евтини самолетни билети

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
tivo
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 4:32 pm

Re: евтини самолетни билети

Мнение от tivo »

И вторият сайт е абсолютно сигурен, от години купуваме самолетни билети от там. Дават много добри цени!
http://www.ca.edreams.com"
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: евтини самолетни билети

Мнение от mortigur »

tivo написа:И вторият сайт е абсолютно сигурен, от години купуваме самолетни билети от там. Дават много добри цени!
http://www.ca.edreams.com"
Тоя сайт не работи!
Taxation is theft.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: евтини самолетни билети

Мнение от John Smith »

mortigur написа:Тоя сайт не работи!
Пишеш в Google само edreams + Enter. Първият резултат е главната страница на eDreams. На нея долу е локалната за Канада. Няма www отпред.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: евтини самолетни билети

Мнение от mortigur »

Taxation is theft.
sipeneva
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 7:39 pm

Re: евтини самолетни билети

Мнение от sipeneva »

Ако все пак решите да си вземите билет чрез агенция, БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧЕ от КАТИ НЕЙКОВА тази \агентка\ е пълна aматьорка и няма контрол върху бизнеса си. Закупих от нея билет за мен и бебето ми, като трябваше да имам рзервирана люлка за него и тя ме увещаваше как всичко била уредила, проверила за люлката, а когато отидох на летището в деня на пътуването се оказа, че няма такова нещо и трябваше да държа детето на ръце 9 часа! Всеки с малко дете може да си представи какъв кошмар е това! Има много други много по-добри агенти от КАТИ НЕЙКОВА!!!! СТОЙТЕ ДАЛЕЧЕ ОТ НЕЯ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: евтини самолетни билети

Мнение от ablood »

Мдааа... Мнение на новорегистриран, написано на латиница от някой hotspot...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: евтини самолетни билети

Мнение от yahoo »

Незнам дали агента може да урежда такова нещо предварително. Ние сме летяли две години с бебе през океана, никога не сме правили и опит за предварителна резервация на кошче (ако това изобщо е възможно) и винаги като се обадиш навреме ти осигуряват такова на място. Най-важното е като си избираш местата (или ти ги дават) да е такова на първи ред до стена на която е възможно да се закрепи кошче и да си го поискаш навреме, ако са пропуснали да те попитат дали желаеш. Ако за конкретния полет е имало повече бебета отколкото налични кошчета тогава незнам как ги разпределят.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: евтини самолетни билети

Мнение от anxeli »

Разпределят ги докъдето стигнат, те са не повече от 2-3 за самолета, жинаги има някое бебе без кошче, даже и да е резервирано |( ... А по темата, евтини самолетни билети няма :). Плюс-минус 50-70 долара не си струват усилията ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: евтини самолетни билети

Мнение от yahoo »

anxeli, не мога да се съглася с това. Разликата например между Air France официалната цена на сайта им и цената на сайта който посочих за същия полет на същото място е над $200 на билет. Немалко хора работят поне 2 дена за да покрият тази разлика, а за семейство може да стане и по-крупна сума. Разликата може да се спести само чрез избора откъде ще купим билета. Това не коства никакво усилие от кой линк ще купиш билетите, а спестеното може да е в много пъти по "50-70 долара". Ако за някои това са незначителни джобни пари, за други може да са от някакво значение.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: евтини самолетни билети

Мнение от Marto »

Има нещо такова - в края на крайщата зависи колко ти е ценно времето. Другият начин да се спестяват пари са лудите гиманстики и прекачвания, след което си като парцал 2 дни след пътуването. Едно време (донякъде) си струваше, но преосмислих наскоро.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: евтини самолетни билети

Мнение от speedy »

Съгласен с yahoo. С 20-минутно търсене, докато се излежавам на дивана, спестявам към $700 за семейството. За едни и същи полет. Мога да намеря много различни, по-приятни начини да ги изхарча.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: евтини самолетни билети

Мнение от anxeli »

Официалните сайтове са винаги по-скъпи. Не говорех за усилието от 20 мин. да преровиш първите 10 дискаунт сайта (между които цените варират 50-70 долара на човек). Може да намериш дори за 100 по-малко, ако се съгласиш да пътуваш в неудобно за теб време или дата ;). Но разлики над това за една и съща дата в "обичайните заподозрени" сайтове е нереалистична или има някаква уловка - 12 часа престой в Рим :D или нещо подобно.
Циганите - на Сатурн !
sipeneva
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 7:39 pm

Re: евтини самолетни билети

Мнение от sipeneva »

'Разпределят ги докъдето стигнат, те са не повече от 2-3 за самолета, жинаги има някое бебе без кошче, даже и да е резервирано ' не знам как ги разпределят , на мен ми се случва за първи път да пътувам с бебе и затова изцяло разчитах на нейния \професионзлизам\'. И тя беше много убедителна да ме уверява, че легалцето е резервирано, потвърдено и че бебето ми ще има отделно кошче /защото аз пътувах сама с него- нямаше кой да ми помогне в държенето на ръце 9 часа/, за което аз платих 100 цад повече от офертата на друга агенция, където в крайна сметка щях да пътувам при същите условия в най- лошия случаи. Никoй не каза предварително какви усложнения могат да изскочат, ако бях предупредена предварително, че има такава вероятност, щя да си взема допълнително място! Но в случая липсваше елеентарна коректност!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: евтини самолетни билети

Мнение от anxeli »

Може авиокомпанията или стюардесите да са виновни. Ако мястото ти е било срещу стената, с възможност за закачване на кошче, но до вас е имало и друго бебе, възможно е да са го дали на другото ако е пристигнало първо. Но ако мястото даже не предполага възможност за басинет пред него - агентката е :smack: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: евтини самолетни билети

Мнение от IRA »

Местата за бебета се запазват предварително по принцип, ако човек има късмет може да има свободно място и преди полета, но за по сигурно е добре да се даде заявка при закупуването на билета. На последния полет, аз имах проблем с въпросните места, защото закупих билета от луфтханза, а първия полет се оперираше от канадците. Те отказаха да ми запазят място до стената, защото не съм бил техен клиент, а луфтханза не можеха защото самолета не бил техен...в крайна сметка един ден преди полета канадците ми дадоха въпросните места. Дори и да купите билета през агент, винаги сами проверявайте с авиокомпанията дали са ви запазили местата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор