Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Павле, направо си представям перфектния ти английски! :rofl:
Иди на уроци по произношение, приятелю! ;)

Нали помниш колко грешки имаше в подписа си, преди да ти ги отбележа!? :*

Английски, че не знаеш е ясно, ами и български ти е трудно да четеш!
А пък да следиш мисълта на събеседника съвсем!

И твоята Скоша, дето подигра човека е все пак Скоуша! :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Една, поради лапсус манус. На мен ме е простено, защото съм завършил клоунското. И със сигурност произношението ми е по-добро от твоето и въпреки това никога не бих се изцепил като теб, че само след 4 години в Канада нямам никакво произношение, нещо абсолютно невъзможно, освен ако не си дошъл/дошла преди тийнеджърските си години.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Когато отидох в САЩ започнах да посещавам вечерни уроци по анлийски - само говорене, без писане, при един изключителен учител - Мр Патрик Кофи (сори Коууууфи). Той започна първия урок така - искам да забравите речници и правила - ще ви уча на разговорен английски - такъв какъвто ще го чувате всеки ден на улицата, защото живота ще ви сблъсква много по-често с обикновени хора, не а библиотекари и проферори от Харвард. От този човек за 4 месеца научих много повече от всичките години преди това.
Да - точно в изречение ще чуеш Скоша, не Скоуша и соори, не соури, просто човек трябва да си стане от ушите, да не се прави на много важен или на упорито магаре, което не признава реалността.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Marto »

Павеле, не са ти ясни основни неща за английския език. Моля те спри се, ставаш леко смешен със съветите си.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Павле, ето ти тука да попрочетеш малко за правилата и произношението на окончанията в английския език! ;)

Надявам се да ти стане ясно защо не е правилно да се казва крабС, нито Бевърли ХилС, нито десетките грешки, които правиш, пишейки английски думи на кирилица.

Ползваш грешно и други думи като адиктед, тикет, иншурънс и т.н., десетки, ако не и стотици грешки, които са смешни сами по себе си, но никой не ти се присмива публично, както ти правиш често! :puke:

Работи над проблема си с обеззвучаването на звучните съгласни в края на думите в английския език! Грешката в подписа ти беше именно защото произнасяш standarT, а не standarD! Английският не е български и примери като с думата Любов - ЛюбоФ са направо смешни! :D

Човек се учи, докато е жив! Не го приемай много навътре, нали уж носиш на майтап!? :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Д - не ми е ясно, че на английски е Кърстин, не Керстин и че в Америка вместо литературното хот, казват хат, вместо Скот, Скат, вместо bæk, баак.
Спете спокойно, особено ти, без акцента, само след 4 години в Канада :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Щом пак връщаш темата на Кърстин да ти кажа още нещо, което пропускаш, г-н експерт! :D

Лекарката изписва името си на български като Керстин Попова, а ти настояваш, че трябва да е Кърстин! За Попова нищо не казваш и приемам, че го смяташ за вярно!? Да, ама ако искаш да си не просто заядливец и за да си точен напълно към аудиторията селяндури, на които се присмиваш, би трябвало да обясниш, че Попова на английски се произнася Папоува! ;)

Ако не вярваш, можеш да се представяш с тази фамилия за само 1 седмица и да видиш, че няма да получиш нито едно различно от Папоува произношение от английско говорящи люде! :*

Знам го от личен опит! Това е моята фамилия и макар да изписвам името си на английски Jennie Popova, на български никога не би ми хрумнало да се напиша Джени Папоува. Колкото и това да ти се струва неприемливо аз съм си Жени Попова, както вероятно лекарката си е Керстин Попова! :!:

Все пак всеки ма право да си се казва както си иска, нали? :?:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Да, всеки има право да се нарича както си иска. Те и в Бг казват Сотбис, вместо Съдъбиз, и Рокфелер вместо Рокъфелър. Както казах по-горе, забележките ги правя, за да могат хората които са в Бг да се отърсят по-скоро от начина по който са свикнали да чуват определени думи. В САЩ много често ще чуеш Булгериа, а не Бългериа и никой не пита правилно е или не. Хора със завършена английска, отначало в Америка имат проблем точно защото са ги учили на литературен английски, който се различава от това което се чува тук всеки ден и са малко като отгледани в инкубатор. Забелязал съм, че в Америка само малко да изопачиш думата и не те разбират, или ги мързи да се напънат и те разберат, особено хора с по-ниско образование.
И ако по учебник правилното произнасяне на back е някъде посредата м/у "а" и "е", в Америка е много по-близко до "а". И ако някой дойде и започне да вика бекинг вокалс, мога да си помислят, че говори за Пекин(г) дак - да, dʌk е правилното, но в Америка си е почти чисто дАк.
Постоянно чуваш Старбакс, не Старбъкс, нали?
И всеки който не е съгласен с горното е или глух, или тъпо-упорит с цел заяждане.

И btw, на никого не съм казал селяндур, освен на себе си, г-жо Чукча.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Спорът с теб е
Павел написа:.... - тотал уейст ъф тайм.....
Павел написа:Аз съм чоколат джънки - .... чийскейкове....
Павел написа:.....тип ала Бевърли Хилс, охрана-релаябал......
Стотици са ти грешките, Палю! Обаче няма начин да цитирам всичко! :D
Гледай си да си оправиш английския, г-н професоре и тогава заповядай да учиш народа! ;)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Жени »

Няма лошо на Патката ти да си казваш ДАК! Въпрос на личен избор! :rofl:

Но защо не прекръстиш и Задника си с по-отвореното и звучно БАМ?! :D
Павел написа:...Вчера в д.т. един бъм ми каза: "Сър, ...., бъмът ми тегли една майна....
П.П. Много ми е неприятно да се държа просташки, но го правя в чест на Павел и моля останалите за извинение! ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от Павел »

Не се притискай - не се държиш просташки, нито смешно - много, ама много вял опит за остроумие. Ти никога досега не си казала нещо забавно, та сега ли? Забавна си колкото учебника по профилактика и пропедевтика на детските болести.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от miteto »

Жени написа:Спорът с теб е
Павел написа:.... - тотал уейст ъф тайм.....
Павел написа:Аз съм чоколат джънки - .... чийскейкове....
Павел написа:.....тип ала Бевърли Хилс, охрана-релаябал......
Стотици са ти грешките, Палю! Обаче няма начин да цитирам всичко! :D
Гледай си да си оправиш английския, г-н професоре и тогава заповядай да учиш народа! ;)
Чоколат, чийскейк, релаябал, Тайбериъс - за 4 месеца с Мр. Кофи - толкоз. Ако беше изкарал още 4, може би щеше да им научи правилното произношение :rofl:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от IRA »

Какво е това Тайбериъс ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от miteto »

Опит на Павката да произнесе на английски "Тиберий" (римският император), естествено грешно. Бъзикаме го тук, защото прави грешки колкото хората, които поправя, ако не и повече.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнения за д-р Керстин Попова? (зъболекар)

Мнение от IRA »

О боже! Не се сетих :rofl:
А аз се мъча да си го преведа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор