Климатът /влагата/ в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от petar krastev »

Интересно,че и докторът мислеше като тебе.Правиха ми изследвания на ензимите на дроба и бъбреците(тогава разбрах,че имам ензими там),дори и на скенер ходих после(там щях да се напикая,който го е правил знае за какво говоря),после и на видеозон за дроба.Разцепиха ме от прегледи,за да установят от къде идва,щото на моята възраст не било нормално.И накрая Селебрекс,хапчета за през лятото.Та така за болките в коленете и влажния климат.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от optics »

Аслъ - ако в къщи и в работата има климатик, през лятото няма да се моткаш много навънка и готово.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от John Smith »

petar krastev написа:Интересно, че и докторът мислеше като тебе.
Аз не го мисля, знам го. Ранни проблеми със ставите са резултат от друго заболяване. Хапчетата не лекуват нищо, само намаляват симптомите. Ако не искаш наистина да стигнеш някой ден до ортопедията, настоявай да продължат изследванията. Ако вече са проверили бъбреци и черен дроб, болките в костите и ставите може да са следствие и на нарушения в храносмилателната система.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от anxeli »

Ама нали каза че си е разбил коленете със ските като млад, какви бъбреци, какви пет лева? Хрущялите са износени, какво има да се търси? Какво лошо има в ортопедията, по-добре ще се чувства, не по-зле :!:.
Циганите - на Сатурн !
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от def34 »

Тези които сравняват влагата в Торонто с Българското Черноморие явно никога не са живели по него.Влагата в Торонто, особенно лятото е доста голяма, но се свиква с нея.За разлика от Черноморието, тук отсъства почти постоянния бриз,който разнася влагата и носи прохлада през лятото.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от loginn »

Четейки мненията и у мен възникнаха въпроси.
Лек офтопик, но за да не отварям нова тема, така и така сме го подкарали на тема "Влага", някой би ли споделил как се "усеща" влагата в района на Монреал през различните сезони?
И благодаря предварително!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от ablood »

loginn написа:...някой би ли споделил как се "усеща" влагата в района на Монреал през различните сезони?
През лятото понякога е доста влажно и горещо, понякога е ОК. През зимата, когато всичко замръзне става даже прекалено сухо. Тук няма киша, кал и подобни гадости.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

Влагата в Торонто е само три месеца през лятото, през зимата болки няма да изпитвате - костите и ставите замръзват. :D

Какво и е лошо на ортопедията - аз съм си правил 2 операции на кръста, влага не усещам, болки нямам - спортувам като кон.
Всеки доктор ще ти каже - операцията е дъ ласт ризорт. Аз за това отлагах с години операциите и живеех в почти постоянна болка. Сега съм като нов човек.
Не бъркайте болки в ставите с болки, вероятно причинени от дискови изменения.
Всякакви хапчета само временно замаскирват болката.
Всички кайропрактори с разни псевдо терапии като кокс-флекшън-дистракшън са за въжето!

Румба, ако искаш мога да те консултирам на лични.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от John Smith »

Павел написа:Какво и е лошо на ортопедията - аз съм си правил 2 операции на кръста...
Ами всеки човек би предпочел да не минава от там, ако има друг начин да се излекува. И не бъркай болката от прищипани нерви около прешлените в следствие на изпуснал диск и тази от износен хрущал на става, следствие на друго заболяване. Ако е от травма, ортопедията може да помогне, но ако не е - не си за там.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Bistra »

И на мен влагата не ми пречи.Напротив кефи ме.
(Ходя на юг винаги в най-топлия и влажен период.Някой, който е танцувал цяла нощ в дискотека на открито по това време знае за какво говоря.Ставаш вир вода.Повечето мъже танцуват голи до кръста...Миям! ;) )
Максимум 2 дни от годината през лятото спим на климатик (Монреал), което ще рече, че тези които нямат такъв имат затруднения със съня си.
Градския транспорт, магазините и почти всички учреждения са климатизирани. Няма да ходите много пеша и... Готово!
През зимата отоплението така ви изсмуква влагата oт жилището, че ще плачете за влага!
Карала съм ски навремето, сега също карам и нищо не ме боли.
Операции не съм си правила, спортувам и не пия хапчета.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от bucca »

Аз не мисля, че във Ванкувър е прекалено влажно, никога не съм усещала някаква много голяма влага тук, а имам база за сравнение, защото съм живяла на източното крайбрежие на САЩ и там влагата през лятото е убийствена. Влагата е последното нещо, което би трябвало да ви притеснява, ако изберете Ванкувър. И аз мисля, че по-важни фактори са работата и реализацията.

В Торонто не съм била и няма да коментирам.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от ivanko13 »

Влагата е най-големият мор за мен в Торонто. Неприятни са и силният вятър и UV стойностите, които са едни от най-високите. Но всичко това е нищо пред възможността да живееш в този съвременен Вавилон :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

John Smith написа:
Павел написа:Какво и е лошо на ортопедията - аз съм си правил 2 операции на кръста...
Ами всеки човек би предпочел да не минава от там, ако има друг начин да се излекува. И не бъркай болката от прищипани нерви около прешлените в следствие на изпуснал диск и тази от износен хрущал на става, следствие на друго заболяване. Ако е от травма, ортопедията може да помогне, но ако не е - не си за там.
Прекалено много съм чел по въпроса, за да бъркам. И друг път съм казвал, че влагата във Ван е по-преувеличена от умствените възможности на боко тиквата. За това сме писали много, за едно друго нещо обаче не сме - липсата на комари във Ван, което е едно просто доказателсво, че влагата е в гащите на онези с киселото грозде.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от anxeli »

Е откога пък комарите са мерило :clap: ... То и тук няма комари, освен ако не замръкнеш в парка естествено. Няма застояла вода или локви и се пръска редовно, влагата няма значение.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

Тук не се пръска никога и няма комари дори по застояли води. И ако комари имаше само покрай застояли води щеше да означава, че оная малката река дето минава пез Монреал ще да е много застояла - даже на места се връща назад. Питай живеещите покрай нея колко малко комари има.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор