Климатът /влагата/ в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от haimana »

Павел написа:... За това сме писали много, за едно друго нещо обаче не сме - липсата на комари във Ван, което е едно просто доказателсво, че влагата е в гащите на онези с киселото грозде.
Липсата на комари не са мерило наистина. Ходят си проверяват за ларви на комари по гьоловете. Бъркат във водата с едни мрежички като за лов на пеперуди, и ако има ларви пръскат.
Това е в града.
Като отида за риба нагоре в планината и гледам да се хвана за някое дърво да не ме отнесат :lol:
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Mr.D »

в Канада няма влага просто е много горещо в някои градове през лятото. Ако нямаш условия ще се турмозиш навсякаде. Аз живях 6 години в Южна Флорида и не се оплаквах. Там влагата е близо 100 процента в 40 целзиус (тропически климат).В Канада далаверата е там че взимаш и много студ и жега . от плюс 40 до минус 20-30. Флорида е друго. Винаги сльнчево топло-нормало-толпо-горещо.
сега я чакам и пьрвата зима. Че сняг не сьм видял близо 7 години. :o
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

haimana написа:
Павел написа:... За това сме писали много, за едно друго нещо обаче не сме - липсата на комари във Ван, което е едно просто доказателсво, че влагата е в гащите на онези с киселото грозде.
Липсата на комари не са мерило наистина. Ходят си проверяват за ларви на комари по гьоловете. Бъркат във водата с едни мрежички като за лов на пеперуди, и ако има ларви пръскат.
Това е в града.
Като отида за риба нагоре в планината и гледам да се хвана за някое дърво да не ме отнесат :lol:
Ще дойде да е от миризмата на ...рибата дето много фащаш - аз по колко планини, реки и езера съм обикалял, един комар не съм срещнал. А може би съм вадил късмет все след пръскане да съм бил там, знам ли?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от haimana »

Сигурно от това ще да е :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Californian »

BibitaN написа:Здравейте!

Предстои ни получаване на виза и трябва да решим къде да се установим. Възможностите са 2 - Ванкувър или Торонто.
Във Ванкувър имаме много близки познати, които ще ни помогнат с каквото могат. Знам от тях за живота там и имам възможност каквото ме интересува да разбера от първа ръка.
В Торонто нямаме познати, но пък там може мъжът ми да започне работа веднага. Проблемът е, че до колкото чета влагата е голяма, а аз имам проблрми с гърба и ставите и зная, че влагата се отразява доста зле на костната система, а болките се увеличават при такъв климат.
Чета че и във Ванкувър било доста влажно. Според статистиките влажността в Торонто била по-голяма, но заради равнинния му климат не се усещала толкова силно колкото във Ванкувър. Дали е вярно това?
Много ще съм благодарна да ми пишат хора, които са имали още от БГ подобни проблеми или са получили оплаквания там в следствие на климата, как са се чувствали и чувстват сега, след известен период в Торонто. Важно ми е да разбера как бих и дали бих се справила здравословно там, защото в противен случай ще се наложи да сменяме града, а това няма да е никак лесно поне в началото.
Абе хубаво си е Торонто, само маана му намирате.
Има ли работа човек за поне 80тина хиляди, си е екстра.......рая на земята

Ванкувър ми харесва повече ако се абстрахирам от нещата които знам, тоест за скъпите жилища и къщи......защото предпочитам да съм в по-лош но пак страхотен град ама да имам имение с 50метров басейн и тенискортове..... отколкото да съм в сигурно най-хубавия град в страната.......ама да живея в нещо малко и дребно......

Навсякъде е добре - където човек има повече пари - ако имам милиарди - сигурно и в онова с Идето почва - на Тонито би ми харесало. :inlove:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

А още по-готино е да не се събуждаш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Californian »

Много негативни емоции усещам, в теб, кажи на какво се дължат - финансови проблеми,
или проблеми с децата, жената или кажи, ще те изслушам, представи си, че съм психиатъра ти,
дори пари няма да ти взимам? :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

Бъркаш психиатър с психиатричен случай какъвто си. И преди ти бях казвал, че се чудя как си доживял до 25, или там на колкото си, без чужда помощ. Ако някога си бил в богат калифорнийски квартал щеше да знаеш, че басейните са обикновено 10-15 м дълги, щото хората ги използват за развлечение, не да тренират за олимпийските игри. Много се съмнявам дори Майкъл Фелпс да има в къщи басейн с олимпийски размери. Има и хора, предимно без деца, които искат да плуват по-усърдно и които си правят т. нар. lap pools - плитки, широки до 2 коридора и дълги 20-30 метра. Тенискортовете са по един на къща. Това е в богатите квартали, обаче според теб, в Комптън чиканото и в Саут Сентрал чернилките имат басейни дълги по 50-100 метра и поне по 3-4 корта на къща, щото там земята е по-евтина.
Ако мухата е зле, ти си потресаващо зле.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от John Smith »

Павел написа:Бъркаш психиатър с психиатричен случай какъвто си.
:handshake:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
aaaaz
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 9:43 pm
Местоположение: Много далеч

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от aaaaz »

def34 написа:Тези които сравняват влагата в Торонто с Българското Черноморие явно никога не са живели по него.Влагата в Торонто, особенно лятото е доста голяма, но се свиква с нея.За разлика от Черноморието, тук отсъства почти постоянния бриз,който разнася влагата и носи прохлада през лятото.

И аз съм на мнение, че влагата в Торонто/Монреал/Отава не може да се сравнява с влагата по морето в Бг. Дойдох в Канада от Черноморието, и вече 7 год не мога да свикна с този ад през лятото. Не че свикнах със зимата. И най-ужасното е, че всяко следващо лято е по-тежко по отношение на влагата. На морето е много горещо, вярно е, но морския бриз прави чудеса, и ако през деня е горещо, вечерите са приятни. Особено ако отидеш на брега. Тук, братя, нищо не мръдва цяла нощ
В тези градове климата е почти еднакъв, няма мира ни зима, ни лято. Има горе-долу 2 мес в годината през които можеш да бъдеш навън. През останалото време си затворен в къщи, в колата или в билдинга на климатик. На мен това ми действа като затвор, задушава ме! Има хора, които са ок с това. Аз не съм.
Затова и сериозно се замислям за местене във Ван или наоколо. Не знам как действа мрачното и дъждовно време там, чувам че е депресиращо. За мен е депресираща влагата тук - зимата уинд чила те убива, едва отиваш до колата си от студ, кратки разстояния ти се струват огромни; лятото е другия ад - лепнеш и дишаш като риба на сухо, и се молиш климатика ти да не спре.
За болките в ставите - не знам. Понякога ме болят коленете, но все още мога да не обръщам внимание. Обаче ми е трудно да дишам. Зимата, само докато заключа входната врата сутрин и усещам как миглите и ноздрите ми натежават - всичко замръзва за секунди...
Познавам едно момче от Ван, което в момента е първо лято тук. Той казва, че е несравнимо.

Аз разказах за тук, не че казах нещо ново, но си споделих болката. Вие от Ван разкажете за там.

Ние имаме горе-долу добра работа тук, и въпреки че едно местене ще означава много пари и нерви, търсене на работа, опознаване на града, нови хора, без познати отново - съм готова да го направя, защото тук не мога повече!

Не знам дали помогнах на жената, която е отворила темата... наистина работата е много важна - но все пак, ако мъжът ѝ може да започне веднага в Торонто то сигурно няма да е невъзможно да намери работа и във Ван. Според мен помислете за климата. За мен лично не е без значение. Ако сега идвам в Канада, дори и за секунда не бих се замислила. Имам позната, която от Монреал се премести в Келона. Не сме се чували отдавна, но малко след преместването беше казала, че дори и на екскурзия не би отишла вече в Монреал. Поздрави!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Жени »

aaaaz написа: И аз съм на мнение, че влагата в Торонто/Монреал/Отава....
Ти за кой по-точно град говориш? Защото ако е за Торонто, аз съм на абсолютно проивоположно мнение! ;)

Тук постоянно има вятър. Много е рядко да не подухва. Влагата я има, но е за много кратко време. Не е силно изразена всеки ден и според мен не може да се сравнява с тази на черноморието, защото там влагата е лепкава и мръсна от мръсния въздух и е постоянна през целия топъл сезон. Във Варна през лятото винаги съм се чувствала като излязла от под душа току що!

През зимата колкото и да е студено -5 (като в БГ примерно) или -25 не става за разходки така или иначе. Тук няма киша - първо защото е много студено, второ защото се чисти снега. Краката ми никога не са подгизнали и замръзнали. Децата от детските учебни заведения (от най-малка възраст) се извеждат по 2 пъти на ден при температури от -22 до +33 градуса. През лятото по 1 час сутрин и 1 час следобед, а през зимата по 30 мин сутрин и по 15 следобед. Отразява се чудесно на децата! ;)

Аз лично от 4 години (откакто сме тук) в гардероба си нямам пуловер. През зимата съм често с тениска под якето както са и 90% от децата, с които работя! :)
Казвала съм го и преди - за мен климатът в Торонто е просто перфектен.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от ivanko13 »

Жени написа: Казвала съм го и преди - за мен климатът в Торонто е просто перфектен.
За пръв път чувам такова определение за климата в Торонто. :) Даже местните ,които познавам ползват доста често думичката "sucks"...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Жени »

Ivanko, това е личното ми субективно мнение! ;)
Забравих да спомена, че в Торонто, макар и да е студено през зимата, има доста слънце!
Личното ми субективно лаишко обяснение е, че понеже постоянно духа, издухва облаците и е слънчево според мен 80% от времето! ;) :)
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Nick(olov) »

aaaaz написа:
def34 написа:Тези които сравняват влагата в Торонто с Българското Черноморие явно никога не са живели по него.Влагата в Торонто, особенно лятото е доста голяма, но се свиква с нея.За разлика от Черноморието, тук отсъства почти постоянния бриз,който разнася влагата и носи прохлада през лятото.

И аз съм на мнение, че влагата в Торонто/Монреал/Отава не може да се сравнява с влагата по морето в Бг. Дойдох в Канада от Черноморието, и вече 7 год не мога да свикна с този ад през лятото. Не че свикнах със зимата. И най-ужасното е, че всяко следващо лято е по-тежко по отношение на влагата. На морето е много горещо, вярно е, но морския бриз прави чудеса, и ако през деня е горещо, вечерите са приятни. Особено ако отидеш на брега. Тук, братя, нищо не мръдва цяла нощ
В тези градове климата е почти еднакъв, няма мира ни зима, ни лято. Има горе-долу 2 мес в годината през които можеш да бъдеш навън. През останалото време си затворен в къщи, в колата или в билдинга на климатик. На мен това ми действа като затвор, задушава ме! Има хора, които са ок с това. Аз не съм.
Затова и сериозно се замислям за местене във Ван или наоколо. Не знам как действа мрачното и дъждовно време там, чувам че е депресиращо. За мен е депресираща влагата тук - зимата уинд чила те убива, едва отиваш до колата си от студ, кратки разстояния ти се струват огромни; лятото е другия ад - лепнеш и дишаш като риба на сухо, и се молиш климатика ти да не спре.
За болките в ставите - не знам. Понякога ме болят коленете, но все още мога да не обръщам внимание. Обаче ми е трудно да дишам. Зимата, само докато заключа входната врата сутрин и усещам как миглите и ноздрите ми натежават - всичко замръзва за секунди...
Познавам едно момче от Ван, което в момента е първо лято тук. Той казва, че е несравнимо.

Аз разказах за тук, не че казах нещо ново, но си споделих болката. Вие от Ван разкажете за там.

Ние имаме горе-долу добра работа тук, и въпреки че едно местене ще означава много пари и нерви, търсене на работа, опознаване на града, нови хора, без познати отново - съм готова да го направя, защото тук не мога повече!

Не знам дали помогнах на жената, която е отворила темата... наистина работата е много важна - но все пак, ако мъжът ѝ може да започне веднага в Торонто то сигурно няма да е невъзможно да намери работа и във Ван. Според мен помислете за климата. За мен лично не е без значение. Ако сега идвам в Канада, дори и за секунда не бих се замислила. Имам позната, която от Монреал се премести в Келона. Не сме се чували отдавна, но малко след преместването беше казала, че дори и на екскурзия не би отишла вече в Монреал. Поздрави!
Не ми казвай, че ти липсва калната, кишава и ветровита зима в Бг. За влагата през лятото съм съгласен, но тя е само за няколко седмици през юли. Хиляди пъти предпочитам зимата тук. В България бях винаги мокър и кален. Гадост. Не искам да си спомням :(
aaaaz
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 9:43 pm
Местоположение: Много далеч

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от aaaaz »

Жени написа: ...Казвала съм го и преди - за мен климатът в Торонто е просто перфектен.
[/quote]

:?: Ти ще учудиш света с това изказване, освен ако не се бъзикаш

Ами аз живея в Отава, знам, че температурите в Торонто са с няколко градуса по-високи, но това според мен прави лятото още по-ужасно. Виждала съм снимки и кадри по тв, на които смогът е толкова силен, че едва се различава какво показват. Зимата може и да е по-поносима, но за нищо на света не можеш да ме убедиш, че е приятно защото е слънчево. Да, и тук има слънце, но колкото по-слънчево е, толкова по-ледено студено е.
Не знам за Варна, за мен в Бг влагата най се усеща през пролетта и есента, когато има много мъгли. Тук почти няма такива мъгли, от студа няма как да се получат, не че не е влажно. А както лепна тук, не помня да е било така там. Съжалявам, но не мога да подкрепя мнението ти.
Що се отнася за тениската под якето, то и аз не слагам дебели пуловери, защото якетата са дебели, но ела да ме видиш, когато вечер трябва да разходя кучето. Увивам се все едно отивам на полюса. То всъщност не знам там колко по-студено е от тук.
А за разходка на -5 и на -25, повярвай ми - разликата е огромна! При този кучи студ тук, на -5 дори не си слагам якето като отивам на работа :)

Ник, не ми липсва калта, никак дори, но тази гадост в Бг не е плод на влагата, а на лошото благоустройство на градовете или както там се казва. Тук не се цапаш не само зимата, сигурна съм, че си чист и през другите сезони, когато не е замръзнало. Няма как да се изцапаме, защото няма кал, освен ако някъде не копаят/ремонтират. А 2-те седмици за които говориш тук стават повече с всяка година, и вече клонят към 2 месеца. На мен ми идва много :(
Публикувай отговор