Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Andy D
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 11:46 am

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Andy D »

hoyden, John Smith, мерси за споделената информация.

pumpy, благодаря ти за подробното обяснение, много ми помогна да разбера по-добре нещата.

Не че нямаме доверие на зъболекарката. Просто не я познаваме, нямахме достатъчно опит с детска стоматология в Канада и това с ваденето ни се видя много драстично.
Все пак как всички ние сме оцеляли в БГ без да ни вадят млечните зъби.

Постоянният съседен молар не се е показал и не може да се сложи местопазител сега, така че даже и да не трябва да носи брекети по принцип - сега вече ще се наложи...

Благодаря ти още веднъж
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от John Smith »

pumpy написа:В крайна сметка, аз съм този, който си разбира от работата и държа да ме оставят да си я върша качествено.
Моят опит в този кабинет е, че правилно и коректно свършената работа не ги интересува. Интересува ги доколко могат да смучат, било от теб, било от застраховка. Ако зъбният ти план покрива 12 почиствания в година, смятай всеки месец ще ти се обаждат, без значение имаш ли нужда или не. При това тази на рецепцията беше досадно настойчива, като collection agency.

ИЗВИНЯВАМ СЕ, ОБЪРКАЛ СЪМ ДОКТОРКИТЕ. ТАЗИ, ЗА КОЯТО СТАВА ДУМА ПО-ГОРЕ, Е КЕТИ ДЕЛИГРУДЕВА
Адресът е 71 King Street West Suite 405, Mississauga, ON
Последно промяна от John Smith на Съб Апр 02, 2011 4:44 pm, променено общо 1 път.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от prace »

[quote
Моят опит в този кабинет е, че правилно и коректно свършената работа не ги интересува. Интересува ги доколко могат да смучат, било от теб, било от застраховка. Ако зъбният ти план покрива 12 почиствания в година, смятай всеки месец ще ти се обаждат, без значение имаш ли нужда или не. При това тази на рецепцията беше досадно настойчива, като collection agency.[/quote]




Много зъболекарски кабинети са такива.Първо парите, после ще видим дали ще те лекуваме. Аз затова попитах по-горе защо при зъболекарите няма държавна застраховка, като при нормалните лекари?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от leaf »

Защото качествените зъболекарски услуги са много скъпи.
От друга страна състоянието на зъбите много зависи от тяхната поддръжка. Като си помислиш за цените и те обхваща желание да си миеш зъбките през 1 час. :rofl:
Ако говорим сериозно. Зъболечението е много скъпо. В Онтарио то е безплатно само за деца до 12 години.

И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от ablood »

leaf написа:И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Това не звъчи тъпо, единствено ако го обсъждаме от гледна точка на лекар.
От гледна точка на пациент разликата е огромна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Marto »

leaf написа:И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Така е, но Канадският общ фонд, както го нарече, е държавен и всички сме заставени да минаваме през него. Това си пада социализирана медицина според мен.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от prace »

Marto написа:
leaf написа:И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Така е, но Канадският общ фонд, както го нарече, е държавен и всички сме заставени да минаваме през него. Това си пада социализирана медицина според мен.

Аз пак да попитам защо не минаваме през същият този Канадски общ фонд и като имаме стоматологични проблеми? Защо трябва да бъдем лекувани само ако имаме пари или частна застраховка (бенефити). Зъболекарите ми приличат на ветеринарите....адски много обичат животните, ама само животните на които собствениците имат пари, но даже и те понякога биха помогнали на някое животно без пари, зъболекарите обаче - не.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от roumensp »

John Smith написа:Интересува ги доколко могат да смучат, било от теб, било от застраховка. Ако зъбният ти план покрива 12 почиствания в година, смятай всеки месец ще ти се обаждат, без значение имаш ли нужда или не.
Аз имам точно същите впечатления от моите зъболекари. Искаха дори да ми подменят коронка, правена в САЩ, понеже сегашната уж имала някакъв луфт, което е пълна глупост и няма нищо общо с истината.
Marto написа:
leaf написа:И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Така е, но Канадският общ фонд, както го нарече, е държавен и всички сме заставени да минаваме през него. Това си пада социализирана медицина според мен.
Абе какъв е тоя фонд, за който говорите ? В моя случай плащанията на заболекаря се правят от застрахователя ми, Manulife. И ако надвиша годишните си лимити, плащам 100% от джоба си. Не виждам никаква разлика от системата в САЩ, с изключение на това че тук някои услуги са малко по-евтини.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Странджата »

prace написа:
Marto написа:
leaf написа:И да добавя в Канада няма социална медицина както някои твърдят. Тя си е частна като в САЩ. Разликата е че в САЩ парите за услугите идват от застрахователите, а в Канада от един общ фонд. Но лекарската практика е частна в двата случая.
Така е, но Канадският общ фонд, както го нарече, е държавен и всички сме заставени да минаваме през него. Това си пада социализирана медицина според мен.

Аз пак да попитам защо не минаваме през същият този Канадски общ фонд и като имаме стоматологични проблеми? Защо трябва да бъдем лекувани само ако имаме пари или частна застраховка (бенефити). Зъболекарите ми приличат на ветеринарите....адски много обичат животните, ама само животните на които собствениците имат пари, но даже и те понякога биха помогнали на някое животно без пари, зъболекарите обаче - не.
Куче касичка,шлем касичка...Поклон Метр Русев!И каква стана тя,като виц, ако ветеринар се сблъска с болно куче на беден стопанин,си казва-,,Горкото кученце,я да го излекувам!,,,а когато зъболекар се сблъска с беден стопанин на здраво куче-,,...тоя...кучета го яли!,,
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от prace »

Странджата написа: Куче касичка,шлем касичка...Поклон Метр Русев!И каква стана тя,като виц, ако ветеринар се сблъска с болно куче на беден стопанин,си казва-,,Горкото кученце,я да го излекувам!,,,а когато зъболекар се сблъска с беден стопанин на здраво куче-,,...тоя...кучета го яли!,,
Което ме навежда на мисълта, че стоматолог се става само и единствено от любов към парите, а не от любов към медицината, а най-малко пък към хората...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Странджата »

Не знам,да не обобщаваме,но определено не е приятно да бъркаш по устните кухини на хората!За мен,да си лекар е първо призвание свише,после професия,има хипократова клетва и т.н.Всеки се стреми да има по-устроен живот,но не с цената на всичко!Има си лекари коравосърдечни,директно за трепане,има светци,да не обобщаваме!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Странджата »

А,Пумпалов сега ще си каже мнението.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от pumpy »

prace написа:Аз пак да попитам защо не минаваме през същият този Канадски общ фонд и като имаме стоматологични проблеми? Защо трябва да бъдем лекувани само ако имаме пари или частна застраховка (бенефити.
Защото зъбните заболявание са в голяма степен контролируями и някак си не върви за тях да се прилага солидарен модел. Тоест ако полагаш грижи може и да нямаш нужда от нищо повече от 1-2 почиствания годишно и профилактичен преглед. Не случайно този общ фонд плаща точно това за децата, надявайки се да ги научат от малки да се грижат за зъбите си и да избегнат големи разходи като по-възрастни. Реално погледнато всичко, с изключение на ортодонтията и някой агресивни форми на пародонтит, подлежат на превенция. Не говорим и за вродени дефекти и малкофмации, но те все едно се покриват от общия фонд (говорим за Кебек)

А относно съжденията защо се става нещо ли друго, ще съм благодарен да ги правиш специално за моята професия, веднъж когато станеш стоматолог: подготве се за изпит, издръж го, мини интервю, мини 6 години не леко учене, после го направи още веднъж в Щатите/Канада и пак ще говорим. До тогава се въздържай моля, така като и аз се въздържам да коментирам защо се става месар, ватмана, инженер, учител и т.н. и т.н. професии. Тенкс

А,Пумпалов сега ще си каже мнението.
Можеш да си избереш: Д-р Пумпалов или пумпи ;)
И трябва ли да питам преди да сикажа мнението или мога да си позволя да не питам. И ако трябва да питам би ли ми направил списък кого точно да питам, преди да пиша тук.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Странджата »

Д-р Пумпалов,видях,че Сте онлайн и предположих,че ще се включите незабавно,освен непочтителното обръщение,простете още веднъж,нещо лошо казано относно Вашата професия?!Благодаря
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Странджата »

А относно обръщенията,в този форум,не всички,повечето пишем в извънработно време,събота вечер,така че не може ли поне събота да захвърлим бели,зелени престилки,ръкавици,кирки,лопати,черпаци,въдици,жартиери(е те ги захвърлят,ама може и да са на работа)...и да си говорим като равен с равен,но ако държите може и на доцент,примерно ;) !
Публикувай отговор