Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

tanyatais написа: Благодаря. Взехме решението вече.
За поне още няколко години ще е Торонто, сорри Файтур ще се видим на екскурзия само, а след това ще се връщаме в Европа като реши щерката къде ще учи.
Добра идея според мен.. :y: :handshake:

Моето лично мнение е че на европейците мястото им е в Европа..

Живял съм и посещавал прекрасни места, Някои райски.. но тези места не са "наши".. Ние не принадлежим към тях и те не принадлежат на нас.. Можем да ги оценяваме, да им се радваме, да поживеем малко в тях, но после кой от къде е..

Ванкувър, винаги ще остане в сърцето ми, и ще го чувствам като втори дом, но нашето място е на континента в който сме се родили.

Торонто ще ви хареса.. Динамичен град е. Има какво да се види и какво да се прави.. Стига да имате свободно време и средства няма да ви е скучно.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Благодаря Иване.
Аз работя с училищния календар и 10 седмици през лятото и 5 през годината почивам та време има. И двамата с Мъжа ми работим за себе си и ни е ясно, че всичко си зависи от нас.

Благодаря. На мен навсякъде ми харесва и чакам с нетърпение поредното приключение.
Канада ни харесва, но след 15ина години искаме топло време, айляк и хубав изглед.

Щерката е във френско католическо училище тук и иска уж да учи във Франция университет та тогава ще се местим всички към Гърция, Испания и т.н.

Канада сбъдна всичките ни планове. Дойдохме бързо с работни визи както искахме, имаме дома, който желаехме още на 1вата ни година тук, работим това, което бяхме предначертали, взехме гражданство и паспорт по план, инвестираме, приравнихме си всичко без учене по 5 години и сме доволни много от Канада. Много по- бързо стана всичко от Англия примерно. Доволни сме много.
Последно промяна от tanyatais на Вто Сеп 03, 2019 3:42 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това.
Разстоянието не е проблем, защото хората отдавна са измислили самолетите. Останалото е специфично за теб, така че не прави обобщения за всички.
Привет Румба,
Пак паметта услужливо ви изневерява. Колкотo и да го отричате - да има разлика дали си дошъл преди 20 или 8 години. Колко от тези дошли преди 20 години са учили. Хората, които познавам / а те не са малко / работят или учат, и нямат грам време за себе си. Само да ти подскажa - вие доволните не сте представителната извадка. Представителната извадка са хората, които са толкова изморени, че вечер заспиват на масата докато вечерят. Веднага давам пример с една приятелка - заради ужасната зима, премести се момичето в Малта. Всеки уикенд е някъде - Италия, Испания. А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от A.Yovchev »

NightMartini написа:Йовчев,
Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това. Най-голямата опашка, която съм видял тук е тази пред магазина за марихуана. Едни се лекуват с книги, други с марихуана. Самотата и объркването/изгубените хора тук е масова болест. Но тук хората нито се замислят затова, нито се говори заtova, защото те са задоволени на първично ниво и погледът им не вижда свят, отвъд този свят. Виж на близо 1000 км от София какво има. Чудесно за един дълъг уикенд.

https://www.youtube.com/watch?v=I0U6iErDhSY"
Няма съмнение, че е чудесно. Аз и в България ще продължа да си посещавам най-хубавите места и да изживявам най-хубавото от България, че после да не ми липсва родното място.

Оценявам това, че отдели време да ми споделиш житейските си трудности!
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от kiro »

NightMartini написа:
roumensp написа:
NightMartini написа:Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това.
Разстоянието не е проблем, защото хората отдавна са измислили самолетите. Останалото е специфично за теб, така че не прави обобщения за всички.
Привет Румба,
Пак паметта услужливо ви изневерява. Колкотo и да го отричате - да има разлика дали си дошъл преди 20 или 8 години. Колко от тези дошли преди 20 години са учили. Хората, които познавам / а те не са малко / работят или учат, и нямат грам време за себе си. Само да ти подскажa - вие доволните не сте представителната извадка. Представителната извадка са хората, които са толкова изморени, че вечер заспиват на масата докато вечерят. Веднага давам пример с една приятелка - заради ужасната зима, премести се момичето в Малта. Всеки уикенд е някъде - Италия, Испания. А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Ами ходи и ти. Един двупосочен билет до Ню Йорк, Чикаго или Маями е $250, полет от 1-3 часа
Bulgayrian
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от NightMartini »

kiro написа:
NightMartini написа:
roumensp написа:
NightMartini написа:Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това.
Разстоянието не е проблем, защото хората отдавна са измислили самолетите. Останалото е специфично за теб, така че не прави обобщения за всички.
Привет Румба,
Пак паметта услужливо ви изневерява. Колкотo и да го отричате - да има разлика дали си дошъл преди 20 или 8 години. Колко от тези дошли преди 20 години са учили. Хората, които познавам / а те не са малко / работят или учат, и нямат грам време за себе си. Само да ти подскажa - вие доволните не сте представителната извадка. Представителната извадка са хората, които са толкова изморени, че вечер заспиват на масата докато вечерят. Веднага давам пример с една приятелка - заради ужасната зима, премести се момичето в Малта. Всеки уикенд е някъде - Италия, Испания. А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Ами ходи и ти. Един двупосочен билет до Ню Йорк, Чикаго или Маями е $250, полет от 1-3 часа
Аз ти говоря за Cinque Terre, ти ми говориш за Чикаго. И колко пъти трябва да ви се повтаря, че хората работят и, или учат и нямат свободни уикенди. Ако сте забравили - по-голямата част от професиите тук са регулирани, тоест учене, стажове. Ти поне не си просто момче.
Явно с повечето от вас ни дели поне един вагон с емоции.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от kiro »

Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Аз ти говоря да хванеш самолет да идеш в друга държава. Не знам ти къде живееш, но аз където съм до парка се ходи пеша. :lol:

NightMartini написа:И колко пъти трябва да ви се повтаря, че хората работят и, или учат и нямат свободни уикенди. Ако сте забравили - по-голямата част от професиите тук са регулирани, тоест учене, стажове.
Ми хубаво, че са регулирани, жена ми е в такава ... "регулира" се преди време и има колкото искаш свободни уикенди.
Последно промяна от roumensp на Вто Сеп 03, 2019 5:19 pm, променено общо 1 път.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от NightMartini »

kiro написа:Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
Падаш ми в очите, а не си просто момче.
Значи дели ни един вагон с емоции плюс един вагон с книги.
Хубава вечер
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:
Kpetrov написа:
tanyatais написа:И Отава е красиво място и ми е по на сърце от Торонто. Поне 2 наши приятелкси семейства се изместиха натам от тук.

Направих си проучването от тук, благодаря ви. В този форум, за съжаление, чувам само какво няма да може да стане, какво не разбираме и как няма да успеем. Идеята на форумите е за взаимпомощ, нали?!

Моята лятна ваканция свършва и започваме работа та успех на всички в местенията.
Реално ти нищо конкретно не питаш. Училищата са си училища навсякъде и има елитни такива и на двете места.
Където имате осигурена по-добра работа ще е по-добре. Ако искате мека зима, хладно лято и природни красоти - Ванкувър е мястото.
Иначе на мен Бора-Бора ми е красиво и по на сърце, но няма машиностроене.

Благодаря. Взехме решението вече.
За поне още няколко години ще е Торонто, сорри Файтур ще се видим на екскурзия само, а след това ще се връщаме в Европа като реши щерката къде ще учи.

Танче цените на бараките в Торонто започвват от 1 милион и нагоре.
Града на дължина е 100 км,на ширина 60.
2 часа на ден минимум спане в трафика.
няма да ви е скучно
ма въпреки всичко добре дошли в малката цивилизация.по голямата е на 500 км на изток от Торонто.мейби следващата дестинация :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Аз ти говоря да хванеш самолет да идеш в друга държава. Не знам ти къде живееш, но аз където съм до парка се ходи пеша. :lol:

Аз където живея зимата ни e доста тежка. Но духът, които го има Монреал през лятото, го няма никой друг град в Северна Америка.

И още нещо, повече към Киро. Престанете да мислите, че вие сте видели всичко, а останалите само атласът по география.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

kiro написа:Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
е то в Чикаго какво чак толкова има за гледане.мангал сити.мангал до мангала
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Ако ще е Америка то няма да е НЙ, а Сан Диего и околностите.

С написаното за Торонто съм наясно и въобще не ме учудва. Но идвайки от Лондон си е нищо особено с трафиците, цените и контингента. Мерси все пак.
Последно промяна от tanyatais на Вто Сеп 03, 2019 7:01 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Vedren »

Да бе защото в БГ всеки ходи всеки месец до Златните, Албена, Слънчев бряг. Пампорово и Боровец.
Цените в БГ нямат логично съотношение между доходи и разходи за разлика от Канада.
Има много хора в БГ които от 30 години ни се ходили на тези места които са в родината им.
В другия под форум има тема че средната заплатата станала 1200 лв.
Да ви кажа ли че с тези пари едва ще изкарате месеца в града в който живеете да не говорим за ваканция.

Най евтиното на по горно изброените места е 100 лв на ден на човек ( ол инклузив ) ако сте индивидуално още повече ще ви струва. Семейство от 4 човека средно 300 на ден ( за децата е малко по евтино ) за 14 дни е 4200 лв.
Как се пестят тези пари като едвам изкарвате месеца? Това е само за лятната ваканция. Ами зимната, ами уикендите? Така че айде малко по леко с ходенето на ваканции едва ли не всеки уикенд.
За ваканция в чужбина да не говорим.

В Канада хората масово пътуват в или извън Канада.
Съотношение доходи разходи е далеч по добро от колкото в БГ.

София я сравнявайте с Тороното, Отава или Монтреал. И в трите града в Канада е по добре от София.
Варна я сравнявайте с Ванкувър заради морето. Ванкувър е в пъти по добре от Варна.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:Ако ще е Америка то няма са е НЙ, а Сан Диего у околностите.

С написаното за Торонто съм наясно и въобще не ме учудва. Но идвайки от Лондон си е нищо особено с трафиците, цените и контингента. Мерси все пак.
танче НЙ не.в щатите най доброто са както казваш околностите на С.Диего и самия град
за предпочитане околностите му и то тия на оушън сайд.
Оушънсайд :lol: ,Виста,Карлсбад,Енсинтас,Солана Бийч.Дел Мар
френската Ривиера на северна амаерика
ма ако искаш да не си мехикант трябват много,много пачки/в зелено/
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор