Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Мнение от vasko44 »

Извинявайте, че отварям нова тема, но изглежда, че темата ми не беше на подходящото място и не може да бъде видяна от хората с подобен опит. Исках да разбера как стои въпроса с придобита книжка от Албърта, дали ще бъде призната в провинция Онтарио? Четох някъде, че това е възможно, ако имаш 2 годишен стаж с канадска книжка в Албърта, това така ли е или погрешно съм разбрал някои изказвания във форума? Ако, това не е така, това означава ли, че наново трябва да карам всичко-листовки, кормуване и т.н.? Моля за разяснение. Благодаря предварително!

П.С. Ще съм благодарен, ако някой може да ме насочи към конкретното място където мога лично да прочета информацията.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Мнение от dimana »

Аватар
webmastera
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 6:56 pm
Обратна връзка:

Re: Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Мнение от webmastera »

vasko44 написа:Извинявайте, че отварям нова тема, но изглежда, че темата ми не беше на подходящото място и не може да бъде видяна от хората с подобен опит. Исках да разбера как стои въпроса с придобита книжка от Албърта, дали ще бъде призната в провинция Онтарио? Четох някъде, че това е възможно, ако имаш 2 годишен стаж с канадска книжка в Албърта, това така ли е или погрешно съм разбрал някои изказвания във форума? Ако, това не е така, това означава ли, че наново трябва да карам всичко-листовки, кормуване и т.н.? Моля за разяснение. Благодаря предварително!

П.С. Ще съм благодарен, ако някой може да ме насочи към конкретното място където мога лично да прочета информацията.
Ще ти я признаят. Ако имаш под две години опит ще ти я сменят за G2, което означава че няма да можеш да шофираш с каквото и било количество алкохол в кръвта (наказание при първо нарушение е 30 дни без право на шофиране) и застраховката може да е по-висока. Имаш от една до 4 години да се явиш повторно на кормуване, считано от дата на издаване на албъртската книжка, за да получиш G.
Ако имаш над две години опит ще ти дадът направо G и няма нужда да се явяваш на кормуване повече.
За Онтарио опит се определя според дата на издаване на книжката от Албърта, освен ако нямаш друго доказателство което да удостоверява опит (примерно писмо).
"The whole secret of life is to be interested in one thing profoundly and in a thousand things well."
Horace Walpole
Изображение
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Мнение от vasko44 »

Рових се в теми относно шофьорските книжки тук и открих интересен пост от Shtono. Той казва, че ако повреме на курса се изкарат допълнителни часове към даден инструктор, школата издава сертификат driving school, това според него също намалявало застраховката на кола. Та, мисълта ми е дали при наличието на такъв сертификат в Онатарио ще признаят книжка G от Албърта?! :?:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шофьорска книжка от Албърта към Онтарио

Мнение от John Smith »

vasko44 написа:Та, мисълта ми е дали при наличието на такъв сертификат в Онатарио ще признаят книжка G от Албърта?! :?:
Застраховането няма нищо общо с лицензирането. На линка по-горе е описано ясно какъв лиценз и с колко стаж в какъв се обръща в Онтарио.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор