Северно-Американска. :D До Сейнт Джон, NF със сигурност де. Форт Мак е втория след него град по брой на нуфита ( в Албърта всички от източните провинции ги наричат така) или поне беше така до преди кризата. След това малко ги поразредиха, но от година бизнеса малко се посъвзе и пак е глад за работна ръка. Плащат ти билета до там откъдето си, ако е повече от 5-6 часа шофиране и това е ако си специалист. Поддръжка на лагери, чистене и обща работа - има достатъчно индианци и реднек по Едмънтън и около него. Цени на жилща и наеми във Форт Мак са около 150 % от Калгари и Едмънтън.

Сезона е зимата по принцип в нефт и газ в Канада, когато е замръзнал мускега и няма road bans за черните пътища, за да може да се придвижва тежко оборудване.

Някои лагери не са лоши, но си е място за спане след работа. Сух режим,малък телевизор в каютата, голям в recreational room, там обикновенно има и нет, който се влачи като се накачат много маймуни и така. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от 7George »

Ivan1007 написа: ===
Някои лагери не са лоши, но си е място за спане след работа. Сух режим,малък телевизор в каютата, голям в recreational room, там обикновенно има и нет, който се влачи като се накачат много маймуни и така. ;)
Егати и Канадската мечта. Дано не ми се налага да ходя натам някога..
Embrace your climate change!
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от totomoto »

Mr.D написа:
tonich написа:
totomoto написа:А как е положението с работата на новия "клон дайк" нефтените пясъци.Има ли шанс да се почне работа в този бизнес?
Не и докато си в България. ;)
Мияч на чинии вьв нефтените започва от 20 кинта на час. Не са много пари ама няма кьде да ги харчиш . ;) Ако си млад, работлив, ела тук и се свьржи с тях. Алберта има пари и докато има коли с бензин, няма проблем.
Аз съм в "нефтения бизнес" в България и се надявам да си намеря работа при вас,но незнам как е ссвободните места.Понеже не е най-мечтаната работа мисля ,че има шанс за бъдещи канадци като нас.
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

Само ще добавя, че лезбийките тук не растат по дърветата :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Ivan1007 »

7George написа:
Ivan1007 написа: ===
Някои лагери не са лоши, но си е място за спане след работа. Сух режим,малък телевизор в каютата, голям в recreational room, там обикновенно има и нет, който се влачи като се накачат много маймуни и така. ;)
Егати и Канадската мечта. Дано не ми се налага да ходя натам някога..
Хм:) Там се работи, не е място за развлечение. Различно е, но и заплатите са различни от тези на средния канадец. Много по-различни:) Канадската мечта е доста индивидуално понятие и зависи много на какъв етап си в живота.
Всъщност и ти както всички писали по темата се интересувате от второстепенни неща. Основно е не дали може да се живее и работи на Север, а дали ти лично имаш нужната квалификация и умения да работиш там. Иначе не всички спят по лагери там. :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
mkutev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:37 am
Местоположение: Vancouver

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от mkutev »

Имаше преди време една добра статия на National Geographic - виж текста или колекцията от снимки към статията.
Публикувай отговор