Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Павчо, кажи само едно!
Защо държиш да се пише Скоша, а не Скотия, както си е на български изписването и произношението на това име, а ти самият ползваш българско изписване и произношение на Чикаго, Вашингтон, ХолиВуд, Сан ФранЦиско и т.н.....? :D

Лос Енджелис няма да го коментирам, че много сложно ми идва! :tmi:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Marto »

Павел написа: И ако по учебник правилното произнасяне на back е някъде посредата м/у "а" и "е", в Америка е много по-близко до "а". .........

И всеки който не е съгласен с горното е или глух, или тъпо-упорит с цел заяждане.
Павка, замислял ли си се защо фразата на Арни "I'll be back" e толкова култова? Главната причина е начина, по който казва "бак", при което всички американци (а и не само) изпопадват от смях.

В твоя защита, в калифорнийската реч съществува един специфичен "vowel shift" oт "æ" към (но не съвсем до) "а", нещо което филолозите отбелязват като регионална особеност. Но дори и в Калифорния, когато звукът е преди "м" или "н", е много по-близо до "е".

Та не знам кой е глух или тъпо-упорит ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от miteto »

Marto написа:
Павел написа: И ако по учебник правилното произнасяне на back е някъде посредата м/у "а" и "е", в Америка е много по-близко до "а". .........

И всеки който не е съгласен с горното е или глух, или тъпо-упорит с цел заяждане.
Павка, замислял ли си се защо фразата на Арни "I'll be back" e толкова култова? Главната причина е начина, по който казва "бак", при което всички американци (а и не само) изпопадват от смях.
Точно същото нещо му казах и аз в прочутата стара тема за бак-бек, блак-блек и т.н. и тогава Мр. Даскал ми отговори, че това е една от думите, които Терминаторът се е научил да казва с правилно произношение :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Точно пък back си е баш баак, have си е хаав, както и happy си е баш хаапи не само в Калифорния, а цяла Северна Америка, та даже и Англия. И всеки който твърди, че е бек и хепи е точно тъп и упорит, или живеещ в България, Русия...Германия. Или може би най-близко до истината е френското "епи"?

Колко пъти трябва да ви давам примери?
Брояча на 0:56
http://www.youtube.com/watch?v=dKxFLX0ya1U"

брояча на 4:37 и 5:36
http://www.youtube.com/watch?v=xzbCmBu2 ... re=related"


А на Жени ще и предложа да се прекръсти на Рос Гелър, хем няма да има проблем с Поупоувауъ. А сега да видим колко време ще и трябва да напече какво искам да и кажа – дано да е поне с 2 месеца по-малко от времето което и отне да разбере как се вади бг паспорт на дете раждано в Канада.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Павле, да ти кажа честно заради такива като тебе, дето са в цикъл нон стоп, бях спряла да пиша във форума! :@

Ама какво да очаквам от Даскалица Пена и прекрасното й чувство за хумор! Не знам как на жена ти не й се повръща от теб! :puke:

П.П. А относно БГ паспорт на дете родено в Канада, всъщност ти пак се оказа НЕправ! И пак се беше запънал като кримон на мост! :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Да, оказах се неправ, след като току-що бях минал успешно по същия път.

И понеже както се очакваше, че няма да зацепиш, ето ти джоукър (така става ли).

http://www.youtube.com/watch?v=QLBVKVUSP_M"

А на жена ми ще и се доповръща, когато види снимка на твоя мъж, ако имаш изобщо такъв.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от speedy »

Интересно какво би казал някой кореняк от Каралайните по въпроса за хаав и баак...

Още две неща:

1. Попитали радио Ереван: Как е по-правилно да се казва - Шуберт или Шуман?

Радио Ереван отговаря: Шостакович.

2. От днес забранявам да се казва Скоуша, Скоша, Скотия. Казва се Шотландия. Само това Нова ме притеснява - много по български звучи - да се смени. Правилното е Ню Шотландия.

PS.

Д-р Керстин Попова едва ли се е надявала на такава обширна реклама
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Спиди всъщност ме подсети за нещо което по-рано бях казвал - точно в реднек-щатите и черняшките квартали ще чуеш блейек, бек или нещо подобно, което е доста близо до това за което проповядвате.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Никой нищо не проповядва, Павчо! :D
Ти си този, който дебне в засада и чака да се подиграва на нищо не подозиращи потребители!
Ама правиш себе си за смях, момче! :D
Не се ли усещаш, не разбирам??? :?:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от miteto »

Павел написа:Точно пък back си е баш баак, have си е хаав, както и happy си е баш хаапи не само в Калифорния, а цяла Северна Америка, та даже и Англия.
Точно така, а пък най-вече chocolate си е баш чоколат, cheesecake си е баш чийскейк и reliable си е баш релаябал. Това е положението драги зрители, правило номер едно е: Даскалът никога не греши. Ако все пак някога Даскалът сгреши, виж правило номер едно :rofl: Айде, отивам да хапна един чоколат докато чета книгата за Тайбериъс.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Интересно защо толкова се въртиш покрай някой, който говори само глупости? Нали ни се скара с Митето, че би трябвало отдавна да ни е писнало - ти що толкова много се задържа тук? Приличаш на опонентите на Х. Стърн, на които той казва, като не им харесва това което чуват, да сменят канала.
Като не ме харесваш или съм ти скучен, прескачай - да не би мишката ти да е програмирана да клика автоматично в/у моя ник?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Има един друг епизод на Приятели, къде всички бъзикат Рос точно за досадното му натъртване на всички букви - там точно ще чуеш майтапа за чийзззззззззз
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Честно да ти кажа си нямам друга работа в момента и се забавлявам за твоя сметка! :rofl:

Форумът, особено този, го позвам за собствен психологически експеримент!
Ти си отличен учебен материал! ;)

Работи върху себе си и се учи да си признаваш грешките!
Това е най-чистосърдечен съвет! :!:
Смятам, че не си лош човек, но маската, която си слагаш те прави лекинко досаден, а вярвам това е черта към, която не се стремиш нарочно! :)

И хайде стига с тези приятели! Ако това ще те успокои, знам ги наизуст! Ама наизуст наизуст! Повярвай! ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от miteto »

Павел написа:Има един друг епизод на Приятели, къде всички бъзикат Рос точно за досадното му натъртване на всички букви - там точно ще чуеш майтапа за чийзззззззззз
Аре сега измъкване по терлици. Ами ако не си за стриктно правилното изговаряне, а за на кой както му падне, тогава за чий пилиш на хората? Много ми е интересно кой от Приятели казва "чоколат"? Или така може би го казват в някой сериал на BBC. Смях в залата - cheese било "чийс" :rofl:
Не е лошо като си сбъркал да си признаеш, вместо да ставаш още по-смешен.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от anxeli »

Наистина пейн ин дъ арс си вече Павле с това произношение. Наум винаги е идеално, искам и аз да те чуя отнякъде какви ги плетеш с езика наяве, знай че доста от хората, поне в Торонто, различават вече българския акцент, всички звучим еднакво |(, виртуозност в изписването на български е рядка дребнавост :?:.
И какво разгонваш хората все като петел, Жени е написала едни от малкото полезни постове във форума, айде остави метлата моля !
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор