Раждане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
jimtamana
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Дек 26, 2010 4:40 am

Раждане в Канада

Мнение от jimtamana »

Здравейте , Честита коледа на всички!
От няколко дни ми се върти една идейка в главата и бих искал да я споделя с вас , и да получа съвети и мнения от хора които живеят в Канада.Приятелката ми е бременна в трети месец и искам да отидем с нея лятото в Канада да роди там (юни и юли ) . Ще ползваме турустическа виза , като мисля да отидем в Канада малко по-рано( април) и да пресрочим срока и докато тя роди.Звучи ми и на мен самия като нещо доста рисковано , та бих искал да се допитам за мнения на българи живеещи там.Какви средства ще ми трябват , здравни застраховки , ще получи ли детето гражданство , и възможно ли е в случая и ние да кандидатстваме за такова след раждането.Много бих искал поне детото ми да има възможноста да живее в една красива страна , та съм готов да направя каквото мога , ако е с приемлив риск все пак.
Предполагам има много неща за които дори не се сещам да попитам , ще се радвам да ги споделите.
Благодаря на всички за отделеното внимание!
Весела и щастлива 2011 и пожелавам на всички здраве и късмет.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

Детето няма да получи канадско гражданство, ако поне един от родителите му не е канадски гражданин или с постоянно местожителство в Канада:

Section 3(2) of the Current Act states that Canadian citizenship is not granted to a child born in Canada if, at the time of his/her birth, neither of his/her parents was a Canadian citizen or Canadian permanent resident and either parent was a diplomatic or consular officer or other representative or employee of a foreign government in Canada or an employee of such a person.

Това обезсмисля плановете. Единствен вариант остава легалната имиграция на родителите, а детето ще получи гражданство след като те получат такова.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от english »

Легалният на4ин е да се кандидатства за бежанец, докато процедурата те4е детето да се роди. Така то ще полу4и Канадско гражданство, но ако молбата ви бъде отхвърлена след това, само то ще си остане с гражданство :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от pumpy »

english написа:Легалният на4ин е да се кандидатства за бежанец, докато процедурата те4е детето да се роди. Така то ще полу4и Канадско гражданство, но ако молбата ви бъде отхвърлена след това, само то ще си остане с гражданство :)
Това е гениално, защото тогава и раждането е безплатно, но пък е почти сигурно, че няма да ви приемат като бежанци накрая, но ако нямате друга възможност нищо не губите реално :) Остава само да може да се гарантира, че процедурата е по-дълга от времето необходимо на жена ти да роди.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Раждане в Канада

Мнение от Linko »

Не виждам как ще стане тая да поискаш убежище като refugee на място, при положение че си пристигнал с туристическа виза. Да не забравяме, че за да ти разрешат такава е трябвало да си убедил даден имиграционен чиновник в следното:
•be in good health;
•satisfy an immigration officer that you have ties, such as a job, home and family, that will take you back to your country of origin;
•satisfy an immigration officer that you will leave Canada at the end of your visit; and
•have enough money for your stay. The amount of money you will need can vary with the circumstances of the visit, how long you will stay and whether you will stay in a hotel or with friends or relatives. For more information, ask the Canadian visa office in your country or region
Значи преди тръгванетоо доказваме, че всичко ни е ОК, имаме работа, имоти, роднини и т.н. причини, поради които обезателно ще се върнем, а на място ще тръгнем да ги убеждаваме, че има опасност за живота ни, че сме преследвани, дискриминирани и т.н. и ни е страх да се върнем.
Смятате ли, че е сериозно това?
По-добре е да се измисли с вариант с полет с междинно кацане в Канада, както едно време правеха нашите хора с полети до Куба.
И пак си остава въпроса какви доводи ще измислите за да се изкарате refugee от страна с демократично управление от преди повече от 20 г. и от 2007-ма редовен член на ЕС.
Имайте предвид, че още имиграционният офицер, приемащ молбата ви за refuge може да я откаже, ако не намери достатъчно основания да я препрати към комисията за бежанците:
Some people are not eligible to claim refugee protection in Canada. Officers receiving your refugee claim will decide whether it is eligible for referral to the Immigration and Refugee Board of Canada (IRB), an independent administrative tribunal that makes decisions on immigration and refugee matters
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

Моят съвет към jimtamana е да не се занимава с глупости. Всички техники за придобиване на статут извън имиграционната програма са известни на имиграционните служители, костват много време, хиляди долари за адвокати, много унижения, много опъване на нерви, години живот на или под социалния минимум, като в крайна сметка не носят никакъв гарантиран резултат. И трябва да се подготви да го играе бит и еб@н циганин, защото с това бебе на ръце ролята на обратен малко не се връзва.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Раждане в Канада

Мнение от Omega3 »

чувал сьм за такива които идват само за да им се роди детето тук и след това се прибират. АКо нямаш пари да платиш, болниците те приемат по хуманитарни причини и след това се опитват да си вьрнат парите, но рядко успяват.

За да ти дадат статут на бежанец тук, ти трябва доста повече от това, че идваш от дьржава с ориенталски манталитет на населението.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Раждане в Канада

Мнение от Californian »

jimtamana написа:Здравейте , Честита коледа на всички!
От няколко дни ми се върти една идейка в главата и бих искал да я споделя с вас , и да получа съвети и мнения от хора които живеят в Канада.Приятелката ми е бременна в трети месец и искам да отидем с нея лятото в Канада да роди там (юни и юли ) . Ще ползваме турустическа виза , като мисля да отидем в Канада малко по-рано( април) и да пресрочим срока и докато тя роди.Звучи ми и на мен самия като нещо доста рисковано , та бих искал да се допитам за мнения на българи живеещи там.Какви средства ще ми трябват , здравни застраховки , ще получи ли детето гражданство , и възможно ли е в случая и ние да кандидатстваме за такова след раждането.Много бих искал поне детото ми да има възможноста да живее в една красива страна , та съм готов да направя каквото мога , ако е с приемлив риск все пак.
Предполагам има много неща за които дори не се сещам да попитам , ще се радвам да ги споделите.
Благодаря на всички за отделеното внимание!
Весела и щастлива 2011 и пожелавам на всички здраве и късмет.

Междудругото много такива екскурзии за раждания има в щатите.
Те републиканците се опитаха да променят конституцията, но не успяха.
Все още, всяко същество родено на УС територи, получава веднага американски
гражданин,
самите екскурзии струват около 40-50хил долара и са мисля 2-3месеца
като се поемат всички разходи по настаняване на мъжа и жената и
след това в болницата.......

Както прочетох от горните изказвания, явно това не важи за Канада, евала на
законите им, аз мисля, че трябва да е като в Канада, иначе така всеки с малко повече пари
може да си направи детето американец примерно, което не е редно.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Раждане в Канада

Мнение от MrGeek »

Не разбирам защо обсъждате възможно най-невероятните варианти? Готов съм да заложа крупна сума, че въпросните мераклии ще видят канадска туристическа виза през крив макарон (най-вече бременната приятелка). От тази съвсем вероятна изходна позиция, коментарите на горните възможности са просто несъстоятелни. Оставям настрана липсата на какъвто и да било смисъл (най-вече от гледна точка на risk/reward съотношението) в цялата безумна "операция".
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Раждане в Канада

Мнение от pavelyankov »

Тука някой май иска да е*е без да целува :D
Човече , вземи прочети официалните сайтове за имиграция, ако не знаеш езици - хващай се и учи ! Инък не става. Сухо дупе риба не яде ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

Omega3 написа:чувал сьм за такива които идват само за да им се роди детето тук и след това се прибират...
И за какво? Детето така или иначе не получава гражданство, самото раждане струва $4000-$15000 според случая и болницата (за такива суми се говори при подобни въпроси по интернет, цезарово сечение >$10000, примерно), разходи за няколко месеца за престой в Канада + самолетни билети... и сумата с лекота може да стигне $30000. Отделно, вероятността жена в напреднала бременност да получи туристическа виза е малка. Нещо не хващам идеята. Ако е за документ на детето, да се насочат към САЩ, в Канада не става. Там вече не знам колко би струвала такава операция, но има изгледи да е по-скъпа.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Раждане в Канада

Мнение от arogance »

По канал cbc даваха хотели в Сащ, които имат пакети за настаняване на клиенти - млади семейства, които са дошли в Америка за да им се роди детето там. Имаше сериозно недоволство по този въпрос от анкетираните хора след репортажа.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от english »

Linko написа:Не виждам как ще стане тая да поискаш убежище като refugee на място, при положение че си пристигнал с туристическа виза....
Значи преди тръгванетоо доказваме, че всичко ни е ОК, имаме работа, имоти, роднини и т.н. причини, поради които обезателно ще се върнем, а на място ще тръгнем да ги убеждаваме, че има опасност за живота ни, че сме преследвани, дискриминирани и т.н. и ни е страх да се върнем.
Смятате ли, че е сериозно това?...
:)

1. искането на рефуджее статус няма връзка със на4ина на влизане в Канада

2. Искането на бежански статус е сериозна работа, да така смятам :)
не само предположените от теб при4ини оба4е са небходимо условие за полу4аване на бежански статут. Има и много други "специални" слу4аи.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от english »

John Smith написа:...самото раждане струва $4000-$15000 ...цезарово сечение >$10000... и сумата с лекота може да стигне $30000. ....
тези суми не са аппликабле при бежанската процедура ... те дори не са верни и без процедурата :)
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от english »

Omega3 написа: За да ти дадат статут на бежанец тук, ти трябва доста повече от това, че идваш от дьржава с ориенталски манталитет на населението.
100% съм съгласен. За да успее такава процедура или трябва да е водена от някои с много опит, или кандидатът да е доста интелигентен.
Публикувай отговор